Mitäs jos Vladimir päättäisi provokaationa

piipahtaa Suomessa? Hänet pidätettäisiin ja niin olisi soppa valmis. Venäjä raivoissaan, eivätkä Turkki ja Unkari sitten uskaltaisikaan ratifioida..
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Jännä skenaario olisi jos asianomainen tulisi Suomen rajalle ja anoisi turvapaikkaa, koska häntä vainotaan... no, vähän kaikkialla ja pian myös Venäjällä.

Äänestä

Tuo olisi tutkintavankeudessa hyvin nopeasti.

Äänestä

Voisi pyyhkiä pois pääkaupunkiseudun tai ainakin arkkitehtuuri uuteen uskoon

Äänestä

Meinaat, että kun Hitler kävi aikanaan, niin pitäähän nykypäivän suurimman natsijohtajan käydä tervehtimässä myös ? Anal-logiaa toki toki...

Äänestä
  • Joo-o..kukas se Marski olisi tänään..ei kai vain..?

    Äänestä

Eiköhän persupääministeri kutsu putlerin vierailulle ja takaa hänen koskemattomuutensa.

Äänestä
  • Höh! Perussuomalaiset ovat täysin yksiselitteisen voimakkaasti tuominnut natsi-Venäjän toimet ja fuhrer Putlerin iljettävine natsikavereineen sotarikollisiksi!

    Mitä edustaa tällainen perussuomalaisten mollaaja? Ainakin venäjämielisiä putinatseja!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Höh! Perussuomalaiset ovat täysin yksiselitteisen voimakkaasti tuominnut natsi-Venäjän toimet ja fuhrer Putlerin iljettävine natsikavereineen sotarikollisiksi!

    Mitä edustaa tällainen perussuomalaisten mollaaja? Ainakin venäjämielisiä putinatseja!

    Persut on täysin yksimielisesti valehdelleet koko ajan tässä asiassa. EU-parlamentissa persut vaihtoi venäjämieliseen ID-ryhmään. Kysy vaikka hakkaraiselta , hän on putinin harras ihailija.

    Äänestä

  • Sulla on neula juuttunut uraan. Perussumalaiset eivät puolusta hyökkäystä Ukrainaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Persut on täysin yksimielisesti valehdelleet koko ajan tässä asiassa. EU-parlamentissa persut vaihtoi venäjämieliseen ID-ryhmään. Kysy vaikka hakkaraiselta , hän on putinin harras ihailija.

    Jos persut olisivat venäläisiä, he valhetelisivat aina ja koko ajan. Mutta kun eivät ole.

    Äänestä

Putinilla ei ole rahkeita. Varmin tapa Venäjälle tuhota armeijansa olisi avata uusi rintama, kun nykyiselläkään rintamalinjalla on aivan jumissa.

Äänestä

putler jalkapuuhun Helsingin asema-aukiolle päivän valoisaksi ajaksi

Äänestä
  • Yleisö ei saa heitellä kiviä, kananmunia ainoastaan.

    Äänestä

Jos Suomi sais kunnian pirättää Putiinin, niin sitte voittas antaa Venäjälle koordinaatit mihin vois laitta ohjuksia tulemaan.

Äänestä

Voovalla on musta vyö judossa. Hän on voittamaton.

Äänestä
  • Joo, on kuulemma kuristanut leijonankin kuoliaaksi paljain käsin nunnaluostarin käymälässä!

    Äänestä

Turha skenaario. Ei se uskaltaisi. Turhanpäiväinen kehäpelkuri pervopedari.

Äänestä

Saddam piileskeli lopulta viemäreissä. Putinilla on Kiinassa turvapaikka. Siellä miljardöörit elelee ihan mukavasti.

Äänestä
  • Gaddafihan se viemäristä pidätettiin.
    Saddam oli jonkin sukulaisen pihaan tehdyssä salakammiossa

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

piipahtaa Suomessa? Hänet pidätettäisiin ja niin olisi soppa valmis. Venäjä raivoissaan, eivätkä Turkki ja Unkari sitten uskaltaisikaan ratifioida..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu