Britannian lehti kertoo Ruotsin yhä pahemmaksi käyvästä tiestä

Anonyymi-ap

Brittilehti Spectator kirjoittaa Ruotsin ennätysmäisen synkästä tilanteesta. Käsiaseiden laukaukset ja kranaattien räjähdykset ovat maahanmuuttajalähiöissä uusi normaali.

Brittilehti ihmettelee varsinkin Ruotsin korkeita väkivaltatilastoja. Esim. Södertäljen kaupungissa asuu vähän alle 100 000 ihmistä, silti siellä ammuttiin yhtä paljon ihmisiä kuoliaaksi kuin Lontoossa.

Ja viime yönä Tukholmassa yritettiin tuplamurhaa, mutta uhrit jäivät eloon - vielä.

Pääministeri Kristersson on tulevaisuuden suhteen pessimistinen: Tilanne tulee olemaan todella todella paha, hän sanoo.

18

100

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Göteborgissa Ruotsin toisiksi suurimmassa kaupungissa kunta on rikollisten kohdistaman paineen alla. Kesällä 2021 kymmenet haastatellut julkisen sektorin työntekijät paljastivat, että rikollisperheet ja jengit olivat onnistuneet painostamaan viranomaisia olemaan puuttumatta ase- ja huumekauppaan. Haastatellut viranomaiset kertoivat voimattomuuden tunteestaan. Heidän ei ollut mahdollista raportoida edes tilanteista, joissa lapsia oli vaarassa.

      • Anonyymi

        Allan on suuri moktar


      • Anonyymi

        islam?

        ko


      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🔞 ­N­­­y­­­m­­f­­­o­­­m­­­a­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17778897K

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Ruotsi on USAn tiellä !! Ruotsin hinttaripoliisi on aina ollut surkeuden huippu !!
      Ruotsissa rikollisjengit ollut vallassa 80 luvulta lähtien !!
      Kuningaskin veljeili aikoinaan jugoslaavit rikollispomon kanssa !!

      • Anonyymi

        Miten niin USAn tiellä? Palestiina on rantautunut pohjoismaihin ja vasemmistolaisen terrorismia räikeästi tukeva politiikka saattaa pian sattua omaan nilkkaan, mutta ei se mitään, persut saa kantaa vastuun "vihapuheistaan" jotka provosoivat rauhalliset muslimit reagoimaan aseineen ja kranaatteineen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten niin USAn tiellä? Palestiina on rantautunut pohjoismaihin ja vasemmistolaisen terrorismia räikeästi tukeva politiikka saattaa pian sattua omaan nilkkaan, mutta ei se mitään, persut saa kantaa vastuun "vihapuheistaan" jotka provosoivat rauhalliset muslimit reagoimaan aseineen ja kranaatteineen.

        Persut panee hanttiin niille niin vihaavat persuja silmittömästi. Kantiksilla ei saisi olla oikeuksia.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Heh heh.


      • Anonyymi

        Sipilän kutsumia 2015?


    • Anonyymi

      Mutta helsingin sanomissa oli kirjoitus että suomessa tehdään 30% enemmän henkirikoksia mitä Ruotsissa tai Tanskassa ja niissä maissa taas 30% enemmän henkirikoksia mitä Norjassa tai Islannissa suhteutettuna väkilukuun.

      • Anonyymi

        Täällä vaan ei hirveästi ammuta ihmisiä kadulle, tai vedetä sarjoilla kerrostalon ovista sisään.


    • Anonyymi

      Tässäkin tapauksessa nimisuoja näyttää toimivan hyvin, suomalaisessa riippumattomassa oikeuslaitoksessa.


      "Ei murhan yritys
      Käräjäoikeus tuomitsi miehet tapon yrityksistä ja muista rikoksista tammikuussa 2021. Syyttäjä haki heille alun perin tuomiota murhan yrityksestä, ja valitti tuomiosta hovioikeuteen. Myös tuomitut valittivat.

      Hovioikeus katsoi käräjäoikeuden tavoin, että murhan yrityksen tunnusmerkistö jäi täyttämättä, vaikka tekoon liittyvien piirteiden vuoksi se olikin lähellä."

      -- Mohammed - nimi suojaa hyvin. Istumista pikkasen ja sopivasti - Kaikki edut ja täydellä ylläpidolla suomalaisessa hotellitasoisessa " vankilassa".

      Kyllä kelpaa Mohammedien köllötellä ja kirmata vapaille suomalaismarkkinoille jälleen hetken huilaamisen jälkeen.

      Kovin rangaistus tulikin , jälleen kerran suomalaisessa oikeusjärjestelmässä uhrille ja hänen omaisilleen + veronmaksajat.

      Kiitos suomalaiset lainsäätäjät.

    • Ruotsi on fiksu maa,,Tiedä hyvin jos tuo sota lopu kohta ja rauhaa ,Ruotsi ei käytä kaikki kortti sama kuin fiksu suomi

      • Anonyymi

        Perheitä muuttaa suomeen metsiin pakoon ruotsista...
        Ylekin kertoi asiasta


      • Anonyymi kirjoitti:

        Perheitä muuttaa suomeen metsiin pakoon ruotsista...
        Ylekin kertoi asiasta

        Ehkä olen Ruotsalainen mistä sinä tiedät


      • Anonyymi

        Voiko tuollaista terrorivaltiota edes Natoon ottaa? Saavat vetää humaaniutensa loppuunsa saakka.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      84
      1672
    2. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      88
      898
    3. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      8
      862
    4. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      54
      862
    5. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      849
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      58
      793
    7. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      189
      779
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      80
      735
    9. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      41
      730
    10. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      720
    Aihe