Sanna ♥️ on sinun puolellasi! Muista antaa ääni itsellesi!!
Sanna on sinun puolella!
Anonyymi-ap
9696
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 96
Vanhimmat
Kyllä, Suomi pärjäsi pandemiasta ja sodasta huolimatta erinomaisesti mailmanmarkkinoilla, vienti vetää ja työttömyys on minimissä, tekijöistä on jopa pulaa.
Velanotossakin olemme EUn keskitasoa.
Inhimillisyys oli hallituksen keskipisteenä.
Tämän toivoo tietenkin jatkuvan, siitä ei kellään voi olla erimielisyyttä.
Ei se enään aivan samanlailla mene. EU nuolenta on heikentänyt taloutta huomattavasti. Sanna porukoineen vaan pahentaa sitä
...
.
"Velanotossakin olemme EUn keskitasoa."
Voi, missään emme pärjää.
hysteerinen velan itkijä, onko hermoromahdus lähellä?
Sanna on Suomen EVITA PERON-
Sanna Marin-hallitus auttaa Suomen kansaa
Jos Sannasta tulee seuraava pääministeri, niin ei mene enää kauan kun olemme kärkisijalla.
Briteillä menee Brexitinsä kanssa "todella" hyvin 🤣🤣
Jos uutta pandemiaa ei yule eikä sota laajene, velanmaksu lähtee voimalla käyntiin.
Suomella on muutamia erinomaisia uusia pärjäämiskeinoja kehitteillä.
Sitten kun vihervassujen mieli homma ennallistaminen pääsee vauhtiin, ei löydy enää maasta myytävää ulkomaille. Kun puutavara loppuu tehtailta, ne joudutaan sulkemaan. Tämä on demareiden lahja omille duunareilleen. Talous ei kestä yhtään tällaista heikennystä vaan myytävää pitäisi olla ja paljon että saataisiin valuuttaa. Ennallistaminen lopettaa vientiteollisuuden. Että kiitti vitusti punikit.
Kaikilla mailla on velkaa- fasistipersukokoomus otti nuo nyt mediaan vaalivalheekseen jolla pelottelevat ymmärtämätöntä kansaa persujen äänestäjiksi...?
Persu-kokoomus teki 150 miljardia euroa velkaa eli 4 kertaa enemmän kuin tämä hallitus... lähettivät mm Kreikkaan kuolleille taksikuskeille rahaa, jne...
Ei tehnyt, se säästi.
Nykyhallitus törsää valtion varoja kaikkeen turhaan.
Sipilä-kokoomuspersut jakoi yli 150 miljardiin asti varoja ulkomaille...
sitäkö suomentuhoa joku haluaa taas ...?
Marin-hallitus loi turvaa ja hyvinvointia Suomeen pitkästä aikaa.
Olemme kärkisijalla, maailman onnellisin kansa.
Persuista huolimatta.
Kyllä Sannasta tulee seuraavakin pääministeri.
Sori siitä.
se on hyvä aina muistaa
Kauhea kohtalo kansallamme jos ei ymmärrä että SDP-hallitus on nyt se ainoa turva suomalaisille.
Riisto-porvareilla suuri hätä kun pelkää että taikaseinä-kokoomus ei tulekaan jakamaan taas 100 000 miljoonaan euroon asti korruptio-yritystukia rikkaille firmoillensa ulkomaille veroparatiiseihin kuten Sipilä-aikoina?
veikkaan että demareille tulee äänivyöry, niin hyvin meillä on mennyt.
Äänivyörykö? Mihin suuntaan?
Persuista ja Kokoomuksesta poispäin.
Eli alas.
Vain sosdem-SDP vaalivoitto takaa turvallisen kehityksen Suomessa.
Todella jännää ja pelottavaa- käykää nyt äänestämässä sama Sanna Marinin hyvä hallitus jatkoon !
Se on parasta jokaiselle suomalaiselle vaikka kaikki ei sitä tajua. Sanna hoitanut energia-hätätilan- esim bensa olisi jo euron kalliimpaa ilman MARIN-HALLITUSTA , parhaiten maailmassa hoidettu korona-kulkutautitilanne , JNE.
Mites-jos rappiotappio demareille!
Ei näytä siltä nykyhallituksen toimien jäljiltä. Älä ole sokko! Ei tulisi mieleenkään äänestää suomalaisten hyvinvoinnin kutistajaa.
Hups, tuon kun olisi tiennyt. Äänestin jo KD:tä.
no se ääni meni taivaaseen, ei se suomea auta.
SDP on ainut joka voi pelastaa tämän maan!!!
Suomi pärjää hienosti ilman SDP:täkin! Sen voi lakkauttaa, niin ei tarvi kuunnella haukkumista.
