Melodifestivalen Ruotsissa menossa

ykkösellä.

Eipä ole kovin "kohauttavia" kappaleita svenssoneillakaan.
9189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jo on persuilla taas ongelmat.

Äänestä
  • Ai, onko tuokin puoluekysymys?

    Äänestä

Nämähän on ne aiempien osakilpailuiden väliinputoajat , joista vielä neljä kuitenkin pääsee finaaliin, tämä on semifinaali. Sinne finaaliin on jo kahdeksan äänestetty suoraan osakilpailuista, ja nämä tämän päivän kisaajat saivat vain vielä uuden mahdollisuuden.

Äänestä
  • Onks tuo niinkus Suomen homo Umk . ta vastaava homotusta ?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Onks tuo niinkus Suomen homo Umk . ta vastaava homotusta ?

    En tiiä.

    Mutta tuo Nordman näytti päässeen Ruotsin finaaliin, joka on ensi viikolla.

    Tuskinpa voittaa.

    Äänestä

V 25 ruotsalaiset kutsuivat hupinumeroksk Käärijän Suomesta js pohjoisruotsalaisen Hojan. Näin mm siksi ettei ruotsalaisilla juurikaan ole itseironian kykyä esiintymiseen asti kuten suomalaisilla.
Käärijän ja H:n esitys oli riemukas ja melodia mieleenpainuva.
Itse kisakappaleet eivät kovin kummoisia olleet.

Äänestä

Samaa hyperiloista humppaa kaikki vuodesta toiseen. Eivät juuri eroa toisistaan nämä esitykset.

Äänestä

No jaa nuo kaikki ovat parempia kuin yksikään UMK-biisi, sorry!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ykkösellä.

Eipä ole kovin "kohauttavia" kappaleita svenssoneillakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu