Palvelualoilta murska-arvosana Sanna Marinin hallitukselle: 6,5
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0a3eca8f-94e7-43dc-9aef-440e38680323
Tuohon ei paljon ole lisäämistä, Marinin hallituskausi oli katastrofi. Piste.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0a3eca8f-94e7-43dc-9aef-440e38680323
Tuohon ei paljon ole lisäämistä, Marinin hallituskausi oli katastrofi. Piste.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Onhan se Marin huono, vielä huonompi kuin Katainen.
SDP:n Marin Ei Puolusta Pienipalkkaisia Duunareita, SDP päinvastoin Haalaa Mamuja Suomeen, koska ne on HalpisPorukkaa ja ne polkee Suomalaisten Palkat MiniTasolle ja allekkin ! - SDP on Tava-Duunarin Pahin Vihollinen ja juuri Vaalien alla ! -
Miten SDP ja Vasemmisto puolueet Kehtaakin Pettää PieniPalkkaiset Duunarit ?
??????????????????.....Siis Miten Te Kehtaattekin Tehdä Tämän ......???????????????????
*
Onneksi On PerusSuomalaiset Puolustamassa Suomalaista Duunaria ja Suomalainen Duunari Antaa Kannatuksensa PerusSuomalaisille ! - Tämä On TosiAsia !
*
Ensikertaa äänestävien Nuorten "Suosikki" On PerusSuomalaiset !
marinista taas juttua seiskassa !!
Marin tekee mitä itse lystää piittaamatta muita . Itserakas pilettäjä. Toimii vain omaksi parhaakseen. Haluaa olla kaiken huomion keskipisteenä. Luulee olevansa fiksu ja kaunis, mikä ei pidä alkuunkaan paikkaansa. Tysin MÄTÄ ihminen päästä varpaisiin.
Demaritko maksaa alipalkkaa? Kyllä ne on suomalaiset kehutut yrittäjät. En tunne demari yrittäjää, taitaavat olla kokoomus ja perussuomalaisia, pääasiassa. Niinkuin marjayrittäjät ym.
Tuula Haatainen demari, sanoi sosiaali- ja terveysministerinä haastattelijalle, jos vastakkain on lasten ja naisten etu, hän asettaa naisten edun ensimmäiseksi.
Hallitus on ollut viiden naisen totaalisessa hallinnassa ja mikä on tämän päivän naisten ja lasten tilanne?
-Lasten ja nuorison mielenterveyden hoidon totaalinen romahdus.
-Naishoitajilta vietiin pakkorokotuksilla ihmisoikeudet ja itsemääräämisoikeudet.
- Koulun opetuksessa alan asiantuntijoiden, -opettajien, mielipiteille haistateltiin pitkät ja rakennettiin jumalattomat hallit ilman väliseiniä. Kurinpito on viety ajat sitten.
Tässä seinään ajossa on ollut mukana kaikki suuret puolueet, kokoomus, demarit, keskusta, persut, kuin myös pikkupuolueet, viheriät, vasemmistoliitto, kristilliset ja ruotsalaiset.
Seuraavan hallituksen tulee poistaa alle 10km työmatkoilta kaikenlainen tuki ja verovähennykset, on joukkokuljetuksia tai ei, tuki ainoastaan polkupyörille, näin saadaan terveydenhoitoon suuret säästöt.
Asumistukea 300€, on kämppä Hauholla tai Helsingin esplanaadilla, 15 neliöä tai 200 neliötä.
Marinilla evioero. ? Lue seiska. #7
Joo, ero on tullut sannalle. Ja koska vaalit on just tulossa niin asiaa peitellään ja yritetään piilottaa. # 7
https://youtube.com/watch?v=1j2VEo7Bm4w&si=EnSIkaIECMiOmarE
Keskusteluun ja vuorovaikutustaidoton pääministerimme Marin kiihtyy nollasta sataan ja muita huvittaa.
Itsekäs ja omahyväinen punaisena puhkuva.
Pullaa vaaliväelle, p.sk.t köyhien ruokajonoista, sähkötupakkaa Kiinasta suomalaisille.
Lindman joutui punaisena selittelemään Marinin tekoja ja käytöstä Haapalan IS haastattelussa.
Aina vaan järjettömämmäksi menee äänien kalastelut ja lupaukset vaalien alla SDP:llä.
Ei siinä pysy enää puoluekaan ministerin mukana, kun kierretään missä milloinkin ja lupaillaan mitä kenellekin.
Pääministerillä pitää muistaa ettei hän nyt ole marketin kassa, joka lupailee firman/ työnantajansa vanhenevia tuotteita (Hornetteja) ilmaiseksi puhumatta asiasta yhtään edes omistajalle/ työnantajalleen tai edes työkavereilleen. Kuulostaa olevan vielä melko kireä ja voimakas äänensävy kun hänen omia tekemisiään ja puheitaan aletaan kyselemään.
Narsistin tyypillisiä oireita sekin..
