Niinistö hoitaa meidät natoon

Presidentti Niinistö: Turkkilaiset ovat toivoneet, että olen paikalla kuittaamassa vastauksen, kun he ilmoittavat Nato-päätöksestä

Niinistö matkustaa huomenna torstaina Turkkiin. Hänen mukaansa on ollut tiedossa, että presidentti Erdogan haluaa tavata hänet ja lunastaa lupauksensa presidentiltä presidentille. Turkki aikoo hyväksyä Suomen Nato-jäsenyyden ennen parlamenttivaaleja. Varmaan sitten Unkarikin sen tekee perästä.

Nyt Sanna Marin pitää visusti erossa asiasta ettei möhlää asiaa.
1158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mites persutrolli tää liittyy Suomen Keskustaan?

Äänestä
  • Natoko ? Mieti.

    Äänestä

  • Sillä tapaa että keskusta jyrä väyrynen haikailee miuluummin varsovanliittoa takaisin mihin liittyä.

    Äänestä

puppeli pekan kans ei haluttu neuvotella,,,,,,,

Äänestä

Niinistöstä huolimatta menemme NATO:oon.
Setämiehiä närästää kun nuori nainen hoiti homman.

Äänestä
  • Todellakin kiitokset Li Anderssonille. Eipä olisi vielä vähän aikaa sitten vasemmistoliitosta uskonut.

    Äänestä

🇫🇮🇺🇸
Turkin presidentti Recep Tayyip Erdoğan kertoi keskiviikkona Turkin parlamentissa, että hän lunastaa Suomen tasavallan presidentille Sauli Niinistölle antamansa lupauksen perjantaina.
Turkin parlamentti on vastaavissa tilanteissa toteuttanut presidentti Erdoğanin tahdon 3–4 päivässä.
Tasavallan presidentti vahvistaa Nato-lain ensi viikolla eli 20. maaliskuuta alkavalla viikolla.

Kun kaikki jäsenmaat ovat ratifioineet Suomen jäsenyyden, Naton pääsihteeri Jens Stoltenberg kutsuu Suomen kirjeellään Natoon. Niinistön allekirjoittama liittymispäätös viedään seremoniallisesti Washingtoniin.
Kun holvin ovi ensin avautuu ja sitten sulkeutuu, Suomi on Naton täysjäsen.
Ulko- ja turvallisuuspolitiikan lähteet kertovat, että Suomi aikoo toimittaa liittymisasiakirjat välittömästi Washingtoniin.

Nyt ei Sannaa päästää lähellekkään kun nato näin hyvässä mallissa, se voisi Sannan lausunnoilla saada helposti takapakkia.

Äänestä

376 Markus Kuotesaho

Äänestä

H.A.Lonen putininjalkavaimo
HOITAA MEIDÄT KATOON
Vetoomuksessa vaaditaan satsauksia kehitysyhteistyöhön – Allekirjoittajina Tarja Halonen ja Elisabeth Rehn
Yli 200 yhteiskunnallista vaikuttajaa on allekirjoittanut kehitysjärjestöjen kattojärjestön Fingon vetoomuksen.

Äänestä

Sanna älä tule sönkkäämään miesten asioihin et osaa kuitenkaan.
Nyt ilmarin ym kanssa vinettoa litkiä ja huumetta suoneen, siinä aamu tuleekin.
Olavikin imuttaa..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Presidentti Niinistö: Turkkilaiset ovat toivoneet, että olen paikalla kuittaamassa vastauksen, kun he ilmoittavat Nato-päätöksestä

Niinistö matkustaa huomenna torstaina Turkkiin. Hänen mukaansa on ollut tiedossa, että presidentti Erdogan haluaa tavata hänet ja lunastaa lupauksensa presidentiltä presidentille. Turkki aikoo hyväksyä Suomen Nato-jäsenyyden ennen parlamenttivaaleja. Varmaan sitten Unkarikin sen tekee perästä.

Nyt Sanna Marin pitää visusti erossa asiasta ettei möhlää asiaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu