Zaharovan on nyt vaan sopeuduttava. 123 maata pidättää putinin heti kun tavataan. Ikuisesti näin

Anonyymi-ap

Zaharova kritisoi Haagin tuomioistuinta

klo 14:19: Venäjän ulkoministeriön tiedottaja Maria Zaharova kirjoittaa Telegram-kanavallaan pitkästi Putinin pidätysmääräyksestä kritisoiden Haagin kansainvälistä rikostuomioistuinta. Tuomioistuin antoi pidätysmääräyksen Putinille ja Venäjän lastenoikeuksien komissaarille Maria Aleksejevna Lvova-Belovalle viime viikolla.

Päivityksessään Zaharova vertaa tilannetta siihen, kun Yhdysvallat evakuoi lapsia Vietnamista 70-luvulla Operaatio Babyliftin puitteissa. Hänen mukaansa Yhdysvallat "riisti tuhansilta lapsilta kotimaan ja kulttuurin, pyyhkimällä pois heidän kansallisen ja etnososiaalisen kuuluvuutensa". Myös se, miten evakuointi tapahtui, kerää Zaharovalta kritiikkiä. Operaatiota on myös aikanaan kritisoitu mahdollisten hämärien tarkoitusperien vuoksi.

Zaharova vaatiikin nyt pidätysmääräystä Yhdysvaltain johdolle, Pentagonille ja muille operaatioon osallistuneille "humanitaarisille rahastoille". Zaharova lainaa komissaaria tekstissään sanoen, että lapset olivat asuneet pitkään laitoksista, eikä Venäjä ole erottanut heitä vanhemmistaan. Ukraina on syyttänyt Venäjää tuhansien lasten sieppaamisesta, Venäjä on toistuvasti kiistänyt väitteet.

15

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Putte piileskelee Kremlin kellareissa, eihän se sieltä mihinkään lähde.

      • Anonyymi

        Näin siis loppuelämänsä, joka muuten on lyhyt.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin siis loppuelämänsä, joka muuten on lyhyt.

        Helpottaako säälittävä fantasiaulina oloanne?


      • Anonyymi

        Diktaattori kaivetaan yleensä ennen pitkää maakuopasta tai tierummusta ja omat repivät kappaleiksi. Tosin tässä tapauksessa myös ikkunasta putoamiseen, polonium/dioksiinilounaaseen tai novitsok-kalsareihin on hyvät mahdollisuudet. Ellei diktaattori näytä kieltään viimeisen kerran Nürnbergin hamppusolmiossa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Helpottaako säälittävä fantasiaulina oloanne?

        St Ptersburgin kirjoittajan suomenkieli on heikko.


    • Anonyymi

      Kutsutaan suomeen Putin nopeasti. Näin päästään kaikista natouttajista ja nopeasti.

      • Anonyymi

        Voidaan teloittaa jo rajalla. Säästetään turhia kuluja


    • Anonyymi

      Eikös tuo Zaharova ole entinen venäjän pornotähti? Löytyy netistä englanniksi: Zaharovas night.....

      • Anonyymi

        Nimenomaan entinen


      • Putin vankila ok se on hyvä, Mutta entä Gorge w,Bush


    • Anonyymi

      Onko hutsu Zaharova suuttunut jostain ;)

    • Anonyymi

      Puten desantit ottaa puten pidätyksessä suuri arvoisen politikon panttivangiksi , ja vaihtaa puten tarpeen vaatiessa vapaaksi . Putte varmaan tehnyt oman listan , häntä vastaan nousseista , ja voi alkaa likdivoimaan heitä hiljaisesti .

    • Anonyymi

      Luojan kiitos että emme syntyneet venäläisiksi !

      • "Ruotsalaisia emme ole ja venäläisiksi emme halua!"👍 Kuten sanoit luojan kiitos, ettemme ole venäläisiä!


    • Anonyymi

      Noiden 123 maan joukossa ei ole mm. USA!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3384
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1984
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1719
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1517
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1498
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      9
      1381
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1377
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1227
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1115
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1102
    Aihe