voihan maahanmuutto-minne rahat katoaa suomi?
Anonyymi-ap
2023-03-24 11:36:13
Ilmoita
Yhteiskunta
Maahanmuutto
/suomen-perusta-julkisti-lahioluvut-maahanmuuttajat-yliedustettuina-
Anonyymi-ap
2023-03-23 17:27:26
Ilmoita
https://www.suomenuutiset.fi/suomen-perusta-julkisti-lahioluvut-maahanmuuttajat-yliedustettuina-useilla-asuinalueilla-valtion-tukemissa-ara-asunnoissa/
voihan maahanmuutto-minne rahat katoaa suomi?
kuinka oulussa?
-maahanmuuttajat-yliedustettuina-
26
306
Vastaukset
- Anonyymi
Eläkeläisten persieen ne rahat menee!
- AnonyymiUUSI
Nimenomaan sinne! Tunnettu, tänne 500 v sitten karkotettu kansanryhmä pääsee automaattiseti eläkkeelle jo vuoden kuluttua lapsilisien loppumisesta (ellei välivuotta nyttemmin ole korvattu jotenkin), sitten on teitä mm työttömyyseläkeläisia alkaen samasta ikäluokasta ja vieläpä korkeasti koulutettuja elömäntapatyöttömiä, kjoille eläke makseta työtöekevien verorahoista. Minäkin tunnen monta tällaista! Näille ne rahat menee. Samoin isojen firmojen Isoille Pomoille ja Polittiselle Eliitille. Olisi vain mukava tietää, mikä ryhmä näistä riistää eniten. Unohtamatta tänne haalittuja ja yhä koko ajan NWO:n hyvin tunnettuja tarkoituksia (joista ei saa puhua) varten haalittavia yhteiskunnan loisia.
Nyt on muotia vaatia työeläkkeetkin pois, vaikka niitä EI rahoiteta verorahoin. Sitähän nämä työtä vieroksuvat siiriääniset NWO:n kellokkaat eivät ymmärrä; ainoastaan sen, että minulle, minulle, minulle lisää, lisää, lisää...
- Anonyymi
Matut ohittavat aina Suomalaiset. Matut ovat ykkös sijalla suomessa, ja Oma kansa kärsii.. #Katujengit
- Anonyymi
Kuule eläkeläiset ja niiden hyysäys täällä maksaa! Siksi ne yrittää niitä paskaperseitä saada töihin jarruksi ja nuoret on työttömiä!
- Anonyymi
Suomessa on 10 jengiä ja korkeintaan sata jäsentä näissä yhteensä, eli eiköhän ne ongelmallisemmat jengit löydy Suomesta. Esimerkiksi lestat? Jengi sekin on. Entäs itsekkäät eläkeläiset?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomessa on 10 jengiä ja korkeintaan sata jäsentä näissä yhteensä, eli eiköhän ne ongelmallisemmat jengit löydy Suomesta. Esimerkiksi lestat? Jengi sekin on. Entäs itsekkäät eläkeläiset?
keskustan ja Sipilän syy koko homma siis?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
keskustan ja Sipilän syy koko homma siis?
Kaikkien suomalaisten tyhmien pitää katsoa peiliin. Ota siis peili käteen ja katso rumaa lärviäsi!
- Anonyymi
Vieraat ensin.
- Anonyymi
Vai eläkeläisten taskuun ne rahat menee ?hoh hoh hoh hoh hoo.meneppäs sontahousu töihin olet mamuja pahempi luuseri.
- Anonyymi
Ihan kokoaikatyössä ikäni työskennellyt ja ylitöitä välillä eläkeloisten elättämiseen.
https://www.apu.fi/artikkelit/rikkaat-elakelaiset-ja-rikottu-sukupolvisopimus-politiikan-tabu
Eläke harkinnanvaraiseksi ja eläkekatto 2000 euroon! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan kokoaikatyössä ikäni työskennellyt ja ylitöitä välillä eläkeloisten elättämiseen.
https://www.apu.fi/artikkelit/rikkaat-elakelaiset-ja-rikottu-sukupolvisopimus-politiikan-tabu
Eläke harkinnanvaraiseksi ja eläkekatto 2000 euroon!Tuo olisi kyllä hyvä vaaliteema, jos joku uskaltaisi olla rohkea. Nuoret pitäisi saada äänestämään. Miksi äänestys ei voi olla netissä?
- Anonyymi
VALAVUORIoHJELMAtarjonta lisääntyy
googlaa
valavuori live
huomasin tällaisen ehkä siellä haastatellaan erilaisia
"""Listaan ensi viikolla hyviä ehdokkaita muutamista puolueista ja Valavuori LIVE ottaa vieraakseen useampia ehdokkaita, lähetysajat tarkentuvat alkuviikosta"""
https://twitter.com/Valavuori/status/1638951114325258240 - Anonyymi
voi voi
- Anonyymi
mrrrrr
- Anonyymi
ghgt
- Anonyymi
ssss
- Anonyymi
https://www.verkkouutiset.fi/a/lohduton-kuva-hs-vuonna-2015-tulleista-toissa-alle-puolet/
Hienoa islamuskoiset?- AnonyymiUUSI
Eihän ne ole tänne töihin tulleetkaan vaan kalifaattia rakentamaan!
- Anonyymi
dfd
- Anonyymi
Ehkä täällä ei hirveästi kannattaisi kritisoida maahanmuuttoa. Heistä kun on poliittisesti merkittäviä tekijöitä, voi vaikuttaa sitten muihin asioihin.
- Anonyymi
Sama juttu kuin joillakin muillakin ihmisillä. Monilla on sillä tavoin vaikutusvaltaa.
- Anonyymi
Kiitos Sipilä 2015 !
- Anonyymi
uuuuyu6
- Anonyymi
s2s2
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746294MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415358Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.594243NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734102Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja653860Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.691147- 48923
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?29797Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62791- 233777