Kun mä tein lumienkeleitä, niin tuntu että jotain on pään alla. Ja sitten mä huomasin että jotain kakkaa oli tarttunu mun tukkaan. Ja arvaa oliks vaikee saada pois.
Mulla tarttu jotain kakkaa
11
302
Vastaukset
- Anonyymi
Kuka tekee lumienkeleitä ilman pipoa?
- Anonyymi
En mä käytä pipoo enkö muutakaan hattua. Mä haluun nauttii vapaudesta ja tehdä enkeleitä ja muuta lumessa. Talvi on mun mielestä kivempi vuodenaika kun kesä.
- Anonyymi
Joka vuosi teen Helsinki lähiö Lumi Enkelin kun ensilumet tuleet ja pakkas sää.Valitsen paikan kuitenkin jossa tiedän koirat ei käy kailla, ei ulkoiluteta.Takkini valitsen aina jossa on huppu ja avopäin en talvella aikuisena naisena kulje!
- Anonyymi
Kakkaa voi löytyä yllättävistäkin paikoista, mutta ensimmäinen kerta kun sitä kenenkään tukasta on löytäny.
- Anonyymi
Tulee mieleen hektorin kappale: lumienkeli teki kakkat eteiseen.
- Anonyymi
Ehkä Siksi teen lumienkelin joka vuosi juuri Aikuisena naisena yksin.Kun veljeni huumeisin 37 vuotiaana Tanskassa kuoli.Sanoi minulle pikku siskoleen eläessä Hektorin piisistä On sulle ,juuri tuo lumienkeli..
- Anonyymi
Lumienkelit jees. Mutta pipo tai mieluummin huppu päässä. Puistattaa jo ajatus, pää paljaana lumessa. Talvesta voi nauttia lämpimässä pipossa, eikä se mitään vapautta vie. Mieluummin pysyn lämpimänä ja terveenä. Ei tänäänkään ollut mitään asiaa ulos ilman päähinettä.
- Anonyymi
ei nyt ihan ensimmäisenä tule mieleen hypätä selällensä lumihankeen enkelitaidetta tekemään. Taidan olla liika vanha sellaiseen puuhaan. Yhden lumipallon kuitenkin leivoin eilen lapasten välissä. Kun pallo oli valmis niin nakkasin tien viereen ojan pohjalle. Sinne se jäi hangen päälle. Hetken aikaa ehdin olla pieni lapsi. Sitten palasin nykyhetkeen ja aikuiseksi.
Mun mielestä aikusetkin vois vähän enemmän vapautua. Kun kaikki valittaa kun on kylmä, mutta lapsena toi oli ihan normaali. Tein just taas pari enkeliä, kun vielä on lumi pöllyävää ja kohta se kovettuu ja sitten sulaa pois. Kuperkeikatkin on lumella parempi kun jollakin jumppamatolla. Mä oon tosi laiha, niin tuntuu kipeesti kovalla matolla. Kohta meillä on taas kesän seisovaa ilmaa ja pois on talven raikkaus ja semmonen rauhallisuus. Tääkin keskustelu käänty heti mun pipottomuuteen ja siitä mulle ennenkin tullut kommenttia. Mutta mä haluun tuntee sen talven iholla tolleen sen kirpeyden.
- Anonyymi
Tarttuko tällä kertaa mitään tukkaan?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.
Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.3026907Viiimeinen viesti
Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill652079- 1751807
epäonnen perjantain rikos yritys
onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä151297- 1121257
Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa
- Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 181691190Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"
Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie71166RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.
Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j541076Kirjoitin sinulle koska
tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j411041Martina pääsee upeisiin häihin
Miltäs se tuntuu kateellisista. Anni Uusivirta on Martinan kavereita.288982