Mitäs ne täällä lentelee! Suomi herätys ja AMPUKAA alas seuraava ilmatilan rikkoja.
Loppuu tollanen leikkiminen.
Mitäs mieltä muut ovat?
Loppuu tollanen leikkiminen.
Mitäs mieltä muut ovat?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Alas vaan,niin eiköhän ne rajat vähän aikaa muistu mieleen.
Sama tuli itelle ekaks mieleen et ampukaa ne alas jollei muu auta. Luulis venäläisten ymmärtävän koska ampuivat alas itse aikoinaan Korealaisen matkustaja jumbojetin sahalinin yllä ilmatilaloukkauksen takia.
jota Venäjä osoittaa, kun kysymyksessä on pieni, sotilasliittoihin kuulumaton maa. Tällaisilla teoilla Venäjä hyvin nopeassa tahdissa kypsyttää kansalaismielipiteen Suomessa Natoon liittymisen kannalle.
Olen asiaa seuraillut pitkään ja noita ilmatilaloukkauksia on tapahtunut jatkuvast. En ymmärrä miksi nyt yhtäkkiä asia otetaan näyttävästi esille. Olisiko Nato-keskustelulla jotain tekemistä asian kanssa?
ja muutaman vuoden kuluttua huomaat Suomen puolustusvoimien harjoittelevan "keltaisten" hyökkäystä vastaan etelästä, lännestä tai pohjoisesta.
Ja venäläinen kenraali käy tarkastamassa, että olemme puolustuskykyisiä, ettei venäläisten tarvitse tulla auttamaan meitä.
Sana "ilmatilarikkomukset" kirjoitetaan yhteen.
Äitin kielen ope!