Mistä monen väärä ja virheellinen käsitys johtuu. Kaikki tieto ja kuvat on peräisin jostakin lähteestä. Minä kysyn, että mitä kohteita YLE menee kuvaamaan aina ja ulkomaille. Mitä matkatoimisto menee kuvaamaan ulkomaille. Mikä niiden tarkoitus on?
YLE menee kuvaamaan roskapönttöjä pääsääntöisesti ulkomaille, vaikka slummeja ja kuvaamis kohteita olisi Suomessakin. Miksi sitten diktatuuriset maat kieltävät ja pyrkivät kieltämään ja yleistävät käsityksiä ihmisistä, vaikka jokainen ihminen on persoona. Aivan.! Valtio tähti, sillä jokainen ihminen on persoona ja heitä ketään ei voi yleistää. Toki on paikkakunta kohtaisia tapoja. Nekään ei ole pysyviä, vaan nekin on muuttuvia asioita. Pystyttekö ymmärtämään sitä. Hyvä ja nyt varmasti olet huomannut, että aika ja kehitys muuttuu.
Tiedätkö, että tulevaisuudessa ihmiset asuvat eri paikoissa miten tahtovat ja nationalismi tulee häviämään, sillä ei ole tulevaisuutta. Tavat ja Persu johtaja isä tai äitikin voi ottaa vaikutteita muista tavoista ja paikoista... Uskotko, . . Hänkään ei kohta ole teidän suomalaisten kanta isä ja kanta äiti. Olihan ne Riina ja Julli.. onhan he tiedottaneet ruuista ja juomista ja muista elämän tavoista teille... Teidän suomalaisten on, kait apinoitava eli matkittava heitä??
Miltä teistä tuntuisikin elää paikassa missä olut tuoppi maksaa 40 eurosenttiä. Ruokaa myydään monessa paikassa ja yrityksen voi laittaa pystyyn kuka vaan. Kassakoneita ei tarvita ja elää voi vapaasti.
Kuljetukset on halpoja, että ei tarvitse kyttääjää ja kukaan ei mene pummilla ja ei ole parkki kyttäää ja elämä on aika vapaata. Asuminen on edullista ja lämmintä on aina. Kuinka vaikeaa teillä on ymmärtää, että täällä lämmössä ei tarvitse juuri mitään. Myös nivel sairaudet poistuu ja lääkkeet on edullisia ja koko elämän arki on helppoa. Onhan ihmiset asuneet täällä jo ainakin 6000 vuotta.
Eläkkeellä oloa ulkomailla helpottaa huomattavasti internet ja se on aika lailla samanlaista yhteydenpitoa, kuin olis henkilökohtaisesti paikalla, myös paljon helpompaa. Moni ei varmasti ollut uskoa korviaan, e
Salsa ateria ja olut tuoppi 3 euroa.
Anonyymi-ap
5
210
Vastaukset
- Anonyymi
Lopeta jo tuo rekrytointi , ei ketään kiinnosta.
- Anonyymi
Varmasti kiinnostaa... Ei niin tyhmää ihmistä edes ole jota ei kiinnosta tai hän on vammainen ja vajaa tai muuten kirjassa tilanteessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varmasti kiinnostaa... Ei niin tyhmää ihmistä edes ole jota ei kiinnosta tai hän on vammainen ja vajaa tai muuten kirjassa tilanteessa.
No, montako vajaata sinne on tullut? Minusta nuo sun kirjoitukset ei ole saanut yhtään ihmistä vakuuttautuneiksi, että sinne diktatuuriseen kehitysmaahan kantsis muuttaa.
- Anonyymi
Trolli.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei81578- 891165
Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1121118Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51963Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk62837Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli184769Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253736- 81733
- 35689
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42633