Jouduin menemään terkkariin
Sain varattua ajan mutta hoitaja sanoi että siitä huolimatta joutuu odottamaan kutsua
Menin terkkariin
Näky oli kuin danten helvetistä, odotus sali täynnä somaleja, muslimeja ja afroja lapsilaumojen kanssa
Vaksin mukaan olin 20:s jonossa. Odotin puoli tuntia eikä sinä aikana ketään kutsuttu sisään
lähdin pois ja menin yksityiselle
Jos joku haluaa tietää mihin rahat menee ja miksi terveyden hoito ei toimi niin kannatta käydä terkkarissa
Voisi tehdä vaikka sighseeingin eri terkkareissa helsingissä
Sääliksi kävi SUOMALAISET vanhukset jotka odotti vuoroaan
Sain varattua ajan mutta hoitaja sanoi että siitä huolimatta joutuu odottamaan kutsua
Menin terkkariin
Näky oli kuin danten helvetistä, odotus sali täynnä somaleja, muslimeja ja afroja lapsilaumojen kanssa
Vaksin mukaan olin 20:s jonossa. Odotin puoli tuntia eikä sinä aikana ketään kutsuttu sisään
lähdin pois ja menin yksityiselle
Jos joku haluaa tietää mihin rahat menee ja miksi terveyden hoito ei toimi niin kannatta käydä terkkarissa
Voisi tehdä vaikka sighseeingin eri terkkareissa helsingissä
Sääliksi kävi SUOMALAISET vanhukset jotka odotti vuoroaan
Vastaukset 55
Vanhimmat
Eikan seikkailut jatkuvat.
Erityisesti minua nauratti tämä: "...menin yksityiselle...".
Huutonaurua vartti. ;)
Olet niin ennalta arvattava tyyppi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17782907/suomessa-on--11-miljoonaa-mielenvikaista#comment-119737807
mitähän nuo kehitysmaa muslimit ja niiden terveyden hoito maksaa yhteiskunnalle ?
varmaan tähtitieteellisen summan
Ainakin sen verran.
Eihän se mitään maksa kenellekkään .. sehän on pelkkää verorahaa..t Maailman-KE-LA.
Tämän aloituksen on tehnyt itse siihen ensimmäisenä tällä palstalla kommentoinut, eli ihan itselleen räätälöity aloitus, jotta olisi jotain jutun juurta.
Muutoinhan elämä olisi niin tylsää, kovinkin yksinäisellä vanhuksella. :)
Terveyskeskuksissa on vuoronumerot ja sen mukaan mennään.
Se vaan on kovin vaikeeta matuille odotella vuoroaan. Täällä on Kelaan tullut vartijat sen takia että matu äijät tuppasivat etuileen.
Huutonauru on mielenterveysongelmaisen tapa ilmaista sekavaa oloaan.
Älkääpä nyt olko noin tosikkoja.
Jopet-showssa oli rekkamies, joka aina oli menossa ”Antverpenniin” ja valehteli ilman estoja. Eikan juttu on ihan samaa sarjaa: ” ...menin yksityiselle...".
Nauretaan yhdessä. ;)
Kyse on sinun kajahtaneesta päästäsi.
Sole mithän. ;)
Terveydenhuolto on juuri kuvailtua matualueilla, sanoisin sietämätöntä. Hengitysilma on täynnä afrikan viruksia ja kosketuspinnat saastan peitossa. Tarvitsemme todella nopeasti poliittisia toimia muslimien maasta katkoitukseen.
Minä haluan että rasistit kartoitetaan.ai että afrikkalaisten viruksia ? Haahaahaa.
Et sitten ole tietoinen siitä että Suomeen on tullut lukuisia loistauteja ja muita tauteja joita täällä ei ole ollut ennen, tai jo oltu vapaa esin.tubi jonka lähi-itäläiset toivat tullessaan.
Väärin, tänne tuli tubi lähi-itäläisten matulaumojen mukana ammattikouluun,levis tiloista jossa opetettiin Suomea...että ihan tiedoksi. Myös loistauteja ovat tuoneet, se että niitä tuo myös suomalaiset ei sulje pois näiden tuomia tauteja...Nauretaan yhdessä... sitä että sä olet tyhmä.
"Trooppisia tauteja ovat Suomeen kantaneet ihan kantasuomalaiset matkailijat. Tubia ja hyppykuppa taas on tuotu Pietarin vosuilta. Niiden tuojina ovat erityisesti kunnostautuneet aitokantasuomalaiset keski-ikäiset persumiehet."
Valhe ja provoiluna sairas.
Kyllä tuo perseilijä ihan vängällä kaipaa koulutusta.
