Olemme kaikki samassa veneessä Hjallis Harkimon kanssa ...

... Harkimo vaan on satoja miljoonia euroja rikkaampi kuin me muut...
1269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Venäjältä ja yhteiskunnalta on lypsetty vuosien saatossa miljoonia. Ollut kyllä melko härskiä hommaa. Mutta nyt näyttelee puhtoista poikaa. Kuka tällaista voi äänestää?

Äänestä

Hjallis jätti Sipoonrannan rakentamisen loppuun kesken, jäljet jäivät Sipoon kunnan ja kuntalaisten rasitteeksi ja maksettavaksi.

Äänestä

Ollaan ihan samassa laivassa Harkimon kanssa, paitsi että harkimolla on sadan neliön luksushytti kapteenin hytin vieressä ja ikioma pöytä laivan luksusravintolassa, jossa lounastaa seitsemän ruokalajin menun kapteenin kanssa.

Meille muille Harkimo tarjoaa riippumattoa laivan konehuoneeseen putkien väliin ja kuivettuneen sämpylän.

Äänestä
  • kokoomuslaista politiikkaa- mikä erona?

    Äänestä

Hänellä Commodore luokan hytti pysyvästi varattu, niin ei me samassa luokassa olla!

Äänestä

Jurri Raittinen:
"Kaikkihan me samassa veneessä ollaan
joku järjestys on saatu tähänkin jollaan:
toiset soutaa ja toiset vähän melalla avittaa.

Ja kalansaaliskin jaetaan vaikkei ihan tasan
saa toiset perkuutähteitä kasan.
Sillä solidaarisuuttahan Suomessa tarvitaan"

Äänestä

ei vaan voi ajella kalliil autol ja varmaan aina jostain pimuja paremmin fyrkka tyypeillä

Äänestä
  • Rikkaat estävät aggressiivisella verosuunnittelulla maksut yhteiskunnalle.
    Lakimiesten armeija konsulttitoimistoissa hoitaa homman.
    Ehkä 7€ kostuu yhteiskunta taas

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Rikkaat estävät aggressiivisella verosuunnittelulla maksut yhteiskunnalle.
    Lakimiesten armeija konsulttitoimistoissa hoitaa homman.
    Ehkä 7€ kostuu yhteiskunta taas

    Kokoomuksen kannatus toimistoissa likipitäen 100% aivan varmasti.

    Äänestä

Joo, myi areenan venäläisille, Kgb-kenraali joukossaan joka Putinin bestis.

Äänestä
  • harashoo vaan ... popedaa keikalle suur-konserttiin !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

... Harkimo vaan on satoja miljoonia euroja rikkaampi kuin me muut...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu