Kun mä tein lumienkeleitä, niin tuntu että jotain on pään alla. Ja sitten mä huomasin että jotain kakkaa oli tarttunu mun tukkaan. Ja arvaa oliks vaikee saada pois.
Mulla tarttu jotain kakkaa
11
360
Vastaukset
- Anonyymi
Kuka tekee lumienkeleitä ilman pipoa?
- Anonyymi
En mä käytä pipoo enkö muutakaan hattua. Mä haluun nauttii vapaudesta ja tehdä enkeleitä ja muuta lumessa. Talvi on mun mielestä kivempi vuodenaika kun kesä.
- Anonyymi
Joka vuosi teen Helsinki lähiö Lumi Enkelin kun ensilumet tuleet ja pakkas sää.Valitsen paikan kuitenkin jossa tiedän koirat ei käy kailla, ei ulkoiluteta.Takkini valitsen aina jossa on huppu ja avopäin en talvella aikuisena naisena kulje!
- Anonyymi
Kakkaa voi löytyä yllättävistäkin paikoista, mutta ensimmäinen kerta kun sitä kenenkään tukasta on löytäny.
- Anonyymi
Tulee mieleen hektorin kappale: lumienkeli teki kakkat eteiseen.
- Anonyymi
Ehkä Siksi teen lumienkelin joka vuosi juuri Aikuisena naisena yksin.Kun veljeni huumeisin 37 vuotiaana Tanskassa kuoli.Sanoi minulle pikku siskoleen eläessä Hektorin piisistä On sulle ,juuri tuo lumienkeli..
- Anonyymi
Lumienkelit jees. Mutta pipo tai mieluummin huppu päässä. Puistattaa jo ajatus, pää paljaana lumessa. Talvesta voi nauttia lämpimässä pipossa, eikä se mitään vapautta vie. Mieluummin pysyn lämpimänä ja terveenä. Ei tänäänkään ollut mitään asiaa ulos ilman päähinettä.
- Anonyymi
ei nyt ihan ensimmäisenä tule mieleen hypätä selällensä lumihankeen enkelitaidetta tekemään. Taidan olla liika vanha sellaiseen puuhaan. Yhden lumipallon kuitenkin leivoin eilen lapasten välissä. Kun pallo oli valmis niin nakkasin tien viereen ojan pohjalle. Sinne se jäi hangen päälle. Hetken aikaa ehdin olla pieni lapsi. Sitten palasin nykyhetkeen ja aikuiseksi.
Mun mielestä aikusetkin vois vähän enemmän vapautua. Kun kaikki valittaa kun on kylmä, mutta lapsena toi oli ihan normaali. Tein just taas pari enkeliä, kun vielä on lumi pöllyävää ja kohta se kovettuu ja sitten sulaa pois. Kuperkeikatkin on lumella parempi kun jollakin jumppamatolla. Mä oon tosi laiha, niin tuntuu kipeesti kovalla matolla. Kohta meillä on taas kesän seisovaa ilmaa ja pois on talven raikkaus ja semmonen rauhallisuus. Tääkin keskustelu käänty heti mun pipottomuuteen ja siitä mulle ennenkin tullut kommenttia. Mutta mä haluun tuntee sen talven iholla tolleen sen kirpeyden.
- Anonyymi
Tarttuko tällä kertaa mitään tukkaan?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l4363131Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata812394Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1161868Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1941557- 271533
- 771522
- 1091465
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva201388Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois411381- 801317