Älä viitsi.
https://suomenkuvalehti.fi/kotimaa/maahanmuuttajat-tuovat-mukanaan-uusia-perinnollisia-sairauksia/
https://yle.fi/a/3-8477733
Lääkäri huolissaan: Turvapaikanhakijat tuovat Suomeen jo hävitettyjä tauteja
Se on ihan turhaa persujuttuja taas kyhätä, vaikka vaaleja pelkäätkin.
Moktar kirjoittaa Pietarista, pikku huoneestaan käsin, propagandaansa ja herjojaan heitellen.
Näethän että se yrittää vaan ärsyttää, sitten kun saa turpaansa, itkee ylläpidolle.
Punapääpappi on läsnä.
Jokainen menee vuoronumerolla. Etkö sitä tiennyt
ei ollut vuoronumeroita
oli vain aika ja sitten huudetaan jokainen vuorollaan
etkö ole käynyt terkkarissa nykyaikan
tai luonnollisesti mamuilla on varmaan vuoronumerot
Tämä motar guppa on täysin hullu
Siitä ei voi olla eri mieltä.
Sulla onkin ihan jonotusnumerot. Jonottajia riittää. Muista kahvitarjoilu ja nisuakin pitää olla pöydässä. Halaus.
Voi sua reppanaa.
Trollin tilipäivä 88/ trollaus S-24 kiittää..
Menin ennen joulua Munkkiniemen terveysasemalle varattuun sairaanhoitajan vastaanotolle ja siellä ei ollut muita valkoisia kantasuomalaisia kuin minä.
Munkkiniemen terveysasema suorastaan kuhisi somppuloisia pentueineen, irakkeja ja jotain slovakkeja.
Suomen kieltä ei niistä kukaan puhunut.
Kyseessä oli siis Munkkiniemen terveysasema ei mikään Konala-Itis-Myllypuro -akseli.
Ota mallia meidän Eikasta ja valehtele sinäkin: ” ...menin yksityiselle...".
Nauretaan yhdessä. ;)
Pohjolan tontille tulee 7 kerrostaloa
Huopalahden tien päähän on rakennettu jätti kerrostalo
Varmaan asunnot on annettu sompuille ja afroille
Suomalaiset vanhukset ovat kertomansa mukaan jonottaneet jopa kahdeksan tuntia.
"...jonottaneet jopa kahdeksan tuntia."
Ilmeisesti ovat jonottaneet päivystykseen.
Työvoimapula ja korona-ajan aiheuttamien jonojen purku on johtanut siihen, että lääkäriaikaa on vaikea saada, tai sitten aika, jos sellaisen saa, menee kuukausien päähän. Tästä tietysti seuraa se, että päivystykseen on entistä suurempi tunku. Harva vanhus tekee meidän Eikan fiktiivisen tempuin ja menee yksityiselle.
Alati paheneva terveydenhoidon henkilöstöpula ei ole mikään yllätys. Nykyinen henkilöstö eläköityy ja nuoria ei saada vastaavassa määrin kouluttautumaan alalle. On mukavampaa ja hienompaa olla someinfluensseri kuin perushoitaja. Toisaalta väestön ikääntyminen samalla aiheuttaa sen, että terveydenhoidon henkilöstöä tarvitaan aina vain enemmän. Noidankehä on valmis.
Tämän noidankehän pyöriessä täytyy todella olla persu ja vieläpä sieltä pöljimmästä päästä, jos ratkaisu on se, että työperäistä maahanmuuttoa pitää rajoittaa.
Nauretaan yhdessä. ;)
Työperäinen maahanmuutto kolmansista maista on nykyaikaista kolonialismia, jossa vauraat maat käyttävät hyväkseen kolmansien maitten työvoimaa.
Hyvä asia tässä on se, että myös vasemmisto puolueet, joitten pitäisi olla työtekijöitten puolella, kannattavat myös tätä työvoiman tuontia kolmansista maista ja myös nykyaikaista kolonialismia.
Myös tällä palstalla näyttää olevan henkilö, joka kannattaa työvoiman riistoa kolmansista maista.
Nauretaan yhdessä tälle nykyaikaiselle kolonialismille ja sen kannattajille.
Joo
Sadan tuhannen mamun sairaanhoito tarvii paljon käsiä ja henkilökunta
Onneksi Suomessa olevat mamut ovat pääosin nuorta ja tervettä porukkaa, joilta työ käy vielä vuosikymmeniä. ;)
Harva vanhus tekee meidän Eikan fiktiivisen tempuin
Tämä on totta. Jo käsite yksityinen lääkäri haiskahtaa ikääntyneiden korvissa kalliilta. Sitten on vielä sekin, että usein vanhukset ovat oikeasti pienituloisia, eikä heillä ole varaa käydä yksityisellä lääkäriasemalla.
