Joop. Pohjan,maalla, on kirjoitettu, kovastikkin. "Salut" Ja, Kari, Hokkanen, alkoi, takomaan, konettaan, Pohjalais,pirtin, poydalla, jo, vuonna,1964. "Salut" Ja, vaikka, hanen, sukunsa, tunnetaan, paremminkin, laadukkaan,"Kauno,kirjallisuuden,lukijana"
Niin, Kari, Hokkanen, 32,vuotiaana, otti, "Uuni,tuoreilla, poliittisilla, kirjoituksillaan" tosissaan, pestin, Kunnan,valtuustoon. "Salut" Ja, aivan "Uutta, Innovaatista, politiikkaa" se, olikin. "Salut" Vaikka, kieltamatta, "Sopi, oikein, hyvinkin, taydentavasti, Kekkosen,Hallitsemaan, aikaan" Salut.
Kauhajoen kauhut
37
3241
Vastaukset
- Anonyymi
Käsittämätön avaus! Kirjoittaja ei varmaankaan ole ollut koulussa muuta kuin ruokatunneilla?
- Anonyymi
kuule, pidä, turpasi, "kiinni", salut
- Anonyymi
Aloittajan kirjoituksesta saa kyllä selvän jos vaan paneutuu asiaan ällötäviä ivaajia siellä täällä 😒
- Anonyymi
Julle Kauhajoen kauhu.
- Anonyymi
järkyttävää...
- Anonyymi
Nettiaika mahdollistaa osallistumisen ”keskusteluihin” myös tämän avauksen ”kirjoittaneen” kaltaisille kynäniekoille.
Silloin kun mielipidepalstoille sai tekstinsä vain toimitusten kautta, nähdyn kaltainen, älytön teksti olisi joutunut lehden toimituksen paperisilppuriin! - Anonyymi
Parasta luettavaa.
- Anonyymi
Kirjoituksessa viitataan siis eepeelle raahautuneeseen joka on ehdottomasti vaatimattomin ja itseään jatkuvalla syötöllä kehumattomin pelin politiikka henkilöytymä?
- Anonyymi
"kylläpäs", oli, "järjen", vastainen, "kirjoitus", miksihän, "se", "on", "laadittu", Salut
- Anonyymi
Aloitus, oli, "täysin", "asiallinen", Salut. Ja, siitä, "pitäisi", "jatkaa", Salut. Vaikka, kaikki, "eivät", ymmärrä, "sen", "merkitystä", Salut.
- Anonyymi
Erikoinen näkemys?
- Anonyymi
Salut lienee ranskankieltä ja tarkoittaa tervehdystä muuta tolkkua ei tuosta saa
- Anonyymi
Hokkas-Kari
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hokkas-Kari
Kakkas-Hori lienee keskustelun avaaja. Salut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kakkas-Hori lienee keskustelun avaaja. Salut.
Avaaja vois avata vähän enemmän ei tuosta tajua kukaan mitään
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Avaaja vois avata vähän enemmän ei tuosta tajua kukaan mitään
Salut. Kuka tätä avausta ymmärtää!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kakkas-Hori lienee keskustelun avaaja. Salut.
Kakkas-Hori on tympeä taksiasiakas #HÖLÖTTÄÄ# koko ajan vain itsestään...,,,,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kakkas-Hori lienee keskustelun avaaja. Salut.
Pohjanmaan Kekkonen mutta oikeesti oli Stalin.
- Anonyymi
Salut, kalut ja halut!
- Anonyymi
Jo oli kauhua kerrakseen, aivan käsittämätön avaus.
- Anonyymi
Tuollaisen avauksen jälkeen kuka tahansa tarvitsee kriisiapuuu!
- Anonyymi
Kepu tuo kauhua koko maakuntaan.
- Anonyymi
Mulla pamahti pökäles housuuhin, ku oli niin pöyröö kirjootus
- Anonyymi
Kauppojen, Kauhajoki. Salut.