PersKeKo todisti, että kansa kärsii niiden käsittelyssä. Ei koskaan enää!
Tuo on FAKTA.
Sdp on pelastanut Suomea jo neljä vuotta. Suomi, suomalaiset ja uudet sukupolvet kuolevat, jos sdp ja mariini jatkavat pelastamista.
Italialaiset ovat mariinin ansiosta pelastuneet samoin Afrikka. Mariini on pelastamassa Eu:n ulkopuolisia valtioita jotka odottavat pelastajaa, kuin Jeesus Kristusta.
Sdp onkin keksinyt tehokkaan mainoksen: usko sdp:een ja mariiniin, niin pelastut.
Niinhän se Putinkin meni ukrainalaisia "pelastamaan" ja mikä oli tulos?
Kymmeniä tuhansia kuolleita ja maa raunioina, mitenkähän Suomelle käy Sannan "pelastusoperaatiossa"?
kateellisten pötypuhetta, voi teitä oppositiorassukat...
Miten voi tuhoaja pelastaa jotakin? Näytöt puhuvat puolestaan.
Nyt Suomi kärsii nykyhallituksen toimien jäljeltä monin tavoin.
Kyllä varmaankin sdp on minun puolellani. Ikävä kyllä se on samalla lasteni ja mahdollisten lastenlasteni lompakolla.
En halua velkaelintasoa tulevien sukupolvien piikkiin.
Jos Marin puoluetovereineen maksaa kaiken, se on toinen juttu. Mutta epäilenpä, ettei millään luovu omistaan.
Sanna on vain oman etunsa puolelle. Siksi yritän äänestää parasta vastavoimaa SDP:lle.
Ei ole Sanna ollut nyt julkisuudessa. Onko hänen käsketty mennä piiloon ja pitää suunsa kiinni?
älymöly kummelin mainos koko marin
Pysyisikin siellä ja pysyvästi.
Vain natsisaksalaistyylinen elämäntapa on persulle hyväksyttyä? 🤣
Varmaan on piilossa, jottei pudota suustaan sammakoita.
Samaa sanoi Adolfkin aikoinaan ja saksan kansa hurrasi.
Onneksi suurin osa kansasta ei vielä ole päästään seonnut ja passittaa velkasannan oppsiittiöön. Sanna saa oppositiosta käsin jaella Suomen hornetteja.
Adolf nosti Saksan jaloilleen muutamassa vuodessa hyperinflaatiosta - omalla rahalla,
https://tinyurl.com/3mcmucfd
Yhdessää eteen päin
Joo Adolfin kopiojälkeläiset eli persunatsit pidettävä poissa päättävistä elimistämme.
Kyllä Suomi pystyssä pysyy ja pärjää kun Sannan puoluetta äänestää.
Sehän nähtiin jo 👍
Huonosti on pullat uunissa nykyhallituksen toimien jälkeen.
Riikka on sinun puolellasi ja tökkää seuraavassa väittelyssä velkasannaa sormella silmään.
joka silmään tökkii, sitä kengällä persiille.
vanha sananparsi.
Biletetään /bailattaan ja viihdytään
Jokaisen NORMAALIN ihmisen elämäntapa.
Mies Sanna voi olla sinunkin alapuolella. Naimaan!!!
Juopolle ei koskaan ääntä. Sannukan itkupotku raivarit on viihdyttävää katsottavaa oisko tytsylläollut krapula. Vai jauhot vielä vaikuttaneet.
Selvinpäin on ollut kaiket ajat hoitamassa työtänsä.
Vapaa-aika onkin jokaisen oma asia, tajuutsä SeiskaPersu 🤪
Vapaa-ajalla Sanna voi vetäö vaikka huumeita, kyl mä tajuun 🤣
Tosin PM pesti on 24/7 eikö vapaa-aika kuulu työnkuvaan.
Sannalle maksetaan paljon siitä, että ei olisi kännissä, varsinkaan nyt kun euroopassa soditaan.
Ootteko ennen kuulleet nine to five eli ysistä viiteen poliitikosta, siis poliitikosta jolla on työaika???? Ihan uutta mulle.
Todisteet pöytään, muuten valhetta.
No, anna tulla...
Näkisittepä miten Persut örisevät kiljukanikoidensa kanssa, ei ole väliä onko päivä vai yö.
Ääneni saa Sanna jos hän antaa minun ....laulaa ;)
Vaalit aiheuttaa kiihtymystä. Kuka on kenenkin taskulla?
https://www.tiktok.com/@amikimanen/video/7214419408884632838?is_from_webapp=1&sender_device=mobile&sender_web_id=7196290751353259526
sannan puolella ovat ne joille hän antoi paljon rahaa.
nyt mitataan kuinka paljon heitä on.
Kyllä eläkkeen 6,8% korotus kelpasi, kiitos Sanna.
