Ryssä hamuaa lisää maa-alueita

Ukraina,Moldova,Valkovenäjä....
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009453955.html

Eikö mikään riitä?
7<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei.

Äänestä

Venäläisessä ajattelussa jokainen alue, joka joskus historiassa on kerrankin liitetty Venäjään, kuuluu sille ikuisesti.

Näin Mauno Koivisto teoksessaan Venäjän idea, joka on nyt käännetty englanniksi ja saatu kansainväliseen levitykseen.

Äänestä

Venäläisyys ja kiinalaisuus ovat molemmat alhaisia rotuja.

Äänestä

Suomi olisi kivaa saada itselleen

Äänestä
  • Millä paikkakunnalla aloittaja asuu?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Millä paikkakunnalla aloittaja asuu?

    Miten se liittyy ryssän fasistiseen maailmanvalloitusretkeen?

    Äänestä

Ukrainalle täysimääräiset asetoimitukset päälle mahdollisimman äkkiä, ne hoitelee mielellään putlerin joukot

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ukraina,Moldova,Valkovenäjä....
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009453955.html

Eikö mikään riitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu