Italiassa ei oikeistopopulistien hallitus ole ehtinyt olla pitkään vallassa kun on jo tullut ennätysmäärä turvapaikanhakijoita maahan, alkuvuodesta jo yli 20 000, moninkertaisesti aiempiin vuosiin verrattuna.
Kovin samalla tavalla tapahtuu kuin Suomessakin sen ainoan kerran kun omat oikeistopopulistimme eli PS erehdyttiin päästämään hallitukseen.
Niinkö se on, että aina kun oikeistopopulistit pääsevät hallitukseen, alkaa ihan tolkuton mamujen rahtaaminen?
Kovin samalla tavalla tapahtuu kuin Suomessakin sen ainoan kerran kun omat oikeistopopulistimme eli PS erehdyttiin päästämään hallitukseen.
Niinkö se on, että aina kun oikeistopopulistit pääsevät hallitukseen, alkaa ihan tolkuton mamujen rahtaaminen?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kaiken lisäksi italian persut syyttää kavereitaan vagneer joukkoja. Silti melooni on venäjän puolella.
saksan etapin lähtömaana 🤣 merkelille rikastusta 🤣🤣🤣
Eikö teille persuille mikään mamumäärä riitä? Hallituskaudellanne imuroitte, haalitte ja hyysäsitte suomeen ainkin 100 000 uutta pakolaista. Jotain rajaa!
Täutyyhän persuille olla polttoainetta öyhötykseen.
Mutta jos tämä onkin se juttu. Jos/kun persujen hallituskaudella kaikki menee vihkoon, maahanmuuttoa on helpompi syyttää kun maahanmuuttoa on sillee ihan reilusti. Jos maahanmuutto putoaisi rajusti ja silti kaikki menee vihkoon, ketä syyttää?
Eikö sinulla ole työpaikkaa? Mikäli tämä on työtäsi, olet järkyttävän huono työssäsi. Täydet työpäivät kyllä vedät reippaasti täyteen, mutta tulokset eivät taida olla toivottuja. Tuskin tarkoitus on ollut tehdä tyhmimmästäkin persuoletetusta neroa antipersuun verrattuna. Niin kuitenkin vain on käynyt toimintasi seurauksena.
Olen iloinen, jos useampikin persu tosiaan on sivistynyt ja tullut älykkäämäksi luettuaan palstan avauksia. Sehän on enemmän kuin kukaan opettajakaan koskaan olisi osannut toivoa.
Samoin kävi meillä 2015.
No mitäs teillä sitten kävi 2015?
Jokainen huutelee ymmärryksensä mukaan, sinulla se tuntuu olevan normaaliakin antipersu palstalaista suppeampi.
Putinin kokki näyttäisi olevan avustamassa Italian oikeistopopulistista hallitusta tässä Euroopan massamamuttamisessa.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009451420.html