PersKeKolta ei centin killinkiäkään.
Mutta lapset ja lapsenlapset sen maksaa. En halua olla noin itsekäs, vaikka eläkeläinen olenkin ja korotuksen sain.
Mitä vttua, pitääkö Persujen mielestä eläkeläisten kuolla nälkään? Stanan kusipäät...
Se oli indeksikorotus, joka johtui inflaatiosta, Inflaatio on sitäpaitsi suurempi kuin tuo sinun eläkkeen korotus, joten miinuksen puolelle jäi tulosi. Eli kiität Marinia eläkkeesi laskusta.
Leipäjonosta oli pullat loppu, Sanna jäi ilman pullaa ja sai paskahalvauksen, makaa nyt kotona koomassa.
Persujen vaaliteltassa pullaa olis ollu kun olis kiirettä pitäny, nekin nyt syöty kun suosio yllätti. Nam.
Nou hätä, Sanna muisti, että onhan kotona vielä jauhoja.
persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu persu
Sunnuntaina muistetaan Sannaa, hän on hyvä seuraavallekin vaalikaudelle.
Eiköhän vapauteta Marin hallitusvastuusta, jotta pääsee vapaasti bilettämään?
Kyllä.
Aika paljon on aivopestyä porukkaa!! Toisaalta, mikäs sen helpompaa!!
Toki äänestän Marinin puoluetta, ylivoimainen vaihtoehto.
Et ole ihan viisas, vaan pöhlö.
Ite oot pöhlö porvari.
No Sannahan se on, jonka pääministerinä pitää jatkaa, siitä ei ole kahta sanaa.
Päästetään Marin tekemään sitä, mitä parhaiten osaa, bilettää ja pitää hauskaa.
SDP vaalivoittoon!
Ai. Mites ne köyhät? Sanna kannattaa sitä että köyhä vähävarainen ihminen jopa häädetään omasta kodistaan ellei hän löydä jostain ylimääräistä rahaa useiden kymmenien tuhansien eurojen pakkoremonttiin. Vihervassut ei tunne käsitettä vapaaehtoisuus. Heillä on mottona pakko.
EU:n idea joka vaatii jäsenmaiden yksimielisyyden päätöksessä eli EU:ssa ei voi sooloilla ja sen tietävät Suomen porvaripuoleetkin joita ovat kokoomus, kepu, PS, Vihreät, KD, Rkp ja Liike nyt.
Ehkä, jos olet Sannan kanssa samaa mieltä kaikesta.
Joo, ääni Riikalle!😍
Tuskin eli älä unta nää persuporvari.
SDP vaalivoittoon!
EI IKINÄ!
SDP voittaa vaalit ja hyvä niin.
KYLLÄ! SDP vaalivoittoon!
Tuo sanonta ei sovi suomalaisiin, muihin kyllä.
Ääneni meni jo ensimmäisenä päivänä Perussuomalaiselle ehdokkaalle, että näin.
Tampereen seudulla on jo lähes 40% äänestänyt, Sannalla on kova veto uurnille.
Muuallakin Suomessa jo 30% käynyt antamassa äänensä Sannalle.
Sanna on lespo äidin kasvattama lapsi
Sanna on myös itse kokenut olevansa lespo, joten jätti miehensä :)
Jokaisella on vapaus olla mitä suuntautuneisuutta haluaa. Räsänenkin on jo hiljaa. Pekka hieno esimerkki.
Suuntautuneisuus ei vaikuta, mutta minä minä asenne vaikuttaa.
Eipäs ole kun oon oikealla
Sanna on minun ja sinun puolella mutta SDP ei ole. Siksi valta vaihtuu tulevan viikonlopun vaaleissa ja valtaan taitaa tulla oikeistolainen hallitus ja hyvä niin.
Ei asiat kovin paljoa tule muuttumaan oli vallassa kuka tahansa koska talouden liikkumavara on niin pieni ja edelleen kestävyysvajeongelma on ratkaisematta mutta velkaantuminen joka tapauksessa saatava pikku hiljaa asioihin.
Sanna Marinin tulevaisuus riippuu siitä mitä hän haluaa tehdä. On selvää että hänellä on tulevaisuutta jollain aikajänteellä esim. EU:n tai Naton tehtävissä ja ehkä joskus jopa presidenttinä.
Purra on 🖤realisti.
Järki ei vaan riitä. Otetaan vaan työikäisiä ulkomailta työttömiksi Suomeen. Toki muutama heistä työllistyy vastaanottokeskuksiin.
Eu politiikka onjo ryssitty. EU haluaa soistaa suomen metsät ja hiilinielut ja vähentää Suomen sähkönkulutusta samalla kun autoja sähköistetään ja halutaan tehdä sähköllä vetyä.