Siis SDP, Vasemmisto ja Vihreät
Purra oli slvästi paras ja rehellinen puheissaan, ajaa suomalaisten asiaa.
Purra oli slvästi paras ja rehellinen puheissaan, ajaa suomalaisten asiaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Punavihreät koetti puolustella ihteään, mutta Purra puolusti Suomen kansaa.
Se kuului aivan selvästi.
Purra haluaa leikata palkoista 2 - 4 prosenttia ja juustohöylätä vähintään saman verran julkisista palveluista. Miten tämä palvelee Suomen kansaa?
Kokoomus on sentään rehellinen, sanoo suoraan ottavansa köyhimmiltä ja antavansa rikkaille.
Muut oikeistopuolueet, myös persut, ovat tässä kokoomuksen apupuolueita.
Miksi leikataan?
Miksi meiltä leikataan, uli, uli.
Hauskoja on Persu pojan jutut. Persut ei ajattele kuin puoluetukia ja virkoja, ei ole haluakaan hallitukseen, sillä siellä joutuisi vastamaan huutoonsa ja noilla ohjelmilla ei pysty toteuttamaan yhtään lupausta, sen verran kaukana realismista ollaan.
Hyvä, Perussuomalaiset tulevat olemaan ylivoimaisesti suurin puolue eduskuntavaaleissa. Kun on tehty gallupeja alueittain, Perussuomalaiset ovat olleet selkeästi suurin puolue hyvin monella alueella. Tämä tietää sitä että myös vaalitulos tulee olemaan hyvä puolueelle.
Nyt vaan käydään äänestämässä niin hyvä tulee.
Huomenna 22.3. alkaa ennakkoäänestys. Äänestyspaikkoja on todella paljon joten siitä ei ainakaan jää äänestäminen kiinni. Ennakkoäänestys kestää 28.3. saakka joten aikaa on hyvin. Ottakaa henkkarit vaan mukaan ja käykää antamassa ääni valitsemallenne ehdokkaalle, niin sitten on kiva seurata vaalitulosta 2.4. sunnuntaina.
Sulla on oikeus provoilla ja kirjoitella tyhmyyksiä Suolessa, tämä on terapia palsta.
Mitään järkeä ei jutussasi kuitenkaan ole. Ei sivistynyt ja järkevä ihminen mene Persujen populismi halpaan niin helposti kuin heittomies ja pudokas.
Huomaa että kun Marinilta loppuvat argumentit niin hän käy huutamaan. Todennäköisesti myös tänään 3 suuren tentissä käy niin.
SDP ei pysy asiassa mistä kekustellaan koska on vajavilla tiedoilla sen kuulee kaikesta. Häviäjä huutaa ei osaa käyttäytyä ja sehän ei enään Suomalaisille käy.