Saatanan nostamat raamatut nousee .

Tämä on Ilmestystietoa jonka Jumala on antanut kahdessa eri osassa .
1.Saatana alkoi heti Jeesuksen ristiinnaulitsemisen jälkeen teettämään valhe versioita ja kirjoituksia jotka nousee MAASTA.
Tätä lausetta en täysin tarkkaan ymmärtänyt ,mutta kuitenkin niin ,että silloin saatana tajusi ,että oli hävinnyt taistelun.
Se siis valmistutti kirjoituksia nousemaan lopunajassa.
Olkaa siis uskovat varovaisia kun niitä nousee.Ne ovat vanhoja ja näyttävät oikeilta , mutta ne on valhetta.
Näin mm miehen kirjoittamassa lampun tapaisen valossa ja viinimalja oli tyhjä.
Se kuvasi myös millaisia apogryfi kirjoittajiakin oli.
2. Nämä maasta ja järjestelmästä nousevat versiot on valetta.
Älkää uskoko kaikenmaailman homoraamattuja ja niitä jotka ylpeästi kehuvat tietävänsä kirjoitukset paremmin kuin sadat huippuosaajat.
Olkaa siis varovaisia ja varoittakaa jokaista uskovaa tästä asiasta.
Valheet nousee ...se on varma.

1

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä uskon, että Raamattun perimmäinen sanoma on ehdoton totuus. Jumala ei anna sanomaansa muutettavan. Jo muinaiset Pyhän Hengen inspiroimat patriarkat, raakkasivat kaikki kirjat pois Raamatusta, jotka eivät tukeneet Jumalan sanomaa. Sanoma onkin säilynyt ihmeen hyvin alkuperäisenä. Tästä todisteena kuolleenmeren rantojen luolista löytyneet kääröt, joiden tekstit täsmäävät kirkolliskokousten hyväksymän sanoman kanssa, hyväksytyissä Raamatuissa. Muut versiot eivät ole Raamattuja, vaan maallistuneita korvasyyhyisten sepustuksia, joissa ei havaita Pyhän Hengen henkeytystä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5587
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2046
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      118
      1639
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1603
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      988
    Aihe