Miksi veikkaus luopui textiviesti pelaamisesta?

Anonyymi-ap

Tuohan oli vielä yli 10 vuotta sitten käytössä, paljon tuli pelattua mökiltä käsin, kun ei enää viitsinyt kaupunkiin lähteä riviä viemään.
Helppo oli tehdä rivi textarilla, saisivat palauttaa sen takaisin.

3

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tekstiviestit oli menneen vuosituhannen iloja. Mutta, tämän vuosituhannen ilona oleva Pelitiedoston avulla pelaaminen on juuri tällä hetkellä rikki. Veikkaus tiedottaa korjaavansa ongelmaa. Eli jos tykkäät pelata monivetoa ja/tai vakiota pelitiedon avulla niin ota aikalisä ja odota kunnes vika on korjattu ja palvelu alkaa taas toimia.

    • Anonyymi

      Nykypäivänä veikkaussovellus ajaa asian. Itse käytän asioissa paljon läppäriä, mutta kaikki raha-asiat aina kännykällä. Siirrot pelitilillekin puhelimella.

      Sinäänsä tekstiviestillä on oma paikkansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      374
      2046
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1326
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1310
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      136
      1193
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      85
      1087
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      90
      956
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      129
      909
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      880
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      818
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      760
    Aihe