Toivottavasti terkkaripalvelut saadaan toimimaan.
Terveisin, Moktar. ;)
Herpes vaan sua kiihottaa.
Menin terveysasemalle varaamaan lääkärinaikaa ajokorttia varten.Nainen vastaanotossa sanoi että ei ole vapaita aikoja.Kysyin onko kenties naamani väärän värinen.Akka kilahti jä äyskähti ei tänne tarvitse tulla suuta soittamaan.Varasin ajan yksityiselle sain samalle päivälle sain todistuksen ajokelpoisuudesta
"Varasin ajan yksityiselle....".
Vitsi vain paranee!
Huutonaurua vartti. ;)
Nehän pitäisi hätistää helvettiin sieltä ja ottaa ihmiset ekaksi. Siis Suomalaiset.
siis video päälle ja kuvaa ja pistää jakoon , onko suomi joku hys hys maa 😠
kuvaan vaikka ruumiita jos sellaisiin törmään ja jaan kaikille kuvat
joku poliittinen puolue voi alkaa päivystämään terveyskeskuksissa ja kuvata jos outoa havaitsevat 🙂
voihan sitä hieman sutata kasvoja ettei henkilöllisyys paljastu , mutta etnisyys kylläkin 🤣
Aivan oikein. Lisääntyvät villisti eri tahtiin kuin suomalaiset. Tukkivat meidän vähäiset ja ruuhkaiset terveys- ja sosiaalipalvelut. Vtuttaa.
Ennen Suomi aikaan terkkarissa pääsi vastaanottolle 20 minuuttissa
Ei enään
Moktarit istuvat
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c865d3de-a2d9-456f-a5f1-774aed47e371
Eksoottisempiakin herkkuja on sankkeroituneella moktarilla.
Lakimuutos Myös paperittomille taataan tietyt terveyspalvelut uusilla hyvinvointialueilla
Terveysasemalla. Arvion mukaan Suomessa oleskelee noin 3 000–6 000 paperitonta tai paperittoman kaltaisessa tilanteessa olevaa henkilöä.KUVA: JOEL MAISALMI
Paperittomien ihmisten välttämättömäksi hoidoksi voidaan STM:n mukaan katsoa esimerkiksi raskauteen ja synnytykseen liittyvät palvelut, tietyt pitkäaikaissairauksien hoitoon liittyvät palvelut sekä tietyt tartuntatautien takia tarvittavat terveystarkastukset, rokotukset ja hoito.
Lukuaika noin 2 min
Hyvinvointialueiden on järjestettävä välttämättömiä kiireettömiä terveyspalveluja paperittomille ja paperittomien kaltaisessa tilanteessa oleville henkilöille 1.1.2023 lähtien, tiedottaa sosiaali- ja terveysministeriö STM.
suomalaisilla terveyskeskus maksuja ulosotossa n 600 000 kpl
Yhä useampi ulosotossa sosiaali- ja terveyspalvelumaksujen vuoksi – Reijonen jätti lakialoitteen yhdistetystä maksukatosta
Kävin helsingissä terveyskeskuksen päivystyksessä mutta eihän siitä mitään tullut. Lähdin pois parin tunnin odotuksen jälkeen. Paikka oli täynnä mamuja.
Kuulin kun paikalla yksi iäkäs suomalainen nainen sanoi: olen odottanut neljä tuntia !!!!???, toinen: miksi tuo pääsi vaikka olen tullut ennen, Yksi sanoi: miksi tuo pääsi vaikka on tullut minun jälkeen yms
Kuulutuksissa kutsuttiin ahmettia ja fatimaa tutkimuksiin
Onkohan positiivinen syrjintä laajentunut myös terveyskeskuksiinkin.
En kuuna päivänä usko että esim S-porukan akka alkaisi istumaan ja odottamaan neljää viittä tuntia odotushuoneessa.
Ohessa päivitettyä positiivista syrjintälistaa
- mamut ohittaa suomalaiset asuntojonoissa
- työpaikat annetaan mielumiin mamuille kuin suomalaisille
- mamuille maksetaan autokoulut
- mamut ohittaa suomalaiset terveydenhoidossa
- mamu ei joudu leipäjonoon
Vieläkö tämäkin torvelo istuu terkkarin jonossa?
Viekää sille jo pillimehu ja lihis, että jaksaa paremmin istua. ;)
sä olet aika julma suomalaisille vanhuksille ja heikoille ihmisille
samanlainen käytös kuin venäläisillä ukrainalaisten suhteen
pää poikki