Naisprofeetta Huldan väkevä kirous

Anonyymi-ap

Yksi nainen tuhosi sanallaan Israelin ikuisiksi ajoiksi. Jumalan nimessä profetoiminen on vaikea ja lietsoo vihaa.

Jeesus Siirakin kirja 3:9

.... äidin kirous repii niiden perustukset.....

2. Aikakirja 34. Luku

Israelin asiat ovat täysin kunnossa hyvän kuninkaan Josian ansiosta. Hän seurasi Isäänsä Daavidia vaikka ei omannut lain kirjaa. Onni vallitsi.

Sitten tapahtui maailman suurin onnettomuus kun Ylipappi Hilkia löysi lain kirjan eikä osannut kunnioittaa kuningasta eikä tuota kirjaa oikealla tavalla. Juhlimalla.

Sen sijaan hän pelkäsi lain kirouksia vaikka oli hyvä Kuningas. Ja teki äärettömän synnin kääntymällä naisprofeetta Huldan puoleen jonka kirous tuhosi Israelin ikuisesti.

..... Kaikki kiroukset.. . Minä panen täytäntöön....

... minun vihani tulvii tämän paikan ylle, eikä se ehdy.....

Näihin kahteen Huldan lausumaan kiroukseen koko Israel vääjäämättä tuhoutui eikä vain Israel vaan koko maailma joutui sekasortoon.

Onnen ja hyvän kuninkaan vallan ollessa ylimmillään Hilkia ja Hulda muuttivat Jaakobin kirjeen mukaisesti liekehtiväksi tulimereksi koko maailman.

Kaikki mitä maailmassa on myöhemmin tapahtunut pahaa perustuu Huldan esittämään kiroukseen. Sitä puidaan ikuisesti maailman loppuun asti.

7

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Daniel 9:26-27

      Tässä puhutaan Huldan määräämästä ikuisesta vihan tulvan pyyhkimisestä yli maailman.

      ... Ja tuho on säädetty ja se kestää sodan loppuun asti....

      Turmion iljetys temppelin ylimmällä kohdalla on kunnes turmion tuoja joutuu turmioon....

      Tuo turmion iljetys on risti joka perustuu
      Esra 6:11-12 sanaan. Tuo Esran kirjan kohta perustaa vihan tulvaa jolla Hulda kirosi maailman.

      Turmion tuojat olivat ylipappi Hilkia ja Profeetta Hulda. Ylipapin turmioon yritti viedä Jeesus ottamalla ylipappeuden ja naisten aseman kielsi Paavali. En tiedä riittävätkö nuo Jeesuksen ja Paavalin yritykset kirouksen purkuun - tuskinpa?

    • Anonyymi

      Vielä profeetta Malakia puhuu että saapuu Elia joka yrittää myös purkaa tuon kirouksen.
      Lähentämällä lasten ja vanhempien sydämet toisiinsa.
      Sillä Siirakin kirjan mukaan äitien esittämät kiroukset jotka tuhoavat koko maailman johtuvat siitä että lapset eivät kunnioita vanhempiaan.

      Myös tuleva Imaami Mahdi yrittää ristin poistaa, rauhan tuoda, sekä kumota monin muin tavoin Huldan kirouksen.

    • Anonyymi

      Turmio jatkuu kunnes turmion tuoja joutuu turmioon.....

      Tässä seuraava yrittäjä on Imaami Mahdi.
      Ylipappi on Rooma ja Paavi, jonka vallan Mahdi yrittää kukistaa.
      Naisprofeetta on Naispappeus, josta Imaami Mahdilla ei ole sanaa, mutta joka myös täytyy kumota jotta turmio loppuisi.

      Tosiasia on että usein naiset eli Joelin profetoimat palvelijattaret omaavat pyhää henkeä ja näkevät näkyjä. Tälläkin palstalla niitä on ollut jaossa.

      Siksi lienee selvää että Huldan määräämä VIHAN TULVA JOKA EI MILLOINKAAN EHDY, on ikuinen ja vailla loppua.

    • Anonyymi

      Tämä nainenham vain toisti, mitä Jumala olis sanonut tekevänsä.

      • Anonyymi

        Niin oli se oikea profetia ja Jumalasta lähtöisin, koska on vääjäämättä toteutunut. Jehova yksin enkelien avulla voi saada sen toteutuun ja onkin toteen sen laittanut.

        Ehtymätön ja ikuinen on se vihan tulva joka on vuodatettu Jerusalemin ylle.

        Tarkoitin että tuo profetia selittää koko raamatun tapahtumat. Kaikki perustuu siihen.
        Tuota profetiaa kaikki yrittää kumota onnistumatta.

        Jeesus, Paavali, Elia, Mahdi. .

        Jumalan Sana pysyy kuitenkin iankaikkisesti.


    • Anonyymi

      Nuo sinun kirjoituksesi ovat sairaan ihmisen kirjoituksia, ei muuta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      146
      1950
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      293
      1113
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      81
      929
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      878
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      799
    6. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      746
    7. 71
      744
    8. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      50
      734
    9. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      691
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      689
    Aihe