Mistä monen väärä ja virheellinen käsitys johtuu. Kaikki tieto ja kuvat on peräisin jostakin lähteestä. Minä kysyn, että mitä kohteita YLE menee kuvaamaan aina ja ulkomaille. Mitä matkatoimisto menee kuvaamaan ulkomaille. Mikä niiden tarkoitus on?
YLE menee kuvaamaan roskapönttöjä pääsääntöisesti ulkomaille, vaikka slummeja ja kuvaamis kohteita olisi Suomessakin. Miksi sitten diktatuuriset maat kieltävät ja pyrkivät kieltämään ja yleistävät käsityksiä ihmisistä, vaikka jokainen ihminen on persoona. Aivan.! Valtio tähti, sillä jokainen ihminen on persoona ja heitä ketään ei voi yleistää. Toki on paikkakunta kohtaisia tapoja. Nekään ei ole pysyviä, vaan nekin on muuttuvia asioita. Pystyttekö ymmärtämään sitä. Hyvä ja nyt varmasti olet huomannut, että aika ja kehitys muuttuu.
Tiedätkö, että tulevaisuudessa ihmiset asuvat eri paikoissa miten tahtovat ja nationalismi tulee häviämään, sillä ei ole tulevaisuutta. Tavat ja Persu johtaja isä tai äitikin voi ottaa vaikutteita muista tavoista ja paikoista... Uskotko, . . Hänkään ei kohta ole teidän suomalaisten kanta isä ja kanta äiti. Olihan ne Riina ja Julli.. onhan he tiedottaneet ruuista ja juomista ja muista elämän tavoista teille... Teidän suomalaisten on, kait apinoitava eli matkittava heitä??
Miltä teistä tuntuisikin elää paikassa missä olut tuoppi maksaa 40 eurosenttiä. Ruokaa myydään monessa paikassa ja yrityksen voi laittaa pystyyn kuka vaan. Kassakoneita ei tarvita ja elää voi vapaasti.
Kuljetukset on halpoja, että ei tarvitse kyttääjää ja kukaan ei mene pummilla ja ei ole parkki kyttäää ja elämä on aika vapaata. Asuminen on edullista ja lämmintä on aina. Kuinka vaikeaa teillä on ymmärtää, että täällä lämmössä ei tarvitse juuri mitään. Myös nivel sairaudet poistuu ja lääkkeet on edullisia ja koko elämän arki on helppoa. Onhan ihmiset asuneet täällä jo ainakin 6000 vuotta.
Eläkkeellä oloa ulkomailla helpottaa huomattavasti internet ja se on aika lailla samanlaista yhteydenpitoa, kuin olis henkilökohtaisesti paikalla, myös paljon helpompaa. Moni ei varmasti ollut uskoa korviaan, e
Salsa ateria ja olut tuoppi 3 euroa.
Anonyymi-ap
5
201
Vastaukset
- Anonyymi
Lopeta jo tuo rekrytointi , ei ketään kiinnosta.
- Anonyymi
Varmasti kiinnostaa... Ei niin tyhmää ihmistä edes ole jota ei kiinnosta tai hän on vammainen ja vajaa tai muuten kirjassa tilanteessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varmasti kiinnostaa... Ei niin tyhmää ihmistä edes ole jota ei kiinnosta tai hän on vammainen ja vajaa tai muuten kirjassa tilanteessa.
No, montako vajaata sinne on tullut? Minusta nuo sun kirjoitukset ei ole saanut yhtään ihmistä vakuuttautuneiksi, että sinne diktatuuriseen kehitysmaahan kantsis muuttaa.
- Anonyymi
Trolli.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2912625Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001389- 1081261
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831241Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991215Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581195- 451063
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi74963Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22900- 33807