- Anonyymi
On tämä Kauhajoki-palsta aivan käsittämätön !
Sillä nytkin keskellä yötä (01:17:20) joku hölmö kirjoittelee , vaikka ei osaa oikeastaan kirjoittaakaan! Toivottavasti uni maistui loistavan suorituksen jälkeen! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On tämä Kauhajoki-palsta aivan käsittämätön !
Sillä nytkin keskellä yötä (01:17:20) joku hölmö kirjoittelee , vaikka ei osaa oikeastaan kirjoittaakaan! Toivottavasti uni maistui loistavan suorituksen jälkeen!Työttömillä on aikaa kirjoitella. Hänkin todennäköisesti muuttaa paikkakunnalta pois, ellei jo ole, kun nuo mainitsemansa kaupan alan työpaikatkin hupenevat. Se on kattos huono myidä mitään kun ei ole ostajia, koska kukaan ei osta mitään kun ei ole mistä ostaa, kun ei ole töitä mistä saisi palkkaa, eikä kaikkia nappaa Kelan rahoilla rottailu. P.S. Sinulla on muutama ylimäräinen välilyönti ennen välimerkkejä. ;)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On tämä Kauhajoki-palsta aivan käsittämätön !
Sillä nytkin keskellä yötä (01:17:20) joku hölmö kirjoittelee , vaikka ei osaa oikeastaan kirjoittaakaan! Toivottavasti uni maistui loistavan suorituksen jälkeen!Valita kaupungille. Vaikka eihän kepulit osaa kirjakieltä tai oikeinkirjoitusta:
Esim.:
Kauppojen, Kauhajoki
https://www.facebook.com/kauppojenkauhajoki/
Kulttuuritalon, tilavastaava
https://kauhajoki.fi/hyvinvointi-ja-vapaa-aika/kulttuuripalvelut/sanssin-kulttuuritalo/ Anonyymi kirjoitti:
Valita kaupungille. Vaikka eihän kepulit osaa kirjakieltä tai oikeinkirjoitusta:
Esim.:
Kauppojen, Kauhajoki
https://www.facebook.com/kauppojenkauhajoki/
Kulttuuritalon, tilavastaava
https://kauhajoki.fi/hyvinvointi-ja-vapaa-aika/kulttuuripalvelut/sanssin-kulttuuritalo/Kauppojen, Kauhajoki, on, todella, huvittava, tapa, ilmaista, yksinkertainen, asia, "Salut"
- Anonyymi
Nappo Kömö vasta olkin kauhajoen kauhu ei edes nyky keput pärjää sille , poliisikkin pelkäs sitä.
- Anonyymi
Mukava lukea Kauhajoelta fiksuja juttuja.
- Anonyymi
Voiton, päivänä: Kauppojen, Kauhajoki. "Slut"
Terveiset, itä naapuriin:
Slava, Ukraini!
"Salut"- Anonyymi
Heroiam, Slava! 🇺🇦✌️
- Anonyymi
Kauppojen, Kauhajoki uudisti visuaalisen ilmeensä. Mutta ei, nimen "oikein, kirjoituksen" korjaamiseen ei enää kauhajokinen osaaminen riittänyt! Haaaahhaaahaaaa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kauppojen, Kauhajoki uudisti visuaalisen ilmeensä. Mutta ei, nimen "oikein, kirjoituksen" korjaamiseen ei enää kauhajokinen osaaminen riittänyt! Haaaahhaaahaaaa!
On kyllä, tosi, huvittavaa
Hokkas-Kari eli Kakkas-Hori on ollut kepun mahtimiehiä. Vaan mitähän hän tuumaa kauhajokisten pökäleistä? Ei varmaan ole vanha poliitikko, rehtori ja lehtimies ottanut tätä seikkaa huomioon pohdinnoissaan.
No siinä on asiaa kerrakseen.
Siinä on pilkkuja kerrakseen. Salut!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku435138Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1012098Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel302046HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1191867Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v151819- 1111730
Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma491137Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p2381037Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.46953- 71941