Marin lupailee olemattomia ja ylittää valtuuksiaan. Silmillehyppijä. Täysin nolla kuoppasilmäinen, suurisuinen anorektikko. Joutaisi hevonkuuseen koko akka.
Mitä tekin täällä länkytätte Horneteista? Sehän on vain Saulin yksinoikeus, on ulkopolitiikkaa, ristus.
Persukansanedustaja vei lesken leivän, osuudet orpojen ja jakoi kannattajilleen. Onneksi teki sen juuri ennen vaaleja. Kolkuttaako omaatuntoa yhtään? No ei. Mikä se sellainen omatunto on? Yhdellä persulla sellainen oli mutta se sai vasarasta päähänsä.
Hellarilla omatunto? Sähkötupakkaa Kiinasta ja vaalirahoittajakin. Ei edes Nato äänestyksessä osannut muuta painaa kuin tyhjää.
toi Purra on täys tollo
Marin perkele vei lapsenlapsenikin velkavankeuteen! Nämä sen tekemät velat pitää jonkun maksaa, vaikka vasemmisto toisin luuleekin.
Se porvarihallitusten pohjalle tekemät 100 miljardia velkaa ei sitten ollut mitään? Voi tietämättömiä....
Korot nousee, mutta ei varmaan tuosta 100 miljardista, kun se on porvari hallitusten tekemään velkaa, siitähän ei makseta edes korkoja?
Sanna Marin on itse katastrofi.
Kävelevä katastrofi...
..."Mitä tekin täällä länkytätte Horneteista? Sehän on vain Saulin yksinoikeus, on ulkopolitiikkaa, ristus"...
____________
Saattaapi hyvinkin olla näin, vaan sille valehtelevalle koijarille olisi joku voinut sanoa, että ostaisi edes koneen, jossa on toimiva moottori. (Valehteli eurosta kansanäänestystä ja nyt valehteli järjestävänsä kansanäänestyksen natosta, patologinen tapaus.)
Mitä sinä länkytät noista moottoreista? Kuminauhallako ne tuhannet jo käytössä olevat koneet lentävät?
Seuraisit uutisia, niin voitaisiin keskustella samoista asioista. Voisit aloittaa seuraavasta linkistä.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/pentagon-odottaa-f-35-asiakasmailta-osallistumista-kehityskustannuksiin-nain-kommentoi-suomen-ilmavoimat/b675bb66-4bf9-468f-a9ad-043f8cfc8ac2
Rissalan kentälle piti koneiden tulla esittelyyn. Kaikki muut koneet tuli ajallaan paikalle, vaan F-35 ei voinut tulla, kun oli niin huono ilma.
Muutenkin pitää kentät olla steriilit, ettei moottorit tilttaa.
Suomeen ei ole tilattu noita, vaan ihan valmiita koneita. Kehitystyö ei lopu koskaan seuraavia siirtoja valmistellaan aina. Vähän kuin autokaupassa, "tästä tulee facelift lomien jälkeen, pannaanko sellainen tilaukseen?"
Jos et viittis valehdella. Suomeen tulee F-35 ja on maita, jotka ovat peruneet kaupat, kun tarjolla onkin täyttä sontaa.
Jos ostan uuden auton ja kauppias alkaa esittämään, että autossa ei ole toimivaa moottoria, mutta jos osallistuisit valmistamaan soivan pelin... Arvaa naurattaisko?
Ei se noin mene, vaan tilaat auton kuutoskoneella ja myyjä kehuu että tehdas kehittää kasikoneella olevaa.
Mies kuoli ja pääsi taivaaseen. Seistessään kultaisten porttien edessä hän huomasi takanaan ison seinän, mikä oli täynnä kelloja. Mies kysyi: - Mitä ovat nämä kellot?
Pietari vastasi: - Ne ovat valhekelloja. Jokaisella on omat kellonsa. Aina, kun joku valehtelee, niin kellon viisarit liikkuvat. Tämä tässä on äiti Teresan kello, kuten huomaat kellon viisarit eivät ole liikkuneet, joten hän ei koskaan valehdellut. Tuo tuolla on Timo Soinin kello, se on liikkunut kymmenen kertaa, eli hän on valehdellut 10 kertaa. Li Anderssonin kellon viisari liikkuu joka päivä vähintään kuudesti!
- No, missä on Sanna Marinin kello?, Kysyi mies.
- Se on toimistossani tuulettimena, vastasi Pietari
Sale ja Sanna menisivät autokaupoille ja vierekkäin olisi siisti ja puhdas Bemari, sekä Lada, jonka takalasissa olisi Amerikan lipputarra, -Kummankohan he ostaisivat?
Hehheh😅
Kuinkahan Mariini raivoaa illalla persuille ja kokoomukselle, kun jää kolmanneksi, vai haukkuuko taas boomerit? 🤔 Huutaisi joskus omilleen nyrkit pystyssä.
Samanlaisia itkupotkuraivareita kuin muillakin kolmivuotiaan tasoisilla ilmenee