Ei Suomi tarvitse Nato jäsenyyttä mihinkään.

Johan se taas nähtiin. Ei Suomi tarvitse Nato jäsenyyttä mihinkään.

Neuvotelkoot Haavistolaiset nyt USA>:n ja Britti homojen kanssa "turvatakuista". Muuttakoot sitten johonkin Natomaahan "turvaan".
5111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Se todella nähtiin, ETTEI SUOMALAISET KAIPAA TIPPAAKAAN NATON SUHTEEN OHJEITA AINAKAAN HOMPPELI-SYALLARI TARKKISPOJALTA!👎🇷🇺🇷🇺🇷🇺👏

1Äänestä

https://yle.fi/a/74-20020628

Suomi ei ole ehkä koskaan itsenäisyytensä aikana ollut näin turvassa, koska Venäjän fokus on Ukrainassa. Pääosa joukoista, jotka ovat olleet Suomen rajan läheisyydessä, ovat Ukrainassa. Lisäksi osa joukoista on tuhottu Ukrainassa.

Suomen puolustusvoimat ovat ehkä valmiimmassa kunnossa kuin koskaan. Lisäksi on yhteistyötä Ruotsin, Norjan ja Yhdysvaltojen kanssa ja Suomi on saanut poliittisia sitoumuksia tuekseen.

1Äänestä

Odottavan aika on pitkä ja avoimessa naton oviaukossa on joku kumma näkymätön este? olisko se se Jeesus kun on jumissa sielä Naton oviaukossa?

Vai .... onko sielä Turkki ja Unkari plokkaamassa naton suomeen tunkeutumisen ???

Äänestä

Ei Suomi tarvitse Nato jäsenyyttä mihinkään. Vuodesta 1991 Nato Tiltut ovat Naton turvasta märkiä unia nähneet, muttei sellaiselle virtuaali turvalle ole tarvetta kuin konsolien sotapeleissä.

Äänestä
  • ” Ei Suomi tarvitse Nato jäsenyyttä mihinkään”

    Suomi hakee koko kansan tuella Naton jäsenyyttä eikä siinä hommassa kaipaa tippaakaan ohjeita venäläismieliseltä Putinistita, jota itseään kiinnosta VAIN Suomen liittäminen Venäjään! Tämän hän on itse usein palstalla krtonut:

    Olen iloinen kun Venäjä aloittaa sodan Suomea vastaan lähiaikoina. Suomi saa sitä mitä on kerjännyt. Ei ole riemulla rajaa kun ensimmäiset pommit iskvät rakkikoira Suomeen.”

    ”Kiva herätä tähänkin aamuun tietoisena siitä että heti pääsemme osaksi suurta ja mahtavaa Venäjää. Kiitos Putinille jos hyväksyt tämän Suomen rääpäleen osaksi kansaanne. Nykyisille päättäjille jotka ovat Suomen tuhonneet voit Putin tehdä minkä parhaaksesi näet.”

    ”Suomelle on varattu etuoikeus olla vuorossa pian koittavaan uuteen onnen aikaan heti Ukrainan jälkeen.”

    ”Suomen väestö tulisi vähentää nollaan. Miksi niitä pitäisi jättää jäljelle? Se olisi aivan väärin.”

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Johan se taas nähtiin. Ei Suomi tarvitse Nato jäsenyyttä mihinkään.

Neuvotelkoot Haavistolaiset nyt USA>:n ja Britti homojen kanssa "turvatakuista". Muuttakoot sitten johonkin Natomaahan "turvaan".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu