Marin kun lupaa kuut ja taivaat ja kalliiksihan se tulee kuten aina
Marinia ei saisi päästää ilman valvontaa ulkomaille jos silloinkaan
Anonyymi-ap
10101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Niiin huippuveto oli !! Ajattelee jos se vie tanssi zelen kans !! Emmää kyl saa unta ens yönä !!
saatana jäis sinne ...
Marinin hölötykset on vaarallisia. Hän puhuu omiaan. Kaikkosen mukaan lupaa ei ole kysytty Hornet asiasta häneltä. Marin on maassa jossa käydään hyökkäys sotaa ja antaa katteettomia lupauksia. Eikö Marin ymmärrä että asiat ei ole noin yksinkertaisia ja hän ylittää valtuutensa. Pääministeri eikä ymmärrä mitä puhuu. Jo tavallinen kansalainenkin huomaa että nuo puheet on Marinin omia höpötyksiä. Nyt on korkea aika näyttää Marinille mitä hän voi tehdä ja mitä ei. Marin koventaa puheitaan ja siitä ei hyvää seuraa. En pidä hänen toiminnastaan.
Kummaksi on vasemmistolaiseksi mielletty SDP mennyt, kun johtajansa matkustaa Ukrainaan natsin hautajaisiin.
Demareilla on katto korkealla ja seinät leveällä, samoin reidet.
Eduskunta on lopettanut työnsä. Hallitus ei voi lupailla enää mitään ilman eduskunnan lupaa, Sannalla ei käytännössä ole enää valtaa.
Sanna on pahin uhka Suomen turvallisuudelle. Lupaa koko kaluston Ukrainalle.
Juuri näin todella uhka , puhuu mitä sattuu
Eikö mitenkään voisi siirtyä vaalihommiin vaikka Kainuun toreille?
Suomen Tasavallan hallitus kesti koko kauden!
Pistäkäähän paremmaksi! Mitkä ovatkaan PS-meriitit? Eikä Kok ole paljonkaan paremmin selvinyt.
Mutta siis joo. Hyvin meni. Samalla linjalla jatketaan, vaikka hallitus vaihtuu. Natoon haluaa kaikki. Ukrainaa tukee koko kansa. Venäjäpakotteita keksitään lisää.
Hyvän pohjan tekivät. Kiitos Marin I hallitus!