Haloo !!!!! EU kiimaiset !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonyymi-ap

Joko käyrän kurkun ongelma on ratkaistu ja mitä kuuluu kellojen vekslaamiselle.

Eikö olisi jo aika tehä molemmille jotakin?

5

118

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei eu ehdi poistaa joka päiväisiä haittoja.
      Niillä ku on se sukupuolien määrän
      Probleema tärkein asia.
      Jumala loi ihmisen maan mullasta ja
      mieheksi ja naiseksi hän heidät loi !
      Nyt eu on lukenut Dekame Ronea ja
      ja tullut tulokseen että eri eläimillä
      on omat sukupuolensa ja eu mukaan
      sukupuolia on noin 70.
      Eu valmistelee

      • Anonyymi

        uutta avio liittolakia jossa otetaan
        huomioon myös eläinten ja
        Ihmisten väliset suhteet.


      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🍒 ­N­­y­­m­f­o­­m­­­a­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17791967i

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Kellojen siirtely on täysin järjenvastaista toimintaa, jossa työajan on alettava seitsemältä kun monilla työpaikoilla on pimeää vielä silloin talviaikaan niin ei se kellon siirtäminen sitä ongelmaa mihinkään poista kun sen työn voisi aloittaa vasta kahdeksaltakin ja illalla lopettaa vastaavasti myöhemmin. Toinen asia jolla kellojen siirtoa perustellaan kaupankäynnin kannalta, että olisi muka sujuvampaa se kaupankäynti kun osapuolilla olisi sama aika käytössä, mutta ei tässäkään mitään järkeä ole kun aikavyöhyke 24 tuntia ja aikaero maksimissaan 12 tuntia niin miksi sitä ei sitten siirretäisi 12 tuntia suuntaan tai toiseen kun kauppaa käydään maapallon toisella puolella olevfien maiden kanssakin. Eli ei voi paljoa tyhmempää touhua olla kuin aikavyöhykkeiden siirtely ja aikavyöhykkeet johtuvat maapallon pyörimisestä eli ne ei kuvitteellisella siirtelyllä siirry mihinkään suuntaan.

    • Anonyymi

      Pysyvän kesäajan vaatijat ovat taas heränneet, että kun miten on syksyllä (illalla) "paljon" valoisampaa. On se kumma, että ei taaskaan pimeimpään talviaikaan nämä pukahtaneet mitään. Silloin jos olisi viisarit kesäajan mukaisesti, niin olisi ruokatunnin alkaessa vasta näkyvämpää. Olisiko yksi talvi näiden mieliksi kokeiltava, miten siinä aamutoimet pitemmän päälle miellyttäisi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      202
      5770
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      106
      5660
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      192
      4651
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4063
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3960
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      31
      3586
    7. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      21
      1503
    8. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      130
      1410
    9. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      20
      1096
    10. Jotenkin tämä

      tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭
      Ikävä
      33
      980
    Aihe