https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009453955.html
Miksi? ainoa johtopäätös on että venäjä pitää pilkkoa pieniin itsenäisiin maihin maapallon rauhan tähden. Tekniikka voisi siten kehittyä puhtaaksi ja sairaanhoito edistyä ja ihmisten hyvinvointi parantua ja kokoajan maapallo puhdistuu mikä ihmisen tekojen tähden on saastunut.
venäjä on maapallon syöpä ja se on totuus
6
197
Vastaukset
- Anonyymi
Rikolliseksi todettu nyt putini ja nyt oikeuteen moinen ihmishirviö ja koppiin lopuksi ikäänsä miettimään pahuuden tekojaan.
- Anonyymi
Rauhoittukaa nyt, ei kaikki venäläiset ole mörköjä. Eihän suomalaisetkaan olleet aikoinaan kaikki lapualaasia iikollia ja työmiesten tappajia.
Kyllä venäläiset tulevat lopulta kansana pärjäämään. Kehitys on aaltoliikettä.- Anonyymi
Kansana sallivat kaiken pahan tapahtuvan ja siihen ei ole tullut yhtään mitään parannusta!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kansana sallivat kaiken pahan tapahtuvan ja siihen ei ole tullut yhtään mitään parannusta!
Ukrainalaisetkin kansana tapavat toisiaan. Kohta 10 vuotta ovat sitä tehneet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ukrainalaisetkin kansana tapavat toisiaan. Kohta 10 vuotta ovat sitä tehneet.
Näinkö sanoo isokirja
- Anonyymi
Natsi-Venäjä on kristittyjen lasten ja äitien raiskaajien synnyttämö.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045241Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325996SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32515677Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011203Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17110805Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369681Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236491