15 719 ruokalähetystä
https://ilkkapohjalainen.fi/uutiset/suomen-ahkerin-wolt-l%C3%A4hetti-asuu-sein%C3%A4joella-kuljetti-viime-vuonna-15-719-ruokal%C3%A4hetyst%C3%A4
Tuosta ei jää käteen kuin tonni kuussa vaikka on Suomen ahkerin.
Törkeää orjatyövoijman käyttöä ja Kokoomus haluaa lisää orjia Suomeen palvelemaan kokoomuslaisia valkoisia herroja.
Loput näissä orjahommissa pitää yleensä pyytää sossudta kun porvarit ei maksa riittävästi. Oli palkat on ulkoistettu veronmaksajien maksettaviksi.
https://ilkkapohjalainen.fi/uutiset/suomen-ahkerin-wolt-l%C3%A4hetti-asuu-sein%C3%A4joella-kuljetti-viime-vuonna-15-719-ruokal%C3%A4hetyst%C3%A4
Tuosta ei jää käteen kuin tonni kuussa vaikka on Suomen ahkerin.
Törkeää orjatyövoijman käyttöä ja Kokoomus haluaa lisää orjia Suomeen palvelemaan kokoomuslaisia valkoisia herroja.
Loput näissä orjahommissa pitää yleensä pyytää sossudta kun porvarit ei maksa riittävästi. Oli palkat on ulkoistettu veronmaksajien maksettaviksi.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Jos ei tee eees yhtään mitään työtä, niin yhteiskunta kustantaa kaiken ja ihminen syrjäytyy. Näin käy kantasuomalaiselle, kun ei yhtään yritä/ pysty olemaan elämässä
Onhan tuo parempi kuin maata kotona tukien varassa kuten sinä.
Jutun kaveri elättää itsensä.
"Onhan tuo parempi kuin maata kotona tukien varassa kuten sinä.
Jutun kaveri elättää itsensä."
Suurin osa Woltin työntekijöistä ei pärjää Woltinhommilla vaan sossu eli suomalaiset veronmaksajat elättää.
Niinkö? Laitappa todisteita kehiin.
Bullshit- puheita! Ahkera tienaa ruokalähettinä ihan kivat liksat. Puhutaan useammasta tonnista.
Siinä ole hyvä
Niin,vuodessa useita tonneja
Tonni kuussa? Laitatko faktaa pöytään. Sain Tampereella 4,50 per tilaus ja muita korvauksia päälle.
Niinpä
Aloittaja on valehtelija.
Parhaat tienaa jopa 5000 €/kk
Sepä se. Aloittaja on valehtelija.
Juu ei
Kannattaa harrastaa Perusmakailua ja valittaa. Nämä kaverit on kovia painamaan hommia ja tienaavatkin sitten varsin hyvin.
Aloittajalle taisi ottaa koville kun ahkera työntekijä olikin Nigeriasta kotoisin.
"Tuosta ei jää käteen kuin tonni kuussa vaikka on Suomen ahkerin." Sulla on teitysti laittaa linkki joka todistaa hatusta vedetyn väitteesi?
Älkää kirjoitelko soopaa taas kerran täällä!! Jutun kaveri kuskasi viime vuonna 15 719 lähetystä. Yhdestä lähetyksestä saa lähetti noin 4.50e. 15719x 4,50e = 70 735,50e. 70735,50 jaettuna 12 on noin suurin piirtein 5894e per kuukausi eli aika hyvätuloinen orja!
Tuosta summasta pitää maksaa auto ja sen ylläpito, eläkkeet sun muut yrittäjäkulut.
Eli sellaisen tonni kuussa jää käteen.
Ei jää vaan 2.200 euroa.
Miksi haluat valehdella täällä ?
Toki yrittäjänä voi päättää miten eläkettä kerryttää ja kaikki kulut vähennyskelpoisia vrt. tavallinen palkansaaja. Mutta joo, ihmiset saavat nykyään levittää valheita ilman mitään seuraamuksia.
