FOX News on oikeudessa koska se tiesi Syndey Powelin levittäneen valheita ja antoi sen esiintyä. Myös Murdoch tiesi ja Dominion saa suuret korvaukset.
https://www.hs.fi/sunnuntai/art-2000009415780.html
Salaliitto leviää sillä valtaosa konsertiivimediasta ei uutisoi aiheesta.
Salaliitto paljastinut USAssa
11
62
Vastaukset
- Anonyymi
Fox äärioikeisto natsien kovassa suosiossa oli . Niin oli myös persujen hyvin suosima kanava tuo Fox !!
- Anonyymi
Hiljaista on kun puhutaan ääroikeisto ja tai venäjän salaliitoista.
- Anonyymi
Uutisankkuri Tucker huomasi ensimmäisenä nyt petti pohja tältä
- Anonyymi
Tästä tulee se ennakkotapaus ja sen jälkeen otetaan rahat pois myös muilta.
Giuliani, Powell ja kaverit pierevät jo verta koska tietävän mitä seuraa. Harvinaisen vähän kommentteja normaaleihin salaliitto aloituksiin verrattuna.
Ja etenkin kun tämän kertaisella aloituksella on jopa vahva asiapohja. Tosin se taitaa olla osalle se ongelma, mitä parempia todisteita jostain salaliitosta on, niin sitä vähemmän se palstalla kiinnostaa…- Anonyymi
Lähinnä syy taitaa olla siinä, että salaliittoskene on erittäin venäjätrolliorientoitunut.
Jos se on Kremlin mielinen, se saa heti kaikki kirjoittamaan näppäimistöt kuumana ja trollit varmistavat keskustelun jatkumisen aiheen ympärillä vuodesta toiseen.
Mutta jos joku hiukankin huomaa jotain tämän trolli-imperiumin varjoja, joita oikeasti riittää, heidät hiljennetään tavalla tai toisella, tai heidän jutut vähintään peitetään kaikella muulla materiaalilla, ettei huikauksen kohteet vaan ehtisi huomaamaan.
- Anonyymi
Voi piikitetyt lammas parat, tämä on vasta jäävuoren huippu. Voi olla ettei monen lampaan psyyke tule kestämään lopullista totuutta, joka vääjämättä paljastuu aikanaan kaikessa karmeudessaan.
https://tokentube.net/v/3964583295/Rep-Nancy-Mace-kuulustelee-potkut-saaneita-Twitter-sensuroijia - Anonyymi
Miten meni noin niinku omasta mielestä lampaat.
Monta tuli otettua.
https://www.bbc.com/news/uk-64848106 - Anonyymi
Selvästi ikävä aihe tää Murdocin myöntämä vaalihuijaus-valehtelu kun keskustelua pitää heitellä sivuraiteelle.
Aloittakaa omat ketjunne omista aiheistanne.
Mistä Hannity&kaverit ja sitten myöhemmin Guiliani ja Powell kaivavat ne 1.6 miljardia Dominionille? - Anonyymi
Fox news tuo uskovaisten totuuden torvi maksaa 787 miljoonaa dollaria valeuutisestaan, mokoma pikku uutinen ei ole ylittänyt uutiskynnystä republikaanisissa lehdissä ymmärrettävistä syistä. Trumpin puheiden toistaminen tuli kalliiksi.
- Anonyymi
Seuraavana sitten maksaa Fucker Carlson myös?
Eikös ne toimittajat haastettu myös yksittäin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1195477
- 715188
- 924218
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753660Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603288- 432861
- 152317
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️582039- 451897
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381723