"Maailman onnellisin kansa" -tittelin myöntämisperusteet selvisivät.

Anonyymi-ap

Valtamedia ja - koneisto myönsi tittelin kansalle osoituksena osoituksena suunnattomasta nöyryydestä ja alistuneisuudesta eliitin edessä. Hammasta purren se on tehnyt kusettaja-eliitistä kenties maailman vauraimman ja onnellisimman näissä epä-vakaissa olosuhteissa. Seuraavassa siis tittelin myöntäjät:

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17635905/tiesitko--100-000lle-rikkaimmalle-jaettiin-perati-50-mrd-euroa-rahaa-viime-verotuksessa-!

Ja tittelin myöntäjien perustelut:

-- kuluttajan luottamus on mittaushistorian alhaisimmalla tasolla.
-- lukutaidottomuus lisääntyy kovaa vauhtia
-- mielenterveysongelmat kiihkeässä kasvussa
-- unihäiriöt pahenevat
-- kansa pahasti yli-velkaantunut ja samalla ylihinta-asuntojen hinnat romahtavat
-- elliitilla rahat, kansalla velat
-- suunnitellut pakkoremontit menevät läpi hammasta purren
-- ylihintalaskutus eli sähkö-rosvous meni mukisematta läpi
-- työ ei enää maistu mutta onneksi halpa-matut kelpaavat
-- kansa on alistunut eliitin sotilashankkeeseen, sen suojaksi ja puskuriksi itään
-- kansa valmistautuu riemumielin tulevan LEIKKAUS-hallituksen valintaan

Kaiken tämän jälkeen, on eliitti pakotettu myöntämään "maailman onnellisin kansa"-tittelin nöyrllle alamaisilleen, koska missään muualla maailmassa tällainen ei menisi läpi ja nämä vielä aikovat äänestää Eliitin jälleen valtaan punomaan uusia (leikkaus-) juoniaan !

T: haans.sea

6

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Valetelet kuin putinisti.

      Kansainvälisen "onnellisuustutkimuksen" (oikeampi nimi olisi ehkä tyytyväisyystutkimus) kriteerit ovat avoimesti luettavissa. Ne perustuvat kyselytutkimusten mittareihin eikä minkään kuvittelemasi ulkopuolisen "raadin" subjektiiviseen arvioon.

    • Anonyymi

      Luuletko olevasi vitsikäs? Et ole.

    • Anonyymi

      Erittäin osuva avaus. Helposti löydän lukuisia paljon parempia maita joissa eläen olisin valtavasti onnellisempi.

    • Anonyymi

      Varsin kiinnostava alotus pitkästä aikaa!

    • Anonyymi

      Miksi pitää olla valehtelemassa koko ajan. Vai johtuuko tämä siitä että et tiedä tästäkään asiasta mitään, ja siksi joudut keksimään asioita millä ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa?

    • Anonyymi

      Ukraine's rank improved from 98 in 2019-2021 to 92 in 2020-2022 — a period coinciding with the Russian invasion.

      Mitä me tästä opimme? Kansa tule onnelisimmaksi jos sitä aletaan tappaa ja ajaa pois kodista!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      190
      6728
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      155
      1943
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1648
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1360
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      52
      1149
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      42
      1041
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      1002
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      947
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      249
      918
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      879
    Aihe