Kokoomus - köyhät kyykkyyn - nautin

Kokoomuslaisena nautin siitä, että pian on köyhät ja duunarit sellaisessa syväkyykyssä, että tulee 90-luvun laman leikkauspolitiikkaa ikävä.
2393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ja silti aiotte tuhlata verovaroja moneen toisarvoiseen kohteeseen, kuten Afrikkaa korruptoivan kehitysavun kasvattamiseen ja ilmastokaivoon. Suomen metsistä teette Keski-Euroopan hiilinieluja suomalaisten laskuun, ja MEP:pinne äänesti pakkoremontointien puolesta.

Kokoomus tulee kalliiksi useimmille suomalaisille tuollaisella politiikalla.

Äänestä
  • SDP:n Vassari-MyrkynVihreä RKP:n hallitus on Saanut 4vuoden aikana -
    - 900 000 tuhatta Pienituloista Köyhää ! - Jo on Surkia Hallitus !

    SDP:n tunnus On, - Köyhät Kyykkyyn- ja Mamuille Rahat ja Ruokaa ilmaiseksi !

    -------------SDP:lle tulee RökäleTappio vaaleissa ! - Se on Varmaa !-----------------

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kokoomuslaisena nautin siitä, että pian on köyhät ja duunarit sellaisessa syväkyykyssä, että tulee 90-luvun laman leikkauspolitiikkaa ikävä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu