Jo monta vuotta sitten itseäni ja montaa muuta kaltaistani hirvitti suomalaisten toimet Venäjän metsissä ja erämaissa, valtavien luonnon pyhättöjen raiskaaminen ja ryövääminen maan tasalle, sen kuuluisan jatkuvan kasvun saattelemana, raha ja suuri ahneus veturina.
Pyysin Jumalalta rukouksen kautta, että puun raijaaminen Venäjältä loppuu ja se loppui. Ei ollut silloin tietoa sodasta tai tästä suuresta harhautuksesta, joka upposi suurimpaan osaan kansaa, he uskoivat vanhaa paratiisin käärmettä, joka nyt luikertelee apteekin, WHOoon logossa.
Venäjän luonnon tuhosta, jossa suomalaiset oligarggien ja heidän kätyreidensä kautta olivat mukana seurasi jyrkkä luonnon monimuotoisuuden lasku, jonka seuraukset vaikuttavat myös Suomeen. Kun Suomen metsät on muutettu elämää hylkiviksi autiomaiksi, niin Venäjän erämaissa riitti paikoin rauhaa ja turvaa sille mitä olla kuuluu eli kaikkinainen rikas luonto, ilman nykyistä saatanallista tuhoamista, kulutusta, saastuttamista mm. ydinvoimaloilla ei ollut kaikkia syrjä kolkkia ehtinyt tavoittaa, mutta sitten tulivat suomalaisten Ponsset, metsäammatti taito, osaaminen raakojen talousmiesten, sijoittajien ynnä muiden iljetysten avuksi ja valtava myllerrys alkoi. Kun luonnon reservit hupeni, niin luonto kokonaisuutena köyhtyi ja nyt jo monet ennen yleiset metsän eläjät ovat suuresti harvinaistuneet ja saamme elää häväistyksen keskuudessa, pyhyys, joka luontoon olennaisesti kuuluu on ahneudella ja suurella hulluudella poljettu telaketjujen alle ja tuprutettu monenlaisten piippujen kautta saasteena maanääriin.
Tästä kaikesta kauheasta elämäntavasta, joka ei huomioi sitä, mistä olemme täydellisen riippuvaisia eli luontoa ja pyhyyttä seuraa suomalaisille rangaistus, se on tulossa ja te jotka olette eläneet vain itseänne varten, polkien jatkuvasti ylläpitävää elämänjärjestelmää alas, sivuuttaen Jumalallisen pyhyyden, joka mm. luonnossa ilmenee, niin teidän aika alkaa nyt loppumaan maan päällä jatkuen joskus toisenlaisena, mitä ei kuvailla, kertoa voi.
Venäjän metsiin palaten, jokainen jolla kyky on voi katsoa sateliitti kuvia tietokoneelta ja todeta tapahtuneen suurtuhon. Suomalaisten rakentama Kostamus, tästä koilliseen ja moneen muuhun suuntaan metsäalueet ryövätty, valtavat tuhot saatu aikaiseksi, kaikki vain nykyisen maailman tähden, joka tuhoon matkalla.
Tavallinen kansa Venäjällä elää köyhyydessä kun yläluokka riistää luonnonvaroja oman asemansa vuoksi. Köyhiltä ja tietämättömiltä viedään se viimeinenkin ennen aikojaan eli oma henki yläluokan järjestämillä sodilla ja muilla vaikeuksilla.
Suomi, sen päättäjät ja ymmärtämätön kansa, josta nämä päättäjät nousseet asemaansa on vienyt Suomen vaikeuksien tielle, josta nyt alamme vähitellen saamaan käsitystä, mistä kysymys? Tosin suurin osa kansaa on vielä harhaisessa unessa, tietämättä, ymmärtämättä ajan henkeä.
Kiitos Jumala, Pyhähenki, Jeesus Kristus, että rukoukseni on kuultu ja siihen vastattu.
Kiitos Jumalalle, että kuulit
Anonyymi-ap
0
263
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko1902661Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy332285Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä2072259Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82691741Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1431371Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861224Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.1021178Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har171062Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään451030- 84957