Mitä eroa on natsismissa ja kansallissosialistisessa natsismissa? mikä ideologia on mielestäsi pahin, ratsistinen kansallissosialismi vai nazistinen fazeismi?
Mitä eroa fazismissa ja ratsismissa?
5
175
Vastaukset
- Anonyymi
Ihanaa hepo hirnahtaa,
laitumella kirmaa ja laukkaa.
Sen harja hulmuu tuulessa,
ja kavioiden töminässä on voimaa.
Se nauttii vapauden ilosta,
ja ystävät laumassa sen ympärillä.
Kun aurinko laskee taivaanrannan taa,
hepo löytää levon ja rauhan maan.
Mutta aamulla uusi päivä koittaa,
ja hepo herää taas uuteen seikkailuun.
Ihanaa hepo hirnahtaa,
sillä vapaus on sen sydämen ruokaa.- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17782006n
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Aktion T4 🙂
- Anonyymi
Islam pahimmista pahin ja sairain ideologia. Siitä ei löydy mitään hyvää sanottavaa.
- Anonyymi
Suomi on tällä hetkellä täysin pahoinvoinnin maa.
Mihin katosivat lapsilta vapputennarit ja vappukokot, kevät ja kesän odotus?
Mihin katosi äidin tekemä vappusima, joka tänä päivänä ei kaikkien kauheuksien keskellä maistu enää miltään?
Ihmisiä vain tapetaan, Gazan keskitysleireissä, niin kuin sikoja aitauksessa, ja ukrainalaisten ja venäläisten tappamiseen on Yhdysvallat ja koko Eurooppa syyllisiä.
Ja Suomen mätäpaisehallitus luo Suomeen kuolonuhreja, leikatessaan elinmahdollisuudet heikoimpien kukkarosta.
Ja osa kansalaisista vain taputtaa innoissaan hallituksen fasistisille toimenpiteille.
Tyydyttääkö ihmistä oma rasvainen hyvinvointi ja sen tuoma ja luoma vapaus enemmän kuin se, että ne ihmiset, jotka heille luovat työtä ja työpaikkoja voivat pahoin ja elävät toivottomuuden tilassa, ja monet ovat jo totaalisesti ja lopullisesti kyllästyneinä elämäänsä ja Suomessa vallalla olevaan epätasa-arvoon?
Onko näin, että fasistit vievät ihmiskunnan sen tien päähän, josta ei ole enää paluuta entiseen?
Vain valetta valheiden perään, keinottelua, toisen ihmisen yli kävelemistä, maapallon tuhoamista rikkaiden toimesta, josta siitäkin valheellisesti syytetään tavallisia kansalaisia..
Ja oman maan luovuttaminen kaikilla elämän sektoreilla ulkomaalaisten käsiin.
Miksi silloin enää sotia muita valtioita vastaan, kun oman maan kansalaiset ja oman maan työpaikat ja ihmisten elinmahdollisuudet valutetaan suosiolla vieraisiin käsiin?
Toivotaanko edes enää uusia suomalaisia syntyväksi?
Pitkällä tähtäyksellä, onko tässä toiminnassa enää järjen hiventäkään?
Rasismi kun kohdistuu ja ulotetaan yhä vain enenevässä määrin oman maan kansalaisiin, ja varsinkin heikoimmilla olevaan kansanosaan?
Nyt heiltä ollaan viemässä jo se viimeinenkin, julkisen puolen Terveydenhuolto,
joka takaa sen, että ihmisiä tulee kuolemaan ennätystahtiin hoidon puutteessa, ja sillä lailla hallitus haluaa eliminoida sairaat ihmiset pois maailmankartalta, ja vanhuksiin se ennen kaikkea kohdistuu kiitoksena yhteiskunnan rattaissa olosta, uuden elämän luojina, työpaikan luojina ja rikkauksien tuojina hyvissä viroissa oleville.
Siistiä, ilman aseita tapahtuvaa toimintaa, ja siksi aseet ja apukin joutaa antaa muihin maihin, ja rahat myös.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17611165
- 545318
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html472545- 372236
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131761Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421654Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311310Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351246Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61046Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo100986