Äänestysongelma

Anonyymi-ap

Kukahan olisi sellainnen hyvä ehdokas joka ajaisi Järviseudun asiaa kokonaisvaltaisesti, yhtenä kokonaisena alueena eduskunnassa?

Lyhyitä perusteltuja vastauksia toivotaan.

8

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sen kun muistat, että äänestämällä tiettyjä pikkupuolueita ja erästä isompaa, hyväksyt poliittisen väkivallan. Siitä saatiin taas esimerkkekä kun yhtä istuvaa kansanedustajaa uhkailtiin ja käytettiin väkivaltaakin. Nämä 30-luvun jäänteet ei sovi sivistysvaltioon. Eli ei trumpismia Suomeen

    • Anonyymi

      Eduskuntaan ei pääse yksikään Järviseutulainen ehdokas. Kannattaa ajatellla vähän laajemmiin ja äänestää PerusSuomalaista ehdokasta jotta saadaan muutosta valtakunnan tasolla.

      • Anonyymi

        Jos haluaa maan palaavan 30-luvulle, niin sitten kannattaa äänestää persuja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos haluaa maan palaavan 30-luvulle, niin sitten kannattaa äänestää persuja.

        Luulotauti on paha tauti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Luulotauti on paha tauti.

        Ei tarvi paljon kuunnella persuja niin tietää missä menevät


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei tarvi paljon kuunnella persuja niin tietää missä menevät

        Persut menevät oikeaan suuntaan.Ei mihinkään vihreään jo rpakkoon.


    • Anonyymi

      Ajattelin myös valita ehdokkaan persujen tai koksujen joukosta, tuntuvat olevan järki porukkaa. Taloudesta heillä on hyvin yhteneväinen kuva, ulkopolitiikassa pieniä eroavaisuuksia. Pientä epärointiä aiheuttaa vielä koksujen suhtautuminen tällaisiin syrjäseutuihin, täytyy tentata ehdokkaita. Milloinhan persuja tai koksuja on kiertueella täällä ja mihin aikaan?

    • Anonyymi

      PERSUT ON OIKEASSA ! esim lukekaa tämä.
      https://www.hs.fi/sunnuntai/art-2000009464304.html
      Persut pitää suomen kehityksen edelläkävijöinä ja sen pitäminen vaatii persujen järkeä pitää peruspilarit kunnoss aniin on mihin rakentaa tulevaisuutta. Yksinkertaista asiaa vailla korkaliitosiat huuhaata jota esim vihreät , sdp ja vasemistoliitto esittää.
      En ymmärrä muiden puolueiden selkeeä pään seinään takomista kun pitää tehdä asioita kestävästi ja oikein. Persuja olen jo äänestänyt koska haluan suomen pysyvän vahvana ja osaavana vihreän tekniikan edellä kävijänä TURVALLISESTI JA JÄMERÄSTI!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      94
      9407
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      72
      4883
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      44
      4571
    4. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      8
      2358
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      100
      1576
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      43
      1395
    7. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      53
      1310
    8. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1286
    9. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1252
    10. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      45
      1182
    Aihe