Kiitos Jumalalle, että kuulit

Anonyymi-ap

Jo monta vuotta sitten itseäni ja montaa muuta kaltaistani hirvitti suomalaisten toimet Venäjän metsissä ja erämaissa, valtavien luonnon pyhättöjen raiskaaminen ja ryövääminen maan tasalle, sen kuuluisan jatkuvan kasvun saattelemana, raha ja suuri ahneus veturina.
Pyysin Jumalalta rukouksen kautta, että puun raijaaminen Venäjältä loppuu ja se loppui. Ei ollut silloin tietoa sodasta tai tästä suuresta harhautuksesta, joka upposi suurimpaan osaan kansaa, he uskoivat vanhaa paratiisin käärmettä, joka nyt luikertelee apteekin, WHOoon logossa.
Venäjän luonnon tuhosta, jossa suomalaiset oligarggien ja heidän kätyreidensä kautta olivat mukana seurasi jyrkkä luonnon monimuotoisuuden lasku, jonka seuraukset vaikuttavat myös Suomeen. Kun Suomen metsät on muutettu elämää hylkiviksi autiomaiksi, niin Venäjän erämaissa riitti paikoin rauhaa ja turvaa sille mitä olla kuuluu eli kaikkinainen rikas luonto, ilman nykyistä saatanallista tuhoamista, kulutusta, saastuttamista mm. ydinvoimaloilla ei ollut kaikkia syrjä kolkkia ehtinyt tavoittaa, mutta sitten tulivat suomalaisten Ponsset, metsäammatti taito, osaaminen raakojen talousmiesten, sijoittajien ynnä muiden iljetysten avuksi ja valtava myllerrys alkoi. Kun luonnon reservit hupeni, niin luonto kokonaisuutena köyhtyi ja nyt jo monet ennen yleiset metsän eläjät ovat suuresti harvinaistuneet ja saamme elää häväistyksen keskuudessa, pyhyys, joka luontoon olennaisesti kuuluu on ahneudella ja suurella hulluudella poljettu telaketjujen alle ja tuprutettu monenlaisten piippujen kautta saasteena maanääriin.
Tästä kaikesta kauheasta elämäntavasta, joka ei huomioi sitä, mistä olemme täydellisen riippuvaisia eli luontoa ja pyhyyttä seuraa suomalaisille rangaistus, se on tulossa ja te jotka olette eläneet vain itseänne varten, polkien jatkuvasti ylläpitävää elämänjärjestelmää alas, sivuuttaen Jumalallisen pyhyyden, joka mm. luonnossa ilmenee, niin teidän aika alkaa nyt loppumaan maan päällä jatkuen joskus toisenlaisena, mitä ei kuvailla, kertoa voi.
Venäjän metsiin palaten, jokainen jolla kyky on voi katsoa sateliitti kuvia tietokoneelta ja todeta tapahtuneen suurtuhon. Suomalaisten rakentama Kostamus, tästä koilliseen ja moneen muuhun suuntaan metsäalueet ryövätty, valtavat tuhot saatu aikaiseksi, kaikki vain nykyisen maailman tähden, joka tuhoon matkalla.
Tavallinen kansa Venäjällä elää köyhyydessä kun yläluokka riistää luonnonvaroja oman asemansa vuoksi. Köyhiltä ja tietämättömiltä viedään se viimeinenkin ennen aikojaan eli oma henki yläluokan järjestämillä sodilla ja muilla vaikeuksilla.
Suomi, sen päättäjät ja ymmärtämätön kansa, josta nämä päättäjät nousseet asemaansa on vienyt Suomen vaikeuksien tielle, josta nyt alamme vähitellen saamaan käsitystä, mistä kysymys? Tosin suurin osa kansaa on vielä harhaisessa unessa, tietämättä, ymmärtämättä ajan henkeä.
Kiitos Jumala, Pyhähenki, Jeesus Kristus, että rukoukseni on kuultu ja siihen vastattu.

0

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

        Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
        Ikävä
        101
        9578
      2. Persut: haluamme lisää veroja!

        Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
        Maailman menoa
        76
        4957
      3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

        https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
        Maailman menoa
        55
        4682
      4. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

        Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
        Maailman menoa
        9
        2421
      5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

        Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
        Ikävä
        105
        1642
      6. Miksi pitäisit enemmän

        Minusta kuin siitä toisesta?
        Ikävä
        45
        1458
      7. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

        Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
        Lieksa
        56
        1387
      8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

        🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
        Ikävä
        49
        1341
      9. Tämmönen höpsö

        Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
        Suhteet
        44
        1296
      10. Heräsin taas sinä mielessä

        Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
        Ikävä
        65
        1291
      Aihe