Poliitikkojen ja pikkutyttöjen koskemattomuus

Anonyymi-ap

Suomessa on valtavat otsikot kun poliitikko joutuu lievän fyysisen hyökkäyksen kohteeksi mutta missä ovat otsikot kun samaisten poliitikkojen takia suomalaiset pikkutytöt joutuvat raiskatuiksi?

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007742521.html

4

552

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Poliitikoilla ja tasa-arvolla ei ole mitään tekemistä keskenään. Vähän sama kuin laittaisi mafian johtamaan vankilaa.

      • Anonyymi

        Poliitikot ovat kaikki mafiaringissä epätasa-arvon puolesta? Todella käsittämätöntä.


    • Anonyymi

      Rikos on aina rikos ja sellaisena tuomittava. On kuitenkin eri asia, mistä nostetaan juttuja julkisuuteen ja miten näkyvästi.

      Sitä paitsi, yleisesti ottaen pojat joutuvat todennäköisemmin väkivallanteon kohteeksi kuin tytöt.

    • Anonyymi

      Englannissa taas suvakit ja poliitikot puolustaa raivoisasti lapsia murhailevia matuja. Pitää suvaita vaikka matut tekee väkivaltarikoksia moninkertaisesti, eikä kaduilla uskalla enää liikkua yksin, varsinkaan iltaisin tai yöllä ja paritkin tai äiti lapsineen voivat joutua rikosken uhriksi milloin tahansa.

      Äsken vasta musta nainen puukotti hengiltä 4-vuotiaan pojan ja yritti tappaa äidinkin, nyt mies puukottii monta lasta ja lisää kuolee melko varmasti, teinekj puukotetaan jatkuvasti mutta suvakit suvaitsee.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      63
      6783
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      68
      6772
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      146
      5434
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4473
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4089
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3640
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3218
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      28
      3143
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      71
      2758
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      40
      2259
    Aihe