Epäilemätön Tuomas?

Anonyymi-ap

Kirkkovaltuusto esittelyssä -juttusarjassa Kauhajoki-lehti esittelee kaikki Kauhajoen seurakunnan kirkkovaltuutetut. Juttuja julkaistaan tulevissa Kauhajoki-lehdissä kevään aikana. Herra siunakkoon!

Kauhajoki-lehti ei muistaakseni ole koskaan esitellyt Kauhajoen kaupunginvaltuutettuja, vaikka he päättävät kaikkien kauhajokisten asioista. Kirkkovaltuuston päätökset koskevat vain kirkon jäseniä, joita on vain osa kaikista kauhajokisista!
Sussiunakkoon!

8

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paras tapa toimia tuon lehden kanssa on Mylliksen tapa eli kääriä lehteen pökäle ja heittää koko roska toimituksen ovelle.

    • Anonyymi

      Joop. Pohjan,maalla, on kirjoitettu, kovastikkin. "Salut" Ja, Kari, Hokkanen, alkoi, takomaan, konettaan, Pohjalais,pirtin, poydalla, jo, vuonna,1964. "Salut" Ja, vaikka, hanen, sukunsa, tunnetaan, paremminkin, laadukkaan,"Kauno,kirjallisuuden,lukijana"
      Niin, Kari, Hokkanen, 32,vuotiaana, otti, "Uuni,tuoreilla, poliittisilla, kirjoituksillaan" tosissaan, pestin, Kunnan,valtuustoon. "Salut" Ja, aivan "Uutta, Innovaatista, politiikkaa" se, olikin. "Salut" Vaikka, kieltamatta, "Sopi, oikein, hyvinkin, taydentavasti, Kekkosen,Hallitsemaan, aikaan" Salut.

      • Anonyymi

        Ilmeisesti keskusteluketjussa on jokin häiriö. Sama luokalleen jääneen apukoululaisen "päästö" kopioituu sinne tänne! Perkeles!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ilmeisesti keskusteluketjussa on jokin häiriö. Sama luokalleen jääneen apukoululaisen "päästö" kopioituu sinne tänne! Perkeles!

        Kari Hokkanen oli aikoinaan Ilkan päätoimittaja ja edustaa samaa puoluetta kuin Tuomas. Varmaan näistä syistä Hokkanen on vedetty tähän keskusteluketjuun. Kauhajoki-lehti on Ilkan köyhä serkku?


    • Anonyymi

      Kauhajoki-lehdestä tehdään Kirkkoaviisia.Hinnalla millä hyvänsäm on päästävä viikottaiseen valokuvaan.

    • Anonyymi

      Aivan typerä lehti. Myllis voisi kirjoittaa meille paremman lehden.

    • Anonyymi

      Nyt näkyy olevan ensimmäinen esittely valmis; ja kas vain, esiteltävä on Karijoelta. Ei siis kauhajokinen. Ja kun minä luulin että vain koripallon pelaajia tarvitaan muualta Kauhajoki- lehden täytteeksi!

    • Anonyymi

      Tottahan harras uskovainen haluaa tuoda asiaansa ja yhtä lukuisisa titteleistään esille.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      132
      2953
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      6
      1341
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      220
      1296
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1171
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1129
    6. 37
      1001
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      991
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      947
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      944
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      867
    Aihe