Rikkaat matut

Anonyymi-ap

Rikkaita nuo matut. On varaa matkustella Keniasta asti todistamaan, kun häkää ei osattu varoa, siitä kun tuskin on vaaraa risumajassa: https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000009430472.html Silti näille kaikki (huijaus)järjestöt kerää rahaa ja meidän hallitukset, nämä sisäiset vihollisemme, lapioivat aina vain lisää rahaa. Ilmankos niillä hyvin pyyhkiikin.
Ei minulla olisi varaa matkustaa vaikkapa Keniaan jos siellä sattuisi joku tuttu kuolemaan. Eikä juuri muutenkaan. Olenhan vasta 33 v tehnyt hyväpalkkaista kolmivuorotyötä tehtaalla ja päivätyövuodet lisäksi, nyt jo 20 v työeläkkeellä jonka ostovoima laskee kuin lehmän häntä.

3

219

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomessa pölijimmät hoitaa näiten asioita tappioksemme, sitähän tämä suomessa elätäminen näitä on, EU- vishin vaatii näin vain huutavat.

    • Anonyymi

      Kyllä näille nyt täytyy myöntää ikuinen elatus ja eläke täällä Suomessa tuollaisen kohtalon jälkeen. Ja myös koko kylälle kehitysapua!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      16
      5754
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      83
      5375
    3. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3394
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      90
      3347
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      120
      1137
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      57
      1087
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      1012
    8. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      44
      808
    9. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      37
      805
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      23
      739
    Aihe