Matkaa on esim, tasa-arvoon.
Hyvää Naisten päivää.
Anonyymi-ap
1674
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Naistenpäivä on kaikkea tasa-arvoon ym, liittyvää. Työtä riittää. Kauppa suhteet poikki maihin joissa ei noudateta tasa-arvoa. Löydy ei yhtään maata.
Suomalaisten naisjärjestöjen mielestä vain muslimimaissa vallitsee naisilla tasa-arvo.
Tasa arvo on ainakin suuremmissa palkkaluokissa. Päättäjät samalla palkkaviivalla. Samoin yritysjohtajat. Kun mennään alemmalle tasolle, niin jopa palkat heilahtaa. Naiset jotka ovat palkka asemassa samalla palkkaviivalla voisivat pitää naisina naisten puolta. Joten mitään tasa arvoa ei tule ennekuin tämä asia korjataan. Mutta ei näytä halua riittävän kun itse saa samaa palkkaa kuin miehet.
Milloin vietetään Muunsukupuolisten päivää ?
Eikös sukupuolia olekaan tuhansia?
Miten meinasit liputtaa jokaista mielenterveyden potilaan päivää? Siinähän loppuu päivät kesken. Tokkiinsa voitas pitää vaa sateenkaarilippua vaan joka päivä.
FIS teki historiallisen päätöksen: lentomäen portit avataan myös naisille.
Oikea suunta jatkuu.
Onko luuta pakko.
Mikä järjettömien mielipuoli tunareiden utopia se "tasa-arvo" oikein on, kun semmonen ei ole mitenkään mahdollista edes saman sukupuolen keskellä.
Just yhtä älytöntä kuin homojen avioliitot, lähinnä huono vitsi koko vouhotus.
Miehenä toivoisin tasa arvoa.
Oletko kotona tossun alla?
Tee kantelu tasa arvo valtuutetulle näin miehiä syrjivänä päivänä.
lukujen valossa tasa arvon julistus ei ollut menetys ,kun 14 tuhatta avioliittoa vuodessa eroaa,
Miksi naisen hääpuku on valkoinen?
Kaikki kodinkoneet ovat valkoisia.
Olisko juhlava työpuku?
Tasa-arvoa on saavutettu jo aika pitkälle. Naisetkin pysttyy heilumaan puukko kourassa, pahoinpidellä ja ryöstellä.