Aika monen muunkin pitää maksaa kulunsa ja verot pienemmistäkin tuloista ja pärjäävät silti. Meikäläisen esimerkiksi. Miksi pitää puhua soopaa? Kiihottaakko se jotenkin?
- vellit ja tellit ym. Ei paljoa jää..
"Parhaat tienaa jopa 5000 €/kk"
Eivät muuten tienaa vaan tuo on liikevaihto.
Kulut pois ja verot niin ei jää kuin tonni käteen.
Loput sitten sossusta eli veronmaksajat maksavat palkan.
No sittenhän ne on niin kuin ilmajokinen kansanedustaja. Sossulaha sekin on elänyt elämänsä.
Miksi jaksat valehdella ? Saatko jotain kicksejä? Harmittaako kun ahkera lähetti onkin Afrikkalainen.
Valehtelet!
Eli jos paras Wolt kuski hakee kelasta loput niin kaikki Suomen Wolt kuskit hakee.
Aivan mahtavaa lukea muualta muuttaneista, jotka todella ovat löytäneet sellaisia töitä, joilla pääsevät näyttämään tunnollisuutensa työntekoa kohtaan palkkansa eteen. Vielä kun saisi samanlaisia juttuja näistä nuorista, paikallisista kakkahattusedistä; mä oon hyvä nettipelaamisessa ja kaasuttelussa. Hohhoijaa.
tämä uutisointikin kertoo ylipainoisen seinäjoen halusta syödä noutoruokaa...röyh
Missä päin seinäjokea on woltti? Luulin että härmäs
Nämä kepulit kuulemma tekevät sellaista että kaverit auttaa työnteossa ja kun kolmentuhannen euron palkkaraja ylittyy niin saavat perheenyhdistämisen ja sitten siirrytään auttamaan seuraavaa kaveria.
Kylläpä ottaa nyt rasistiin lujaa.
tää on sitä tulevaisuutta se tuloo ny lakeuksillekkin...noutoruokaa ja tummia miähiä. naiset tykkää molemmista
Ai sinisilmäisten suomalaisten vedätys?
Hävisit jo väittelyn.
Väittelyn?
Jäähämän tuosta nyt reilusti yli 3000 käteen, jos brutto on lähempänä 6000. Ei ne verot ja muut maksut nyt niin isoja ole. Ja bensat yms autojen menot voi laittaa tulonhankkimisvähennyksiin.
Täähän on mun mielestä hienoo kun maahanmuuttaja tekee töitä, ja tienaa sillä hyvin.
Huumeita vetänyt Wolt kuski Jaykumar Vikasbhai Pateli kaappasi lapsen koulusta ja raiskasi
https://www.is.fi/turun-seutu/art-2000012057325.html
Tälläistä korkesti koulutettua osaamista Suomesta onkin puuttunut.
Oikeus tuomitsi 26-vuotiaan tekijän 4 vuodeksi vankeuteen.
Käräjillä rikoksiksi luettiin lapsenraiskaus ja huumausainerikos (kannabis).
4 vuoden vankeuden lisäksi tuo mies määrättiin maksamaan uhrille yht. 10 000 euroa.
Tuomittu ensin valitti tuomiostaan hovioikeuteen, mutta peruutti valituksensa, näin ollen käräjäoikeuden tuomio jää voimaan.
Aikamoiset oppirahat maksettavaa ja pitkästi kakkua tuli tuolle poskihoitoon pakottajalle.
13-vuotias tyttö uhrina muka "lapsi", tuollainen on varhaisteini. Ennenvanhaan vielä 1980-luvulla ei yli 12-vuotias voinut matkustaa lastenlipulla linja-autossa.
Wolt'in johtaja tienasi viime- ja edellis vuonna 60 miljoonaa euroa. On siinä poijat nallekarkit jaettu tasan. Ja persut tukee näiden oligarkkien menestymistä entistä enemmän äärioikeistolaisella politiikallaan.
Voltkuskit on pahojapoikia?
Anonyymi-ap
2026-08-10 10:48:52
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012192969.html
kuka haluaa tukehduttaa asiakkaan?
Vai muka vähäinen rikos?