Semmoisiksi että niissä pojat ei enään pärjää ?
Kuka muutti koulut
17
798
Vastaukset
- Anonyymi
Persut siellä vihaa lietsoo !! Alaikäisten ija nuorison rikollisuus kasvanut lujasti !! Samoin persujen kannatus nuorissa !! Haluavat olla Ensin !! Lapsilleni haluan persuvapaan koulun !!
- Anonyymi
Persut on hyvä puolue se lopettaa pakkoruotsinkin .
- Anonyymi
Oletko sinäkin niitä kommentoijia jotka näkevät persuja pakkomielteen lailla ihan kaikkialla? Jos näin on niin kannattaisiko sinun hakea ammattiapua?
- Anonyymi
Huonot tyttöministerit, jotka on vain sukupuolensa vuoksi valittu, ja joiden etuoikeutettu asema jatkunee vielä ainakin 300 vuotta. Pinnaavat töistä ja armeojasta.
- Anonyymi
Miksi suurin osa opettajista on naisia ?
Siksikö poikia sorsitaan kouluissa ? - Anonyymi
Opetusministeri Li Andersson julisti loppuvuonna 2019, että poikien aseman parantaminen koulussa on hänelle prioriteetti numero yksi.
Ei ole vielä ehtinyt tehdä mitään asian eteen, mutta vielähän tässä ennen vaaleja kerkiää vaikka mitä.- Anonyymi
Paska valuu edelleen vain alaspäin.
- Anonyymi
Miten li tuossa asiassa voisi mitään tehdä eihän tuo ollenkaan paranna tyttöjen koulumenestysta ja pärjäämistä .
- Anonyymi
Peruskoulu. Mieskysymyksen lopullinen ratkaisu?
- Anonyymi
Onko siis pyrkimyksenäkin ollut että tehdään miehistä toisen luokan kansalaisia ?
- Anonyymi
Naiset ajoivat miehet pois peruskouluista ja lukioista. Aggressiiviset naiset olisivat jo yksinään vaikea vastus rauhanomaisille miesopettajille ja rehtoreille. Mutta kun näitä naisia on vielä enemmistö, ei miehillä ole mahdollisuuksia. Sekä mieshenkilökunnalta, että pojilta puuttuu malli, jolla kohdata nykynaisen aggressiivisuus menestyksellisesti. Kun muutama vuosi sitten kävin paljon työn puolesta kahdessa peruskouluasteen koulussa näin, että miehet olivat niissä aika heikoilla. Näin, vaikka toisessa oli miesrehtori (ei ollut kauaa).
Mutta joka tapauksessa naisten luokka 80% enemmistö henkilökunnasta estäisi minkäänlaisen tasapuolisuuden opiskeluympäristössä, kohtelussa, arvostelussa ja ylipäätään toimintakulttuurissa.
Lisää tuohon naisten tekemä opetussuunnitelma.
Tämä ei liity enää tasa-arvoon, mutta hämmästyin, miten yläkoululaisista ei yksikään nähteni edes käynyt välitunneilla ulkona. Paitsi ne, jotka kävivät ns. kulman takana tai kaupassa ostamassa ruokaa. - Anonyymi
Miten olisi mieskiintiöt opettajakuntaan ?
- Anonyymi
Kiintiöitä voi käyttää ainoastaan niissä tapauksissa, missä naiset ovat vähemmistössä. Muissa tapauksissa kiintiöt loukkaavat hakijoiden yhdenvertaisuutta. Nähtiinhän tämä, kun väännettiin mahdollisuudesta säilyttää sukupuoleen perustuvat kiintiöt liikuntatieteellisen opiskelijavalinnoissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiintiöitä voi käyttää ainoastaan niissä tapauksissa, missä naiset ovat vähemmistössä. Muissa tapauksissa kiintiöt loukkaavat hakijoiden yhdenvertaisuutta. Nähtiinhän tämä, kun väännettiin mahdollisuudesta säilyttää sukupuoleen perustuvat kiintiöt liikuntatieteellisen opiskelijavalinnoissa.
Sanoisin, että tuo ei päde varusmiespalveluksessa. Tosin siihen suuntaan ollaan onneksi menossa.
- Anonyymi
Sukupuolielinten silpomisasiassa ja asevelvollisuusasioissa ainakin miehet ja naiset ovat suomalaisten lakien mukaankin eriarvoisessa asemassa , siis näissä asioissa varmaan seuraavaksi naisten asemaa tullaan parantamaan .
- Anonyymi
Amerikka ihailijat. Eduskunnan kyselytunnit hyvä esimerkki nuorille. Ja Perussumalaisten eristäminen se on kiusaamista. Demokratia ei toteudu jos suurinpuolue ei ole hallitukksessa.
- Anonyymi
Miksi pojat eivät enään opi kouluissa edes lukemaan kirjoitettua tekstiä eivät laskemaan eivät kunnolla puhumaan ?
Kumpi on muuttunut pojat vai koulu ?
Mitä pitäisi tehdä vai pitäisikö mitään , onko tämä haluttu kehitysuunta ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..2386822Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1245141Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1714879"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste663330Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1072946En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.652399Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan242243- 782082
Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1391960odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1391784