Tässä on nostettu ylös ketjuja, joihin on vastattu vuosia sitten. Onko sivustolla joku virhe?
Miksi nostetaan vanhoja ketjuja?
17
694
Vastaukset
- Anonyymi
Ilman parempaa tietoa, oletan että algorytmi yrittää saada aikaan kärkästä keskustelua, ja kun ihmiset väsyyvät vänkäämään samasta asiasta, ja foorumille tulee hiljaista, niin niin se yrittää nostaa menneisyyden kuumpia perunoita. Tietenkin tajuamatta, että se on ihan sitä samaa vänkäämistä ihan samasta aiheesta.
- Anonyymi
Tai sitten ihmiset googlettelevat juttuja ja törmäävät näihin vanhoihin keskusteluihin. Vastaavat niihin ilman että huomataan miten vanhasta ketjusta kyse.
- Anonyymi
Minulle käy usein niin että vastaan vanhan ketjuun ja huomaan sen vasta jälkeen päin , vaikka miten vannoo että seuraavan kerran katson päivämäärän niin taas menee samoin . Joten kai niissä vanhoissa ketjuissa vois olla päivämäärät vaikka punaisella että näkis että ne on vanhoja .
- Anonyymi
Mitä väliä sillä om, että kyseessä on vanha ketju?
Sehän on vain parempi, että jatketaan jo olemassaolevaa ketjua kuin että aloitetaan uusi vain koska joitakin ahdistaa niin paljon vanhojen ketjujen lukeminen - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä väliä sillä om, että kyseessä on vanha ketju?
Sehän on vain parempi, että jatketaan jo olemassaolevaa ketjua kuin että aloitetaan uusi vain koska joitakin ahdistaa niin paljon vanhojen ketjujen lukeminenTeoriassahan sillä ei pitäisi olla mitään väliä, mutta käytännössä tälläkin palstalla liikkuu aivan liikaa vanhaa tietoa ja asenteita, niiden ylläpidosta ei kenellekkään ole hyötyä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä väliä sillä om, että kyseessä on vanha ketju?
Sehän on vain parempi, että jatketaan jo olemassaolevaa ketjua kuin että aloitetaan uusi vain koska joitakin ahdistaa niin paljon vanhojen ketjujen lukeminenNiin miksi ei voisi ollakin vanhempiakin ketjuja. Sieltä voi löytää jotain mitä ei ehkä nyt tule ajatelleeksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin miksi ei voisi ollakin vanhempiakin ketjuja. Sieltä voi löytää jotain mitä ei ehkä nyt tule ajatelleeksi.
Teoriassa näin, mutta käytännössä kun tältä foorumilta on lukenut yhden ketjun niin on lukenut ne kaikki.
Normaalin ihmisen elämä vain on liian lyhyt yrittää etsiä siletä joku järjen häivä, vaikka siellä jossain postauksessa sellainen sattuisikin olemaan.
- Anonyymi
Voisiko johtua, että muinoin tuo ketju haudattiin salaliittoteoriana ja nyt on selvinnyt, että hallitukset ja viranomaiset tarkoituksella painoivat totuuden piiloon?
Vai mistä se Wuhanin lepakko oikein ilmestyi, kun nyt on selvillä, että Pentagon tutkii asiaan sotatoimena USA:ta vastaan?
https://rumble.com/v254xu3-pentagon-is-treating-covid-as-an-act-of-war-covid-is-a-bioweapon-this-will-.html
Totuus on siitä ihmeellinen asia, että se pyrkiin lopulta ponnahtamaan pintaa ja peittelyt tulevat julkisuuteen. Englannista löytyy nyt terveysviranomaisten viestintää vuodelta 2020, jossa he kysyvät, koska julkaistaan koronan seuraava variantti? Mikä oli tuontapaisten epäilysten kohtalo palstoilla koronan kiivainpina aikoina? Ne poistettiin palstoilta vääränä tietona, vaikka todellisuudessa olivat aivan oikein.
Nyt on hyvä aika vertailla, ketkä olivat oikeassa niin monen asian suhteen ja vain parin vuoden levyisellä aikaikkunalla. - Anonyymi
Sehän on ihan hyvä asia, sillä minä lukisin/vastaisin erittäin miel. vaikkapa 50-100 vuotta vanhoihin mielipiteisiin, SIIS JOS SILLOIN OIS OLLU JO NETTI !!!
Esim. tää S24 ollut olemassa vasta n. 25 vuotta
https://fi.wikipedia.org/wiki/Suomi24
Ois vähä "aika-perspektiiviä" mukana, siis jos vaikka 1000 vuotta sitte ! - Anonyymi
Vittuako se apina sulle kuuluu?
Osaat varmaan ihan itse skipata ne ketjut, jos ahdistaa.
Jos et, kysy äidiltä neuvoa. - Anonyymi
Wanhat gedjud parempia kosken tykkää muistella meneillä olevaa ajanjaksoa jolloin erästä hyvää gamua cyydedään - jostain!
Lukio sulki kirjoituskokeen vuosilta 2020 - 2023 koska oppilaiden käytös niin huonoa tunneilla.
Jos selittäisin kunnolla, , , suomi24 suljettaisiin - Anonyymi
Ai sua vituttaa sellainen juttu
Mitäs jos vaikka hirttäisit itsesi, ketään ei kiinnosa sun mussutuksesi - Anonyymi
Ketju saattaa olla vanha, mutta aihe ei vanhene koskaan.
- Anonyymi
Kai se riipouu vähän aiheestakin.
Jos aiheeseen ei ole saatu mitään uutta näkökulmaa tai argumenttejä vaikkapa kymmeneen vuoteen, niin kuulostaa enemmän ajanhukalta.
- Anonyymi
Minä vastaan usein ketjuihin, ja sitten huomaan, että vanha ketju.Mitä väliä sillä on, jos on vanha ketju. Joskus ne on niin mielenkiintoisia, että luen kaikki kommentit siitä.
- Anonyymi
Huomannut kun päästään asiaan tai bottimainen vastapuoli umpikujassa. Sattumalta samana päivänä hätä nostaa vanhoja ketjuja. Sitä parempi mitä turhempi ettei ketään kiinnosta jatkaa niitä.
- Anonyymi
Skitsofrenia on niin yleinen sairaus nykyään, että aiheet eivät vanhene. Tosin olisi kiva, jos joku haluaisi vieläkin kirjoitella ja vastailla kysymyksiin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman521917- 411581
Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!761405Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊911233Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi1641149Ai miehillä ei ole varaa maksaa
Treffejä naiselle johon on ihastunut? Ihanko totta dusty miehet? Tekosyy. Haluatko laittaa 50/50 kaikki kulut parisuhtee2201100- 891046
Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?731006Olet mielessäni
viimeisenä illalla ja ensimmäisenä aamulla. Ihastuin sinuun enkä voi tunteilleni mitään. Jos uskaltaisin, tunnustaisin s21986- 82891