Joskus kun lukee näitä juttuja ...

... niin alkaa usko mennä ihmiskuntaan. Mistä ja miten jotkut voivat a) löytää, b) ymmärtää ja c) omaksua noin kieroja ajatusmalleja kuin NATO uhkaa jne. ja Ukrainan natsit jne. ja Venäjää uhataan jne.

Mutta onneksi esim. NATO gallup joka on teetetty muutamalle tuhannelle antaa tilastollisesti yli 95% luottamusvälin ja se aina palauttaa takaisin maan pinnalle, siis maan alta kun miettii noita kirjoituksia.

Ja onneksi sentään eduskuntakin hyväksyi NATO jäsenyyden murskaavalla erolla. Onkohan nämä NATO vastustajat missään isommin kertoilleet argumenttejaan NATOa vastaan?

Vaan eipä silti, nämä sivistymättömät kouluja käymättömät idootit löytävät tästäkin a) gallup oli virheellinen tai b) tarvitaan kansanäänestys tai c) eduskuntaa on johdettu harhaan jne.

No, antavathan nuo kommentit sentään huumoria ...

5

165

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei varmaakaan kannata uskoa silmiään, kun näkee näitä videoita: https://www.bitchute.com/video/gPyu9SfqJRAD/
      Ei natseja, eikä muutenkaan mitään nähtävää. Heil!
      Ei ainakaan YLE: ja Naton aivopesemille lampaille.
      Missä on kysytty kantaa Natosta? Koko päätös on viety niin nopeasti ja piilossa, kuin vain demokratiassa voidaan päätöksiä viedä.
      Mistä siellä Bakhmutissa aidosti tapellaan? Mitä siellä tunneliverkossa on harrastettu, kun media nyt pesee niitä tiloja, niiden paljastuttua jo kulttuuritiloiksi?
      Vain pop-konsertteja median mukaan. Tiedustelupalveluiden mukaan siellä on ollut ainakin yksi neljästäkymmenestäseitsemästä biolaboratoriosta, joita USA ja Nato ovat rahoitttaneet.
      Ei näistä kannata huumoria hakea, sillä maailmansotaa tässä kasataan kokoon ja peräti kolmella eri rintamalla: Ukraina on pisimmällä. Kiina / Taiwan on lähtenyt hieman yskähdellen liikkeelle. Mustana hevosena tulee Israeli ja Irak, joka saattaa jopa kiriä noiden muiden ohi ihan kalkkiviivoilla.
      Ja kaikki vain sen takia, että rikolliset haluavat peitellä tekosiaan, kun varastivat yli 7 miljardia rahaa rikoksillaa Ukrainassa.

      • Anonyymi

        Hyvä kommentti, toivottavasti koko totuus tulee vielä esiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hyvä kommentti, toivottavasti koko totuus tulee vielä esiin.

        "koko totuus" löytyy Aku Ankan numerosta 37 vuodelta 1962.


    • Anonyymi

      Näitä vastaan siellä Ukrainan alaisissa tunneleissa Venäläiset ja kumppanit taistelevat:
      https://t.me/c/1594009283/452
      Vain yksi esimerkki chimeroista, joita laboratorioissa kehitellään.
      DUMBS - THESE CREATURES LIVING IN THE TUNNELS

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      97
      1181
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      809
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      756
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      64
      677
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      606
    6. 31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      538
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      531
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      503
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe