Ei noin kajahtanutta väkeä kuin tämän palstan hihhulit voi olla oikeesti! Sanokaa että näen harhoja! En kestä enää!
Apua! Luen harhoja!
Ahdistunut ate
4416
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Haluaisin ajatella, että he vain vitsailevat tai provosoivat, mutta kun samat jutut jatkuvat kuukausi tolkulla niin alkaa hieman pelottaa.
Sitten kun heille yrittää hieman näyttää totuuden valoa, tapahtuu torakka efekti (uskikset juoksee pimeyteen turvaan, eli kierouttaa totuuden ja jos ei pysty niin yksinkertaisesti sulkee silmät).
Älä pelkää ahdistunut. Täällä meitä on moneksi.
Käyn aina välillä lukemassa ja kirjoittamassa täällä. Lue Raamattua ja rukoile.
Tarkoitatko meitä uskovia vai noita ateisteja ?
Kumpi sinua ahdistaa ?
Rukoilen puolestasi. Siunausta ja voimia sinulle.
Toivottaa Jeesuksen oma, yksi nettievankelistoista.
Siinä niitä on taas yksi! Sanokaa ettei se ole totta! Menepoismenpoismenepois!
Ainakin osa "pahimmista" on trollipeikkoja, Jotkut myös kirjoittavat inhoamansa lahkon "suulla" mustamaalaus tarkoituksessa.
Tuota viimeksimainitun toiminnan motiivia kyllä vähän ihmettelen, kun sellainen pelle sitten jää kiinni, vaikutus onkin päinvastainen!