Jos haluat porvarihallituksen äänestä persuja, mikäli Marin II:sen äänestä demareita

Anonyymi-ap

Orpon kokoomuksen äänestäminen johtaa sinipunaan, koska Orpo vaatii persuilta liikaa myönnytyksiä periaatteista hallituspaikasta. Vihreät ja vasemmiston äänestäjät ovat siirtyneet äänestämään jo SDP:tä, jotta maahan saadaan Marin II, ja hekin pääsevät Marinin hallitukseen päättämään ja jatkamaan nykyisen hallituksen politiikkaa. Kokoomuksen, kepun, liike nytin ja kristillisten kannattaa äänestää persuja, jolloin maahan saadaan persujen johtama porvarihallitus, jossa Orpo on kilttiä poikaa ja tekee mitä läsketään.

8

66

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo..

    • Anonyymi

      Minä äänestän kommareita koska haluan suomen tuhon tielle häh häh ähäähhäää

      • Anonyymi

        Onko muka Suomessa kommreita? Venäjäkin on valtiokapitalistinen järjestelmä.


      • Anonyymi

        Mikset äänestä vihreitä?
        Kannattavat ennemmin valkoposkihanhia kuin vanhuksia.
        Tärkeintä on napata liikennemerkkien työmiehiltä munat.
        Lisävelkaa on jees!!


    • Anonyymi

      Orpo persu putininatsei ota ikinä hallitukseen !! Eikä persuin kanssa hallitukseen tulisi kuin vkk ja ehkä oligarkki harkimio!!

      • Anonyymi

        Purra ja Marin tekevät eduskuntavaalien jälkeen toisen Natokäännöksen ja vaalien voittajina kokoavat demaripersuhallituksen. Mm. Laura Huhtasaari on jo kertonut mielipiteensä että Marin on hyvä muija ja SDP olisi kokoomusta parempi hallituskumppani.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Purra ja Marin tekevät eduskuntavaalien jälkeen toisen Natokäännöksen ja vaalien voittajina kokoavat demaripersuhallituksen. Mm. Laura Huhtasaari on jo kertonut mielipiteensä että Marin on hyvä muija ja SDP olisi kokoomusta parempi hallituskumppani.

        Demaripersuhallitukselle ääni.


    • Anonyymi

      376 Markus Kuotesaho

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      61
      11625
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8831
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      10
      4393
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      21
      3944
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3861
    6. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3636
    7. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3590
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3440
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3222
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2415
    Aihe