Lintilä kohusta: ""Ei tämä sattumaa ole"

Anonyymi-ap

Hän ei lähtenyt arvailemaan, mistä keskustelu on saanut alkunsa.

- Mutta jokainen ymmärtää, että ei tämä sattumaa ole. Alle kuukausi vaaleihin ja tullaan ulos näin voimakkaasti. Ei se sattumaa ole, Lintilä sanoo.

Osa lähteistä on sanonut Lintilän olleen päihtyneenä virkatehtäviä hoitaessaan tällä hallituskaudella. Toiset taas sanovat, etteivät he ole nähneet mitään ongelmia ministerin alkoholinkäytössä.

Lintilä kertoo saaneensa kentältä voimakasta tukea. Hän pohtii haastattelussa, luottaako kansa enemmän nimettömiin haastatteluihin ja huhuihin, joilla viitataan vuosien takaisiin tapahtumiin, vai niihin ihmisiin, jotka ovat omalla nimellään tukeneet häntä ja tehneet hänen kanssaan vuosia töitä.

26

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Whatsapp meemimoka ja Saarikon puhuttelu alkoholinkäytöstä, tuulestako? Alkoholisti selittelee eikä koskaan myönnä ongelmaa.

      • Anonyymi

        Ei varmaan ole sattumaa jallupullot töissä, ei.


      • Anonyymi

        Sannahan kovasti selitteli bilertänmmisiään. Alkkis?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sannahan kovasti selitteli bilertänmmisiään. Alkkis?

        Taidat itse olla denso.


    • Anonyymi

      Lintilä yrittää kiillottaa kilpeään ajojahtiteemalla.

      • Anonyymi

        Selvää ajojahtia on, vasemmistoko takana?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Selvää ajojahtia on, vasemmistoko takana?

        Kepun sisäistä kähinää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Selvää ajojahtia on, vasemmistoko takana?

        Kokoomus tahtoo jostain kriittiset 1-2 prosenttia äänestäjiä, joten media penkomaan Lintilän meemisekoilua ja juopottelua työajalla.


    • Anonyymi

      Tottakai opposition myyrät hallituksen kimpussa on kaikin tavoin, myös Sanna Marinia on jahdattu jatkuvasti kaikenkarvaisilla suurennetuilla ja tarkoitushakuisilla jutuilla.

      • Anonyymi

        Keskustassa sisäinen kamppailu vähiin jäävistä edustajapaikoista


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Keskustassa sisäinen kamppailu vähiin jäävistä edustajapaikoista

        Ei kepu omiaan petä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Keskustassa sisäinen kamppailu vähiin jäävistä edustajapaikoista

        Ketä muita on samassa vaalipiirissä kuin Lintilä? Joo, Antti Kurvinen ja Savolainen, joku tipahtaa, se on varma eli omat koirat puree. Voipi käydä niin, että Lintilä kerää säälipisteitä,suomalaiset symppaa vainottuja. Alkoholi ei ole sellainen tabu, edes maaseudulla, kuin joskus Kekkosen , Karjalaisen aikoihin, toisaalta Karjalainen keikkui hyvillä paikoilla lähes loppuun asti, kiitos Kekkosen ja hyvien veljien, muitakin esimerkkejä löytyy mutta olkoon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei kepu omiaan petä.

        Kepu pettää aina.


    • Anonyymi

      Kokoomustaustaiset iltalehdykät lööpittelee bisnestä.

      • Anonyymi

        Entäs kommarilehdet?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Entäs kommarilehdet?

        Luetko niitä, luulin että vain jo muutenkin vasureita äänestävät lukevat niitä ;)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Entäs kommarilehdet?

        Ei ole kommarilehtiä Suomessa.


    • Anonyymi

      Minäkin tulen ulos, voimakkaasti, isosta viinakaapistani, enkä ole selvinpäin.

    • Anonyymi

      Olisko demareilla pelko päällä? Tulee mieleen ex-pääministeri Lipponen, joka pettyi SDPn huonoon vaalimenestykseen ja pääministerin paikan menetykseen.
      Lipponen nosti kumppaneineen hirveän petossyytteen Jäätteenmäkeä vastaan, joka oli paljastanut Lipposen USA vierailun tuloksena Iranin sodan hyväksynnän!
      Presidentti Halonen oli kiukkua täynnä, kun Jäätteenmäki kävi Kultarannassa sanomassa itsensä irti virastaan, demareitten painostuksesta!
      Voivoi, demarit on rehti ja rauhaa ajava puolue ollut aina!

    • Anonyymi

      Sitä minä ihmettelen että on tyhjästä saatu tämmöinen härdelli aikaseksi, menivätkö Saarikko ja Marini suotta haukkumaan ministeri Lintilää? Nyt valoja päälle tytöt!

      • Anonyymi

        Kepu Saarikko on selitellyt Lintilän juopottelua eikä Marin.


    • Anonyymi

      Minäkin olen kännissä nyt. Eikä sekään ole sattumaa. Viinaa nääes on otettu.

    • Anonyymi

      Minäkin olen vain ihminen... Ei suomessa katsota kieroon vaikka joskus lähtis vähän lapasestakin kunhan hoitaa vain työnsä?🤔🤨🙄

    • Anonyymi

      Lintilä nähty pyörimässä ympyrää. "Ei oo sattumaa! Ei oo sattumaa! Salaliitto! CIA mun perässä! Samoin googeebee ja mossaaad! Gestapo panee mun juomiin mikrofonii! MI5 siruttaa mua! Ne siruttaa muaa!"

    • Anonyymi

      Nyt Lintilä jonnekin torille pitämää puoluepuhetta ja samalla kyyneleet silmissä selittämään juomista. Minäkin olen vain ihminen, minunkin täytyy rentoutua välillä, jotta jaksan tehdä työni. nyyh.
      Menikö hyvin? Ei mennyt, tuo on naiselle kuuluva tori-rooli!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      125
      4919
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      196
      4777
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      11
      2978
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      121
      1997
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1741
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      39
      1526
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      10
      1348
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      89
      1235
    9. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1235
    10. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1075
    Aihe