tylyttää suomalaisia poliitikkoja koska heidän lausuntonsa on olleet loukkaavia Unkarin sisäpolitiittisesta tilanteesta, Oikeusvaltion olemuksesta näillä viisastelijoilla on muka parempi käsitys kuin omien lakien puitteissa toimivalla Unkarilla. Vain perussuomalaiset saavat puhtaat paperit. Tämä on syytä muistaa myös kotimaisilla vaaliuurnilla.
Unkarilla on oikeus
15
170
Vastaukset
- Anonyymi
Se on totta. Täältä katsoen Turkin ja Unkarin toimet näyttävät diktatorisilta, mutta ilman värilaseja katsoen, suomen touhut eivät läpäisisi todellisuudessa yhtään paremmin laillisuuden vaatimuksia.
- Anonyymi
Pilkka tuli omaan nilkkaan suomen poliitikoille. Mutta näinhän se on että naapurin elämää on helpompi elää kuin omaa. MOT.
- Anonyymi
Mariinikin jo vaatii unkarilaisten eu-tuet jäihin, silti on lykkäämässä Italian mafialle rahaa.
- Anonyymi
Uutisis sanottiin notta Kokoomus ja SDP pahimpia räksyttäjiä.
Unkari on vaipumassa totalitaristiseen fasismiin. Se on EU:n peruskirjan vastaista.
- Anonyymi
Ajattelet kuten Putin. Harhainen ajatusmaailma, etten sanoisi vainoharhainen.
- Anonyymi
Pahimpia räksyttäjiä ovat mm. Tuppurainen, Heinäluoma ja Jyrki Katainen.
- Anonyymi
Pisteet sinne, hyvin tehty. Persut taas munailivat.
- Anonyymi
Juuri näin. Suomi on niin sokaistunut Sannan & co "uusiin vaatteisiin" että ovat alkaneet kiusaamaan etelän serkkuja, unkarilaisia kun heillä ei ole niin hyviä "uusia vaatteita". Ei ihme että etelän serkut hermostuivat ja alkoivat tylyttää pohjoisen sinisilmäisiä serkkuja kertomalla Suomen olevan alasti. Mutta sellaisia sukulaissuhteet ovat. Välillä tulee riitaa, sitten riidellään ja sitten sovitaan.
- Anonyymi
Suomelta vois ottaa EU-tuet pois, turhan lenkin ne täälä tekee. Italiaan ja Saksan pankeille ne kuitenkin annetaan.
- Anonyymi
Unkaria on syytäkin kovistella, muuten siitä tulee uusi Venäjä tai Pohjois-Korea.
Venäjäänkin olisi pitänyt suhtautua negatiivisemmin jo aiemmin.Tätä minä olen vuosikymmeniä toitottanut, mutta Putinin kuorossa määkii edelleenkin yllättävän paljon näitä pelokkaita lampaita.
- Anonyymi
Minä äänestän PerusSuomalaista. PS on nykyään puolueista selkeästi suomalaiselle paras.
- Anonyymi
Näin se vaan on, ja ny Kuukleen - suomenuutiset.
- Anonyymi
Unkari on hyvä esimerkki siitä, miksi persuja ei saa äänestää. Nykyään siellä on vallassa persujen vanhat liittolaiset. EU parlamentissa oltiin kavereita ja nyt Unkarin persut pääsi maassaan valtaan ja sotkivat kaiken. Maa sekaisin ja välit länsivaltoihin vähän heikot. Suomen persuille vähän noloa kun vanhat kaverit jumittaa Natoon menoa, mutta vikaahan tietysti haetaan muualta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jasmin Voutilainen poistui kuvioista.
No, salkkarit on muutenkin huono ohjelma ollut jo vuosia.30530548Jasmin Voutilainen is dead!
Näyttelijä kuoli 27-vuotiaana, muusikkoiässä. Osanotto suruun. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000009463002.html10115886Jasmin Voutilainen on kuollut
Ainon alkuperäinen näyttelijä Jasmin Voutilainen on kuollut.7414666Jasmin Voutilainen kuoli vain 27-vuotiaana - Kirjoitti pahaenteisesti somessa: "Jos menet pois..."
Jasmin Voutilainen lähti tästä maailmasta aivan liian nuorena, vain 27-vuotiaana. Näyttelijätär oli kertonut avoimesti saaneensa törkeää arvostelua u613628Martinalla on tänäänkin liikunnallinen päivä
Ei makaa krapulassa vaan liikkuu monipuolisesti ja pysyy näin ollen hyvässä kunnossa.7332322MILLOIN AIOT MYÖNTÄÄ ITSELLESI SEN IKÄVÄN,
jota tunnet minua kohtaan? Tekeekö vaikeaa uskoa, että asia todellakin on niin? Vaikka muuta väität itsellesi ja muille, tiedät kuitenkin syvällä sydä2532027Milloin meinasit kertoa kaivatullesi
että hän on kaivattusi ja sinulla on lämpöisiä tunteita häntä kohtaan?1791995No mitä ihmeen hyötyä Natosta nyt Suomelle sitten oikein on?
Venäjän uhka ei kumminkaan nyt muuttunut miksikään, olemme nyt Naton eturintama ja Venäjän ensi-iskujen kohde. Ydinase iskuissa Suomi häviää maailmank7411372Miksi paha saa elää, mutta hyvä kuolee
https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000009463002.html "Näyttelijä Jasmin Voutilainen on kuollut 27-vuotiaana Salatut elämät -tähti on menehtynyt."421350Että näin.
Koneurakointi Ollila Oy on jättänyt haastehakemuksen Oulaisten kaupunkia vastaan talvikunnossapidosta Oulun käräjäoikeuteen301232