Jolkuttelua liian lähellä pihoja

Anonyymi-ap

Susi kuljeksi Kalajoen keskustassa perjantaiaamuna https://www.kalajokiseutu.fi/uutinen/655437. Kalajokiseudussa puhutaan jo ”city-susista”. Vasankarissa nähty 3 hukan lauma. Jolkuttelevat jo kyllä liian lähellä asutusta. Yksi nähdyistä susista on ilmeisesti toinen niistä, jotka tappoi Letolla lampaita kaks vuotta sitten. Toivotaan, että jolkuttelevat jo kaukana ja että ovat vain ohikulkumatkalla kuten uutisessa arveltiin.

3

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kalajokinen Hanna Halmeenpää on Luonnonsuojeluliiton puheenjohtaja. On tullut sellainen käsitys, että hän on asiallinen poliitikko. Vastustaa mm. liiallista tuulivoiman rakentamista. Voisko tuo Hanna nyt ottaa selvästi kantaa, että ihmisten lähellä kulkevat sudet pitää eliminoida. Silloin varmaan muutkin vihreät sen hyväksyisi. Pitää toivoa, että vihreilläkin olisi järkeä.

      • Anonyymi

        Ihmeitä saattaapi sattua. Mutta ei meijän eikä seuraavankaan sukupoloven silimät tuu sitä näkeen että vihreet järkiintysi näisä luonnonsuojeluasioisa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      201
      4224
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      244
      3374
    3. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      1
      2831
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      2295
    5. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      85
      1963
    6. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1609
    7. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      1270
    8. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      15
      1228
    9. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1208
    10. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1131
    Aihe