KÄSI MUIDEN TASKUSSA PÄÄMINISTERILLÄKIN

Härskisti veronmaksajien rahaa on käyttänyt pääministeri Sanna Marin.
“Laista, lain esitöistä tai oikeus- ja verotuskäytännöstä ei löydy tukea tai perustetta sille, että pääministerin asuntoetuun kuuluviin verovapaisiin palveluihin olisi tarkoitettu kuuluvan pääministerille tai hänen perheelleen tarjotut elintarvikkeet ja ateriat.”. Sanna Marinille ja hänen perheen verovapaisiin etuihin ei kuulu verovapaat ateriat. Tuo 850 euroa taskussa ei ole pieni summa, koska 1,5 vuodessa se tekee 14 45000 euroa ja siitä olisi kertynyt 4 vuoden aikana 40 800 euron summa, ellei siihen olisi puututtu. Pääministerin palkka on 13 390 euroa kuukaudessa, niin ei kai siihen ilmaisia aamupaloja ynnä muuta enää tarvita. Miettiköhän Marin hetkeäkään, meneekö homma moraalisesti oikein? Veropetoksenkin Marin teki, sillä ateriaedusta olisi pitänyt kertoa veroilmoituksessa.
Marin itse on puhunut 300 euron ateriaedusta, mutta Pääministeri Marinin saama ateriaetu on tosiaan ollut jopa 850 euroa kuukaudessa. Pääministeri on saanut ateriaetua tammikuusta 2020 toukokuuhun 2021. Maksoikohan Sanna Marin tuon edun 14 450 euroa takaisin? Keskustan Katri Kulmuni maksoi ja jopa erosi itse ministerin virasta, vaikka Katri ei syyllinen ollutkaan. Pisteet Katrille suoraselkäisestä toiminnasta. Sellaistapa en ole vielä nähnyt ministereillä vastaavissa tilanteissa. Sanna Marin se porskuttaa menemään kaikessa rauhassa.
Ja lisäksi bilettää. Onkohan se Marinkin panseksuaalinen, kun on pussaillut tyttöjä?

3

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ateriaedun summa 1,5 vuoden ajalta on 14 450 euroa. Summa suureni liikaa tuossa alussa.

      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        🍒 ­­­N­­y­­­m­­f­­­o­m­a­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17771095P

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Sanna Marinin elämäntehtävä on ajaa Suomi konkurssiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      118
      5398
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      71
      5148
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      91
      4174
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3640
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      60
      3258
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2831
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2307
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      54
      1969
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      42
      1852
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      38
      1713
    Aihe