Onko muille naisille käynyt niin, että mies ette saa yhdynnässä orgasmia vaikka olisitte kuinka kiihottuneita tahansa? Ja vaikka mies kestää pidempääkin niin ei vaaan. Olemme harrastaneet seksi monissa ja monissa eri paikossa..;)... kokeilleet eri asentoja ym. mutta ei vaan onnistu.. :/
Minulle tuo ei nyt ole ongelma mutta miehelleni siitä alkaa tulla entistä suurempi ongelma.. Hän luulee ettei osaa,kykene ym.!!! :(
Mikä neuvoksi?
Minulle tuo ei nyt ole ongelma mutta miehelleni siitä alkaa tulla entistä suurempi ongelma.. Hän luulee ettei osaa,kykene ym.!!! :(
Mikä neuvoksi?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei vaan ...tule. Ei sillä, en kyllä saa esileikinkään aikana. Mitään vikaa en mistään löydä ja kaiken olen kokeillut. Mutta ei.
En ole siis itsekään onnistunut saamaan vielä orgasmia ja ollaan harrastettu seksiä avokin kans jo kolme vuotta. Mut joissain lehdissähän lukee et jotkut voi saada vasta 30-vuodenkin iässä ensimmäisen orgsamin ja se on muutenkin niin yksilöllistä. Mua itseä ei ainakaan haittaa, ku se tuntuu muutenkin hyvältä ilman orgasmia.
kun et ole koskaan saanut.
että naisen orgasmi lähtee yläpäästä,jos et osaa ottaa vastaan hyväilyjä.toki miehelläkin on merkitystä siinä asiassa
Näin on
siitä ei ole minkään laista ongelmaa sillä aina mies voi saada orgasmin PAITSI KUN HARRASTAA IRTO SUHTEITA. muista tämä.
sillä ei perustuu siihen jotta kun on kieletty hedelmä niin vak jutut eivät vain toimi koska niistäei kiihotu.
HUOM. oleta taikka edes yritä siihen asemaan siinä tilanteessa kun miehesi suurelta osin on.
mitä sitten itse teet kannat omista tekemisistä vastuun ilman oman tunnos tuskia.
Musta tuntuu että te ette vaan osaa käyttää aivojanne, suurinta sukupuolielintä. Makaatte varmaan siinä sängyllä kuin lahnat ja odotatte että tulisi.. ei näin. Jos mies pystyy hallinnallaan pitkittämään orgasmiaan halutessa, niin sama pätee käänteisesti myös naisiin.
Jos sun nainen on sängyssä lahna, niin katsoppa vaan peiliin eläkä yleistä kaikkiin.
Minä olen erittäin aktiivinen koko aktin ajan, enkä taatusti makaa lahnana. Myös toisinaan fantasioin, keksin uusia kokeiluja. Mutta O:ta ei tule, kuin itse tehtynä.
viestit on suunnattu miehelle?? :D :D Vai yläpäässä ongelma????:/ (täytyy alkaa siis hoitaa yläpäätä..) Lahanana olemista ei ole koskaan meidän suhteessa nähtykkään! EIKÄ siitä ole edes pelkoa!!! :D
Ei lahanana vaan lahnana... Ja sit...se ongelma oli etten saa ->yhdynnässä
"Jos mies pystyy hallinnallaan pitkittämään orgasmiaan halutessa, niin sama pätee käänteisesti myös naisiin."
valitettavasti se ei näin ole. tai no kyllähän sitä voi pidättää, mutta saattaa mennä juna ohi, eli sitten ei onnistu ollenkaan. mitä säkin luulet tietäväs, kun noin sanot. ei se naisilla onnistu niin että napsauttaa sormia ja päättää että nyt tulee.
typerys.