Nyt Niinistökin!

Rupes kukkoilee Usamatkallaan. Uhkaili jo Kiinaakin? Ei hyvä seuraa!
11218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Niinistöltä ihan hyvä ulostuloa tähän, vaikka hän on nyt jäänyt Marin varjoon viimepäivinä, mutta kyllä vielä lähtee tiukassa paikassa ja sana on hallussa.

Äänestä

Hän on palannut politiikkaan "kaikenkansapresidentin" roolistaan, enää ei ole mitään menetettävää.

Äänestä
  • Mika Aaltola kommentoi Ilta-Sanomissa 18.3.2023, että "Sauli Niinistön matka Turkkiin oli suoraselkäistä Suomen kohtalon ottamista omiin käsiin"! HAHHAA! SUORASELKÄISTÄ???Ensin Niinistö oli kysynyt puhelimitse Putinin kantaa Suomen NATO:oon liittymisestä, nyt juoksee Turkkiin Putinin sylikoira-Erdoganin käskystä. Toivottavasti tästä sekoomuspuolueen "asiantuntijasta" ei tule Suomeen seuraavaa presidenttiä!

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Mika Aaltola kommentoi Ilta-Sanomissa 18.3.2023, että "Sauli Niinistön matka Turkkiin oli suoraselkäistä Suomen kohtalon ottamista omiin käsiin"! HAHHAA! SUORASELKÄISTÄ???Ensin Niinistö oli kysynyt puhelimitse Putinin kantaa Suomen NATO:oon liittymisestä, nyt juoksee Turkkiin Putinin sylikoira-Erdoganin käskystä. Toivottavasti tästä sekoomuspuolueen "asiantuntijasta" ei tule Suomeen seuraavaa presidenttiä!

    SUOMETTUMINEN JATKUU.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    SUOMETTUMINEN JATKUU.

    Nyt jo Usattuminen!

    Äänestä

Kun kerran jenkit uhittelevat Kiinalle, täytyy myös Naton mallioppilaaksi pyrkivän Suomen ottaa sama asenne.

Äänestä

Onkin ollut kummallista ettei maailma ole aiemmin havahtunut Kiinan uhkaan!
Kiinahan on levittäytynyt joka maahan ja joka mantereelle siten, että halutessaan Kiina voi hallita meitä kaikkia. Nyt olisi jo kiire kotiuttaa tuonnot Euroioppaan kun vielä ehtii!!

Äänestä

Pitäähän sitä tehdä kun "isäntä" käskee!

Äänestä

Jos Kiina suuttuu? On Usa ja Eu kusessa. Miksi Ninistökin kilpaa Marinin knssa munaa Suomea ja itseään?

Äänestä

Kiina saa maaliman polvilleen halutesaan!

Äänestä
  • Niinpä Putler jo nöyristelee ja muutkin tarvittaessa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rupes kukkoilee Usamatkallaan. Uhkaili jo Kiinaakin? Ei hyvä seuraa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu