Marin yrittää törkeää temppua vaaleissa

Marin pyrkii imemään kaikki vihervasemmiston äänet jotta sdp nousisi suurimmaksi puolueeksi ja Marin saisi vielä paistatella lehtien sivuilla ja festareilla pääministerinä. Kärsijinä ovat siis muut vihrevasemmistopuolueet, eli vihreät ja vasurit, joiden kannattajia Marin pyrkii kosiskelemaan.
1055
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Vihervasemmisto siirtyy äänestämään demareita ja saavat palkkioksi demari-kokoomus hallituksen.

Äänestä
  • Miksi vastaat itsellesi?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Miksi vastaat itsellesi?

    Miten niin? Onko ruuvi löysällä?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Miten niin? Onko ruuvi löysällä?

    Älä yritä fuulata eli miksi vastaat itsellesi?

    Äänestä

Tähän on tultu.

Äänestä

Kaikki poliitikot pyrkivät kosiskelemaan äänestäjiä ja haalimaan heitä eri puolilta kaikin mahdollisin keinoin. Miten kummassa tämä mitä kaikki poliitikot tekevät jatkuvasti, olisi muka jotenkin törkeää vain Marinin tekemänä?

Kyllä näköjään pitää kaikki mahdolliset keinot käyttää typerässä ja ala-arvoisessa solvaamisessa, ei mitään rajaa.

Äänestä
  • Napakasti osui&uppos!!

    Äänestä

  • Siis älkää äänestäkö näitä jotka on jo olleet hallituksessa kertaalleen, ne on korruptoituneita laiskiaisia, pitää äänestää täysin uusia tyyppejä, vanhat pierut kiertoon!

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Napakasti osui&uppos!!

    Isäsi ruuhi taisi upota kun oli kännissä verkkoja kokemassa :D

    Äänestä

Kovinpa Marin oli huolissaan vähäosaisista, lainaa on kyllä otettu niin kerpeleesti, mutta missään se ei näy, päin vastoin ovat lahjoittaneet kaikki avut ulkomaille.

Ja mitä se höpisi että täällä voidaan päättää, Suomalaiset voi päättää, kilin v-tut! Täällä ei enää päätetä mistään, ellei siihen ole EU:lta lupa, kuten tämä sähköavustus!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Marin pyrkii imemään kaikki vihervasemmiston äänet jotta sdp nousisi suurimmaksi puolueeksi ja Marin saisi vielä paistatella lehtien sivuilla ja festareilla pääministerinä. Kärsijinä ovat siis muut vihrevasemmistopuolueet, eli vihreät ja vasurit, joiden kannattajia Marin pyrkii kosiskelemaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu