Haloo !!!!! EU kiimaiset !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonyymi-ap

Joko käyrän kurkun ongelma on ratkaistu ja mitä kuuluu kellojen vekslaamiselle.

Eikö olisi jo aika tehä molemmille jotakin?

5

110

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei eu ehdi poistaa joka päiväisiä haittoja.
      Niillä ku on se sukupuolien määrän
      Probleema tärkein asia.
      Jumala loi ihmisen maan mullasta ja
      mieheksi ja naiseksi hän heidät loi !
      Nyt eu on lukenut Dekame Ronea ja
      ja tullut tulokseen että eri eläimillä
      on omat sukupuolensa ja eu mukaan
      sukupuolia on noin 70.
      Eu valmistelee

      • Anonyymi

        uutta avio liittolakia jossa otetaan
        huomioon myös eläinten ja
        Ihmisten väliset suhteet.


      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🍒 ­N­­y­­m­f­o­­m­­­a­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17791967i

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Kellojen siirtely on täysin järjenvastaista toimintaa, jossa työajan on alettava seitsemältä kun monilla työpaikoilla on pimeää vielä silloin talviaikaan niin ei se kellon siirtäminen sitä ongelmaa mihinkään poista kun sen työn voisi aloittaa vasta kahdeksaltakin ja illalla lopettaa vastaavasti myöhemmin. Toinen asia jolla kellojen siirtoa perustellaan kaupankäynnin kannalta, että olisi muka sujuvampaa se kaupankäynti kun osapuolilla olisi sama aika käytössä, mutta ei tässäkään mitään järkeä ole kun aikavyöhyke 24 tuntia ja aikaero maksimissaan 12 tuntia niin miksi sitä ei sitten siirretäisi 12 tuntia suuntaan tai toiseen kun kauppaa käydään maapallon toisella puolella olevfien maiden kanssakin. Eli ei voi paljoa tyhmempää touhua olla kuin aikavyöhykkeiden siirtely ja aikavyöhykkeet johtuvat maapallon pyörimisestä eli ne ei kuvitteellisella siirtelyllä siirry mihinkään suuntaan.

    • Anonyymi

      Pysyvän kesäajan vaatijat ovat taas heränneet, että kun miten on syksyllä (illalla) "paljon" valoisampaa. On se kumma, että ei taaskaan pimeimpään talviaikaan nämä pukahtaneet mitään. Silloin jos olisi viisarit kesäajan mukaisesti, niin olisi ruokatunnin alkaessa vasta näkyvämpää. Olisiko yksi talvi näiden mieliksi kokeiltava, miten siinä aamutoimet pitemmän päälle miellyttäisi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45139
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      120
      25951
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      322
      15641
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      162
      10778
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9211
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7213
    9. 239
      6811
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      219
      6463
    Aihe