...Puhuttanut ylöjärveläisiä jo pitkään.
Kunnallispoliitikko Antti Teivaala, 60, kuoli liikenneonnettomuudessa lauantaina 4. maaliskuuta.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b5d8eaaf-0a91-4bb9-826c-946476a4d633
Antti Teivaala sai surmansa "todella vaarallisessa" risteyksessä
15
1513
Vastaukset
- Anonyymi
Lähettäisittekö kuvat onnettomuusautoista.
- Anonyymi
Laitoin tulemaan.
- Anonyymi
Taasko se kuoli?
- Anonyymi
ei se risteys vaarallinen ole vaan autoilijat.vika on yleensä ratin ja penkin välissä.
- Anonyymi
Et taida olla montaa vuotta vielä ajanut autoa.
- Anonyymi
Itsemurhan teki paperilappu löytyi autosta.
- Anonyymi
Ei pidä kirjoitella mitä vaan noin ikävästä onnettomuudesta.
- Anonyymi
Oliko väsynyt, silloin on kuin humalassa.
- Anonyymi
höpö höpö se risteys on ollu siinä vuosia .ylinopeus tappaa .ei mikään risteys ole ikinä ketään tappanut vaan ajotaidottomat kuskit.jo enska itkonen sanoi että jos sataa ei ajeta sataa.vika on yleensä kuskis vaikka lehdet kirjoittaa jotain omiaan .tyyliin auto suistui ojaan .ei varmaan suistunu kuski nukku tai ajoi liian lujaa.eli ei taidot riittäny.auto on yleensä parkkipaikalla tai tallissa.eikä mitään tapahdu mutta heti kun joku istuu kuskin penkille voi tapahtua mitä vain.jos tulis kielto ettei yksikään auto liiku kuukauteen ei tulisi yhtään vaarallisen risteyksen onnettomuutta.siis vika on aina ratin ja penkin välissä.
- Anonyymi
Vika ei aina ole ratin ja penkin välissä. Usein on, mutta ei aina. Tekniikkakin voi pettää. Jarrut voivat esim. temppuilla tiesuolasta ja korroosiosta johtuen.
- Anonyymi
Vahvistit juuri Albert Einsteinin ajatelman: on olemassa kaksi ääretöntä, toinen on avaruus ja toinen on ihmisten tyhmyys, siitä ensimmäisestä en kuitenkaan ole aivan varma,
- Anonyymi
niin tämä hevosmies tuli kolmion takaa,,,,,,,,
- Anonyymi
risteys on vaarallinen jos hyökkää kolmion takaa autolla perävaunu perässä tielle eikä katso että mihin väliin kerkeää ajamaan,,,,,,,
- Anonyymi
Ihmisen teot sen vaaran muodostaa. Juurihan itse niin kerrot.
- Anonyymi
"Teivaala oli odottanut risteyksessä vuoroaan Kolmostielle päästäkseen, kun päätietä ajanut henkilöauto suistui häntä päin."
Luetun ymmärtämistä vaaditaan. Kaikilta luetun ymmärtäminen ei ilmeisesti luonnistu tarpeeksi hyvin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 665180
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai574617Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1234569Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3381897- 851523
- 921484
- 2351370
- 3231097
- 200971
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.51903