Eduskuntaan tulee 17.3 käsittelyyn who:n pandemiasopimus joka läpi mennessään veisi jokaiselta meiltä itsemääräämisoikeuden.
Mitä ajatuksia tämä asia sinussa herättää?
Tulevat ajat
12
268
Vastaukset
- Anonyymi
Höpö höpö, eduskunnan istuntokausi päätty 3.3. ja seuraavankerran kokoontuvat vasta vaalien jälkeen uudella kokoonpanolla.
- Anonyymi
Huumelaki myös sallivaksi jolloin valtio pitää meidän iloisessa pöhnätunnelmassa koko elämämme ajan. Kannatettavaa !
- Anonyymi
Georgian räjäytetty monumentti liittyy depopulaatio. Ennenvanhaan väitettiin kuinka yksi tupakka päivässä vastaa 3 appelsiinia ja kaikki uskoivat sen silloin mutta kukaan ei enää muista niin uudet kujeet on menny läpi melkolailla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Georgian räjäytetty monumentti liittyy depopulaatio. Ennenvanhaan väitettiin kuinka yksi tupakka päivässä vastaa 3 appelsiinia ja kaikki uskoivat sen silloin mutta kukaan ei enää muista niin uudet kujeet on menny läpi melkolailla.
Tai no vanhat kujeet kun ne oli suunniteltu aiemmin.
- Anonyymi
Ihmettelen mikset sitten muuta muualle?
- Anonyymi
Tämä asetus tulisi toteutuessaan voimaan kaikkialle.
Anonyymi kirjoitti:
Tämä asetus tulisi toteutuessaan voimaan kaikkialle.
Höpsis, WHO:n ohjeistukset eivät ole muita kuin ohjeistuksia - jokainen suvereeni valtio hyväksyy ne tai sitten ei. Hyväksyessään ohjeistuksen siitä tulee sopimus, vain valtiokohtaisesti.
Aivan sama tilanne on kaikkien kansainvälisten "sopimusten" kohdalla. Tulee huomioida, että yhden yhtäkään "sopimusta" ei ole tehty, jonka jokainen maapallon valtio on hyväksynyt (ratifioinut). Lisäksi näistä "sopimuksista" on helppo luistaa, omien tarkoitusperien niin vaatiessa.
Ei pidä uskoa kaikenlaisia höppänä sivustoja, joiden tarkoituksena on aiheuttaa sekaannusta, hämminkiä ja lietsoa vastakkaisuutta.
- Anonyymi
Ei vielä 17.3 tule asia käsittelyyn vaan vasta sitten uudella kokoonpanolla eduskunnassa.
- Anonyymi
Siihenhän ollaan menossa koko ajan mutta vaivihkaa ettei ihmiset hoksaa :). Joku viisas sanoikin että jokainen uusi sukupolvi on menettää vapauttaan edelliseen verrattuna. Aatelkaas, nykysukupovelvella ei ole mitään tietoa tai kokemusta millaista on elää sugt vapaana ilman näitä hurjia määriä määräyksiä,rekisteröintipakkoja,kieltoja ohjeita (ohkeita vielä tällä hetkellä mutta tulee jossain vaiheessa määräys ja pakko) miten pukeutua, mitä syödä, mitä tehdä, miten puhua, mistä puhua jne jne. ;)
- Anonyymi
Asia on todella vakava. Tuohon ei pidä suostua missään nimessä. Kannattaisi hälyttää heti keskusteluun sellaiset ihmiset Suomessa ja ulkomailla, jotka näkevät tuossa riskit ja voivat sanoa Stop. Varmaan onkin jo hälytetty? Pitää olla ihmisillä itsemääräämisoikeus kuitenkin ja takaovi ulos. Muuten se rikkoo kaikkia sääntöjä ja perustuslakeja. -Jos joku erä lääkkeitä ja pistoksia olisi viallisia tai kaikki, maapallolle jäisi aika vähän porukkaa vimmaisen lääkinnän jälkeen, osa kituisi. Huolestuttavaa, eikä tarvitse olla folioihminen sen tajutakseen, toisaalta ei foliossakaan vikaa.
- Anonyymi
Oletkos tullut miettineeksi paljonko sitä väkeä jää sitten jäljelle jos tulee vakava tauti jota vastaan on vain rokote ja suurin osa siitä kieltäytyy?
Onneksi tästäkin on tehty tutkimuksia.
https://www.otago.ac.nz/news/news/otago719254.html
Tutkimus valmistui "sopivasti" juuri ennen Covid pandemiaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä3610545Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12610122- 217911
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776314Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.304882- 554707
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1154047Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1243398- 623127
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2213050