"Syy,miksi suomesta ei koskaan tule suurta"!!!

"Onko missään maassa,niin paljon kyttääviä,kateellisia,huijaavia,valehtelevia ja ja varastavia viranomaisia,kuin suomessa,syy on naisissa ja naismaisissa miehissä"!!!
19130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Venäjällä niitä on noin miljoona kertaa enemmän

"Kansainvälinen korruptionvastainen järjestö Transparency International on julkaissut vuosittaisen Corruption Perception Indexin (CPI) tulokset. Tanska, Suomi ja Uusi-Seelanti ovat maailman vähiten korruptoituneita maita, sanoo järjestö."

Suomi on maailman toiseksi vähiten korruptoitunut maa, kertto tuo selvitys. Samalla listalla Venäjä on jossain kaukana häntäpäässä (sijalla 137) eli samaa tasoa Afrikan kaikkein pahimpien korruptiopesäkkeiden kanssa.

Äänestä

  • "YLLÄPITOÄMMÄ POISTELEE VIESTEJÄ"!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    "YLLÄPITOÄMMÄ POISTELEE VIESTEJÄ"!!!

    Jos et kirjoittaisi kaikkein älyvapaimpia möläytyksiä, niin tekoäly ei ehkä sensuroisi.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Jos et kirjoittaisi kaikkein älyvapaimpia möläytyksiä, niin tekoäly ei ehkä sensuroisi.

    RKP-lainen tsaarinaikainen lahtari-valta pitää suomalaisiet tiukasti virasto-kommunismin alistamana-

    täällä et tee mitään tai olet virka-pompotuksen kohteena paperisodassa virastojen kansssa.

    yrittäjätkin tuomitaan rikoksista kun eivät sekavia turhantarkkoja kirjanptioja pysty tekemään-

    mutta ykstkään mamu-yrittäjä ei ole joutunut oikeuteen?

    lisäks kukaan suomalainen ei edes puýsty ymmärtämään omaa verorutstaan, eläkkeistä tai oikeuksistamme ei saa tietoa mistään, jne

    Äänestä

Suomessa on vasurivalta joka ei anna maan kehittyä koska vasuriuteen kuuluu olennaisena osana kateus. Jos toisella ihmisellä menee paremmin hänen oman työnsä takia, iskee valtava kateus.

Äänestä
  • Vasuriaatteeseen myös kuuluu että kaikki saadaan automaattisesti itselle. Tämän takia sitten lakkoillaan eikä se tiedä valtiontaloudelle mitään hyvää.

    Äänestä

  • Se aate ei siis anna maan menestyä kuten se voisi tehdä jos ihmiset iloitsisivat jonkun toisen menestyksestä.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Se aate ei siis anna maan menestyä kuten se voisi tehdä jos ihmiset iloitsisivat jonkun toisen menestyksestä.

    "Kaikki perustuu vapaankasvatuksen poikimaan mielipuoliseen ja estottomaan kateuteen"!!!

    Äänestä

  • Tajuaahan sen jo siitäkin, että suomalainen tekee ylpeydenaiheen oikeudesta tutkia toisten ihmisen tuloja ja verotietoja..............ei liene missään maassa tätä sosiaalista perversiota.

    Äänestä

Ulkomailta johdetaan tätä maata. Ei täällä enää mitään päätetä itse tai tehdä oman maan puolesta.

Äänestä
  • Albaniahan oli toooooosi itsenäinen valtio, johon ei mitkään ulkopuoliset voimat päässeet vaikuttamaan. Suomi ei ole ollut Albania eikä ole tänäänkään.

    Äänestä

Kuvastot juuri Venäjän tilanteen.
Ei muuta kuin kokka kohti itää!

Äänestä
  • "SINULLA KOKKA KOHTI KOLMIOLÄÄKEAPTEEKKIA"!!!

    Äänestä

Jos nyt hlvtti saataisiin edes alkuperäisten suomalaisten Suomi, eikä jurttaryssäläistä tai muitakaan metsäläisiä kutemaan toisen kansan identiteetillä, kulttuurilla, historialla ja kielenhistorialla.

Tiesittekö, että 95% täkäläisestä väestöstä on pseudosuomalaista, jolla ei ole mitään tekemistä alkuperäisten arjalaisten suomalaisten kanssa.

Edellä mainittu populaatio ei täytä kansan määrettä, koska se ei ole kansa.

Kansalla on yhteinen historia, kulttuuri, myytit ja genetiikka. P*skapopulaatiolla ei ole mitään näistä.

Äänestä

Ei tarvikkaan. Suomi on pieni maa maailmassa eikä aio laajentua mihinkään.

Äänestä

Ei meillä ole tarvettakaan tuohon Hitlerin ' Deutschland wieder groß machen' -ajatusta tuoda suomalaiseen yhteiskuntaan. Ei me olla pullistelijoita niinkuin natsit eikä varastaa toisilta maata eikä alista muita ihmisiä.

Höpönassut!

Äänestä

Minun Suomestani ei tarvitse tulla ulkoisesti yhtään suurempaa kuin se on nyt. Sisäisesti kyllä mutta tämän jumalattoman kansan moraalista ei voi enää edes puhua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Onko missään maassa,niin paljon kyttääviä,kateellisia,huijaavia,valehtelevia ja ja varastavia viranomaisia,kuin suomessa,syy on naisissa ja naismaisissa miehissä"!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu